• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".
Raporti i vendeve më të korruptuara në botë, ja ku renditet Shqipëria
 • 38
 • 7
Raporti i vendeve më të korruptuara në botë, ja ku renditet ShqipëriaIndeksi i perceptimit të Korrupsionit ka renditur 180 vende për korrupsion duke filluar nga ato me korrupsionin më të ulët dëri tek ato me korrupsionin më të lartë.

Rënditja u bë në bazë të perceptimit mbi korrupsionin në...
6 mënyra për t’u shëruar nga trauma emocionale
 • 19
 • 1
Këto janë plagë që nuk shfaqen kurrë në trup, dhe janë më të thella dhe më të dhimbshme se gjithçka që rrjedh.Kur emocionet tona lëndohen, trauma emocionale ju detyron të jeni heroi juaj.

Këtu janë gjashtë këshilla për t’ju ndihmuar të bëni vetëm atë, transmeton KosovaPress.

1. Jepini...
Super aksion në Vlorë/ 4 të arrestuar, 3 ishin shpallur në kërkim
 • 23
 • 2
Super aksion në Vlorë/ 4 të arrestuar, 3 ishin shpallur në kërkim

Të arrestuarit janë L. A., 27 vjeç, banues në fshatin Drithas, Vlorë. Ky shtetas ka qenë në kërkim për veprën penale “Moskallëzim krimi” dhe në vitin 2017 Gjykata e Shkallës së Parë e ka dënuar me 2 vite burgim.

• R. A., 60...
Njihuni me pesë aktivitetet që iu zgjasin jetën
 • 165
 • 29
Të gjithë njerëzit duan ta jetojnë një jetë të gjatë, të lumtur e të shëndetshme.

Por, një qëllim i tillë mund të arrihet vetëm nëse gjatë viteve të rinisë dhe moshës së mesme kujdeseni për shëndetin tuaj. Më poshtë janë të listuara disa nga shprehitë të cilat ju ndihmojnë të jetoni një jetë më...
Ta harroje Erion veliaj se mund te behet kryeminister
 • 80
 • 5
1./ Arbri është një djalë i vogël që ndryshe nga moshatarët e tij të kopshtit, ka lindur me sëmundjen e astmës bronkiale. Vuan aq shumë sa ngushtmi i rrugëve të frymëmarjes e torturon në çdo kohë. Sot paradite u ndje keq dhe edukatorja e alarmuar telefonoi edhe ambulancën, edhe prindërit e tij...
Mrekullia/ Pas zjarreve shkatërrimtare, Australia fillon të lulëzojë
 • 40
 • 2
Mrekullia/ Pas zjarreve shkatërrimtare, Australia fillon të lulëzojë


Lajmi të mira vijnë nga Australia! Pas zjarreve masive që shkrumbuan masive me bimë dhe kafshë, dalëngadalë duket se po i rikthehet jetës.

Fotografitë e reja të shkrepura në pyjet e shkrumbuara tregojnë se bimët po çelin...
Virusi vdekjeprurës, 300 të prekur dhe 6 viktima/ Shkencëtarët identifikojnë virusin e rrezikshëm
 • 43
 • 3
Virusi vdekjeprurës, 300 të prekur dhe 6 viktima/ Shkencëtarët identifikojnë virusin e rrezikshëmZyrtarët në Kinë po përpiqen të vendosin nën kontroll përhapjen e virusit të ri që i ka marrë jetën deri më tani gjashtë personave, ka prekur rreth 300 vetë dhe pasi u konfirmua se ai mund të...
Prezervativë “firmato”…nga Saint Laurent!
 • 327
 • 34
Prezervativë “firmato”…nga Saint Laurent!

Çanta, rroba, këpucë…tani edhe kondomë!

Saint Laurent ka lançuar “linjën” e tij të parë të prezervativë firmato, me një çmim prej 2 Euro.

Drejtori kreativ i firmës franceze luksoze Anthony Vaccarello e zbuloi këtë përmes një postimi në Instagram, që...
Çfarë po na bëjnë rrjetet sociale! Shpikjet e njerëzve për ‘foton perfekte’
 • 74
 • 18
Çfarë po na bëjnë rrjetet sociale! Shpikjet e njerëzve për ‘foton perfekte’

Rreth 93 milion selfie janë postuar në mediat sociale në ditë, sipas një studimi, për të mos përmendur fotografitë e ushqimit, kafshëve shtëpiake, fëmijëve, luleve dhe perëndimit të diellit.

Të jetosh në një botë ku...
Shkodër: Mjeshtrit e drurit, tradita një shekullore e familjes Karini
 • 71
 • 4
Ditën e nis dhe e mbyll në punishten e tij të vjetër.

Zijaja është i fundit që vijon traditën, tashmë 1 shekullore, të familjes Karini në Shkodër, në përpunimin e drurit. Këtë zanat të trashëguar brez pas brezi, ai nisi ta mësonte që kur ishte 14-vjeç.

Në këto 65 vite punë, ai ka perfeksionuar...
Ndryshimet në Kodin penal: 5 vjet burg kush rreh dhe i bën presion psikologjik gruas, 10 vjet për përsëritësit
 • 78
 • 8
Ndryshimet në Kodin penal: 5 vjet burg kush rreh dhe i bën presion psikologjik gruas, 10 vjet për përsëritësit

Në Kuvendin e Shqipërisë është depozituar një projektligj nga deputetet e Partisë Socialiste Klotilda Bushka dhe Eglantina Gjermeni për ndryshimin e Kodit Penal, për ashpërsimin e...
Corvette C8 i parë shitet 3 milionë dollarë
 • 66
 • 0
Brezi i parë Chevrolet Corvette Stingray ka dalë në ankand në Barret-Jackson.

Është vetura e parë e modelit legjendar sportiv të gjeneratës së tetë që do të prodhohet, dhe të ardhurat do t’i dhurohen një bamirësie, Fondi i Fëmijëve të Detroit, një jofitimprurës që synon të rrisë numrin e...
Si po na ‘vret’ çdo ditë vesi i të ankuarit dhe stresuarit për çdo gjë
 • 174
 • 16
Të ankuarit ose thënë më thjesht ‘të qahesh’ është një sjellje shumë e dëmshme për sistemin nervor!


Të stresuarit për çdo gjë është një varësi që duhet kuruar, pasi sipas ekspertëve të shëndetit, po na vret çdo ditë dhe kjo thënë në kuptimin e parë.

Le të shohim se si funksionon truri dhe...
Shqiptarët të pakënaqur nga puna, paguhen pak e punojnë edhe në fundjavë
 • 43
 • 2
Aktualitet
Shqiptarët të pakënaqur nga puna, paguhen pak e punojnë edhe në fundjavë


60% e shqiptarëve në Shqipëri dhe Kosovë janë të pakënaqur me punën e tyre. Sipas një sondazhi EP & Partners Consultancy ku morrën pjesë e 1 528 persona me pozicione pune në qytetet të ndryshme të dy vendeve...
SPAK në aksion: Sekuestrohen hotele, apartamente, automjete, ja grupi kriminal nën gjykim
 • 55
 • 3
SPAK në aksion/ Sekuestrohen hotele, apartamente, automjete, ja grupi kriminal nën gjykim

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur punën në mënyrë të vrullshme.

Prokuroria e Posaçme njofton se me datë 17.01.2020 paraqiti në Gjykatën e Posaçme të Shkallës së...
Fiks Fare: Nëna, dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare përse nuk kishte larë enët!
 • 431
 • 57
Fiks Fare/ Nëna, dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare përse nuk kishte larë enët!

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës dhunën “kafshërore” ndaj një vajze vetëm 13-vjeçare. Autori nuk ishte i panjohur për të miturën, por vetë nëna e saj. Me zë dhe figurë, emisioni investigativ faktoi se...
Aksident në Pogradec. 6 persona të plagosur, disa në gjendje të rëndë
 • 37
 • 1
Aksident në Pogradec/ 6 persona të plagosur, disa në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në Pogradec ku mësohet se janë përfshirë 3 automjete dhe bëhet me dije për të paktën gjashtë persona të plagosur ku disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Nuk dihet akoma...
Mos me thuaj “selam alejkum “, po me thuaj shqip: T`u ngjat jeta
 • 904
 • 67
Shkruan: Fahri XHARRA
Ç’ashtë ky za kjo gjuhë që mbjell diamante rreth e qark e vransinën në det e hedhvetëm diellin sjell në prag ?!
Gjuha jonë sa e mirë! Sa e ëmblë sa e gjerë!Sa e lehtë sa e lirë! Sa e bukur sa e vlerë!
Qesh fytyra me vogëlushin sa mirë shqip ai din me kja malet jashta frymën...
Letra e prekëse e 8-vjeçarit për nënën në parajsë: Kthehu se do ta ha gjithmonë brokolin
 • 107
 • 3
Një djalë vetëm 8-vjeçar ka thyer zemrat e mijëra njerëzve këto Krishtlindje pas publikimit të letrës së tij për nënën “në parajsë”. Ai i thotë nënës së tij: “Nuk do të jem më kurrë Harry i lumtur” dhe shton se do ta hajë gjithmonë brokolin dhe do të mbajë pastër dhomën e tij nëse ajo kthehet...
Inter konfirmon bisedimet për Eriksen, po ashtu edhe për Giroud dhe Moses
 • 70
 • 1
Inter konfirmon bisedimet për Eriksen, po ashtu edhe për Giroud dhe Moses

Gjiganti italian e sheh mesfushorin e Spurs si synimin e tyre numër 1 si dhe dy lojtarët e Chelsea me të cilët Antonio Conte ka luajtur në Stamford Bridge

CEO i Interit, Giuseppe Marotta ka treguar se ata kanë filluar...

Dhuruesit

Statistikat e forumit

Tema
64,241
Mesazhe
1,212,519
Anëtarë
16,272
Anëtari më i ri
Tuna
Top