Portali - FV.AL

Dashuri në distancë 🤔

 • 31
 • 3
Çfarë mendoni për lidhjet sentimentale në distancë..🤔?

- nqs ka dashuri nuk ka distancë.

- Mund të zgjasë mjaft, nqs është besimi i sinqertë.

-Jasht interesave të mia.

-janë më të bukurat, intensive, ndjehemi shumë mirë dhe në paqe sa herë dëgjohemi

-e kam bërë për 12 vjet, tani jemi...

Cdo njeri qe me njeh e di qe une pelqej-dua/ urrej-kam inat

 • 62
 • 4
Hi guys.. Si ju kam? 🤗
Nje loje e re, idene e te cilit e mora ne FB normal :D
Perfundoni fjaline per personin siper:

Cdo njeri qe me njeh e di qe une:

Dua.pelqej-------------------------
Urrej/kam inat---------------------

Loje te mbare!
:)

Të mos kalojë asnjë ditë pa u habitur.

 • 139
 • 5
Nuk uroj që të jesh i lumtur, do të ishte shumë e lehtë, por uroj që të jesh në gjendje të gjesh lumturinë në çdo gjë të vogël rreth teje.
Nuk të uroj më të mirën, do të ishte shumë relative, por uroj që të dish të përfitosh sa më shumë nga çdo situatë në të cilën ndodhesh.
Nuk të uroj të mos...
14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur
 • 36
 • 0
14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe që nuk bëni gjatë jetës suaj të përditshme që ndikojnë në energjinë tuaj. Ekspertët kanë zbuluar disa zakone të këqija tek njerëzit, që i bëjnë...
HOMO UNIVERSALIS / Koha e artë kur njeriu rilindi
 • 83
 • 0
HOMO UNIVERSALIS / Koha e artë kur njeriu rilindi
Në vitet 400 në Itali u verifikua një fenomen që edhe sot e kësaj dite është pjesërisht i pashpjegueshëm: një shpërthim gjenialiteti


Provoni të mendoni një shkencëtar, arkitekt, piktor, poet, shpikës dhe matematicien të Rilindjes së hershme...
Rreziqet nga konsumimi i frutave të pjekur në mënyrë artificiale- Bujqësia Moderne
 • 50
 • 0
Rreziqet nga konsumimi i frutave të pjekur në mënyrë artificiale- Bujqësia Moderne

Rreziqet e pjekjes artificiale të frutave dhe perimeve

Shumë herë fermerët vjelin pemët dhe perimet përpara se të piqen dhe tregtarët i pjekin ato artificialisht në destinacion duke përdorur disa kimikate...
10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë
 • 127
 • 13
10 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por nuk ua thonë
Ndonëse meshkujt nuk mund të jenë gjithnjë romantikë, ata kanë disa gjëra të cilat i bëjnë, por që femrat nuk kanë dijeni. Për shkak se meshkujt duan të duket gjithnjë si gjinia e fortë dhe që nuk u bëjnë përshtypje shumë gjëra, ata...
Këto janë zakonet e njerëzve që nuk merakosen asnjëherë
 • 90
 • 2
Këto janë zakonet e njerëzve që nuk merakosen asnjëherë

Amanda L. Chan

Fatkeqësisht, meraku është pjesë e pashmangshme e jetës. Gjëra të këqia janë të prirura të ndodhin, dhe reagimi i natyrshëm njerëzor është mendimi për pasojat negative që mund të vijnë. Megjithatë, meraku rrallëherë është...
Mirë se erdhe 1984. Provoni ta imagjinoni veten pa Internet!
 • 44
 • 1
Mirë se erdhe 1984. Provoni ta imagjinoni veten pa Internet!
1984 vazhdon të jetë një datë që shkakton frikë. Shkaktonte frikë edhe kur projektonte në të ardhmen, botën që imagjinonte George Orwelli. Ngjall frikë nëse përpiqemi të imagjinojmë sikur gjendemi sërish në atë situatë që, atë vit na...
Arsyeja pse psikopatët janë më të suksesshëm?
 • 60
 • 0
Arsyeja pse psikopatët janë më të suksesshëm?
Autori i bestseller-ave Andy McNab dhe profesori i psikologjisë në Oksford, Kevin Dutton, zbulojnë se si po të veprosh si psikopat mund të të ndihmojë në punë, jetë dhe dashuri


Të sillesh si psikopat mund të të ndihmojë në karrierë dhe në dashuri...

Mesova …..

 • 255
 • 18
ÇFARË MËSOVA?

Mësova- se nuk mund ta bësh dikë të të dojë. Gjithçka që mund të bësh është të jesh dikush që mund të duhet. Pjesa tjetër është në dorë të tyre.

Mësova- se sa do të përkujdesem për dikë, disa thjesht nuk duan t’ia dinë që të ta kthejnë përkujdesjen.

Mësova- se duhen vite për të...

Paulina

 • 373
 • 100
Persh te gjithve!po ju prezantohem.origjina ime esht na mallakastra,jetoj n Greece, mosha 19 vjece,hyra ktu sepse m plqyen temat qe diskutonit .Uroj te jeni mir !

Drita ime gëzuar ditëlindjen

 • 182
 • 31
@NGU o drit gëzuar ditëlindjen,dhe veç shëndet dhe bekime të dhënt zoti gjatë rrugëtimit të jetës
Uroj që rruga jote të të çoj në ato destinacionet e fshehura në sirtarin e dëshirave .Të kam shumë shumë xhan motërzi 🥰🥰 me fat që të kam njohur këtu 🥰🥰


Happy birthday to u
Happy birthday to u...

Mesime jete nga Rumi

 • 132
 • 4
E pyetën Rumiun:
- Çfarë është helmi?
- Gjithçka, përtej asaj që na nevojitet, është helm. Mund të jetë pushtet, rehati, ushqim, ego, ambicie, frikë, zemërim... çfarëdo.
- Ç’ është frika?
- Mospranimi i dyshimit.
Nëse pranojmë pasigurinë, kthehet në guxim.
- Ç’ është zilia?
- Mospranimi i...

Nuk është mish, është jetë .

 • 110
 • 3
“Nuk është mermer, është mish”.
Kjo është gjëja e parë që mendojmë kur admirojmë "Përdhunimin e Proserpinës", skulpturën e mrekullueshme të krijuar nga një shumë i ri: Gian Lorenzo Bernini midis 1621 dhe 1622.
Ai ishte vetëm njëzet e tre vjeç. Sipas mitit, Proserpina ishte e bija e Ceres...

Njih nje Shqipetar/e qe frymezon!

 • 285
 • 12
Mendova te sillnim ketu personazhe te cilet ja vlen t'i shohesh per shembuj, personazhe te cilet te japin force, japin nje mesazh, kapercejne veshtiresite e jetes dhe nuk qajne por kercejne me to.

Kjo teme lindi ne momentin kur po i beja scroll stories ne FB pak me pare e me doli 1 story e...

Kthen 6 mijë euro! 16-vjeçari nga Shkodra i jep turistit italian portofolin që e kishte humbur

 • 187
 • 12
Kthen 6 mijë euro! 16-vjeçari nga Shkodra i jep turistit italian portofolin që e kishte humbur

Efektivët e policisë së Shkodrës janë shtangur, kur në dyert e komisariatit u shfaq një i ri që kërkonte të dorëzonte para. 16-vjeçari, Erind Shkambaj, mëngjesin e së dielës ishte nisur si çdo...
EVROPA, si e mori emrin kontinenti ynë?
 • 165
 • 1
EVROPA, si e mori emrin kontinenti ynë?

Ashtu si me shumë gjëra në mitologjinë greke, historia e emrit që bart kontinenti ynë nisi me Zeusin. Drejtuesi i Perëndive ishte i njohur për arratisjet e tij në botën e të gjallëve. Ai zbristenga mali i Olimpit për të ndikuar në jetën e vdekatarëve, siç...
11 zgjidhje të lashta për problemet dhe sfidat e kohës tonë
 • 200
 • 7
11 zgjidhje të lashta për problemet dhe sfidat e kohës tonë.

Nga Arthur C.Brooks

“Vëlla Galio, të gjithë njerëzit dëshirojnë të jetojnë të lumtur, por janë të paaftë ta perceptojnë saktësisht se çfarë e bën jetën të lumtur!”- i shkroi filozofi dhe burrështetasi romak Lusius Aneus Seneka...

Lëre, lëre t'a mbajë..

 • 142
 • 2
... Lëre të mbajnë atë që të morën. Nëse i ke dhënë dashuri dhe është larguar lërini ta mbajë atë ... Nëse i ke dhënë kohë dhe është larguar, lërini, kujtimet le të mbeten... Nëse i ke dhënë ditë të tëra, muaj dhe madje vite të jetës suaj, lërini të ruaj gjithë dashurinë që i keni dhënë gjatë...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
70,613
Mesazhe
1,906,546
Anëtarë
17,285
Anëtari më i ri
liraa

Dhuruesit

Top