Portali - FV.AL

Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare
 • 1,338
 • 2
Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë; i tregojnë forcën SHBA me një stërvitje detare

Në mesin e tensioneve mes Teheranit dhe Washingtonit, Kina, Irani dhe Rusia bëhen bashkë për të treguar forcën përmes një stërvitjeje detare, të parashikuar të zhvillohet në oqeanin Indian dhe gjirin e Omanit në...
A po shkohet drejt pavdekësisë?! Transplanti i plotë i kokës dekadën e ardhshme
 • 1,898
 • 8
A po shkohet drejt pavdekësisë?! Transplanti i plotë i kokës dekadën e ardhshme

Transplantimi i parë i kokës njerëzore mund të bëhet që në dekadën tjetër. Këtë e pohojnë ish-kirurgu neurokirurg, profesor i Universitetit Hall dhe anëtar i Organizatës Kombëtare të Shëndetit në Britaninë e Madhe...
Dënohen dy ish-deputetë të PD për shpifje ndaj Edi Ramës (EMRAT)
 • 1,362
 • 2
Dënohen dy ish-deputetë të PD për shpifje ndaj Edi Ramës (EMRAT)

Tre janë çështjet e gjykuara deri më tani me objekt “shpifje”, në të cilat paditës ka qenë kryeministri Rama. Akuzat ndaj këtij të fundit kanë qenë publike, por edhe në rrjete sociale.

Deri më tani janë dhënë tre vendime për këto...
Cila është e ardhmja e fesë?
 • 2,288
 • 12
Zotat e së nesërmes: Cila është e ardhmja e fesë?

Gjatë historisë, besimi i njerëzve dhe lidhjet e tyre me institucionet fetare janë transformuar, argumenton për BBC, Sumit Paul-Choudhury. Po çfarë tjetër?
Para Budës, Jezusit, Muhamedit, ishte Zoroastra. Rreth 3.500 vjet më parë, në epokën e...
Kthen çantën e humbur me 16.000 euro brenda, nuk pranon shperblim
 • 2,126
 • 20
Një 63-vjeçar mori një surprizë për Krishtlindje, kur një kalimtar i ndershëm i ktheu atij çantën e shpinës, të mbushur me dhurata dhe 16 000 euro, të cilën e kishte harruar nën një pemë.

51 vjeç, që u pengua te çanta dhe me pas e konstatoi ate, lajmëroi policinë pak para mesnatës së vigjiljes...
Prifti ‘cool’ largohet pas meshës me monopatinë
 • 1,246
 • 2
Një prift la pa fjalë të gjithë besimtarët e krishterë që ishin mbledhur në meshën e Krishtlindjes. Pasi kreu shërbimin e tij në një kishë irlandeze, ai u largua me një scooter.Besimtarët u shtangën pa mundur t’ju besonin syve. Prifti katolik irlandez ishte gati edhe për të marrë pyetjet e...
Ambasadori kapet duke vjedhur librin e playboy
 • 1,212
 • 1
Në video, shihet ambasadori teksa merr librin e fut mes gazetës dhe largohet. Sipas mediave të huaja, libri mendohet se është një biografi e Giacomo Casanova-s, një autori, spiuni dhe playboy të shekullit të 18-të.

ARGJENTINË– Ambasadori i Meksikës në Argjentinë ka dhënë dorëheqjen, pasi është...
Volumi i pyjeve me rënie alarmante
 • 1,415
 • 1
Volumi i pyjeve me rënie alarmante, tkurret 32% nga viti 2006 në 2017.Sektori i pyjeve në Shqipëri ka rol të rëndësishëm mbrojtës në ruajtjen e natyrës dhe rol prodhues në rritjen ekonomike të vendit, nëpërmjet zhvillimit industrial, punësimit në zonat rurale, si dhe funksione të tjera...
Eklipsi diellor < unaza e zjarrtë>
 • 1,760
 • 0
Eklipsi diellor "annular" zgjon emocionet e vëzhguesëve të qiellit nëpër botë (dhe në hapësirë, )

Ishte eklipsi i fundit diellor i dekadës.

Hëna përshkoi midis diellit e tokës duke shkaktuar eklipsin diellor annular ose "unaza e zjarrtë" në (26 dhjetor) në kënaqësinë e miliona spektatorëve...
Harrojeni viagrën, manaferra iu jep ereksion më të fuqishëm meshkujve
 • 107
 • 16
Krahas medikamenteve, ekzistojnë edhe disa ushqime, mund të thuhet edhe lirisht se kanë ndikim më të fuqishëm në zgjatjen e ereksionit dhe përmirësimin e performancës seksuale tek meshkujt.

Shumë burra shqetësohen për problemet me ereksionin. Aktualisht, 322 milionë burra janë të prekur nga kjo...
Cfare eshte marredhenia “jo-jo”.
 • 1,364
 • 6
Fjaloseni dhe pajtoheni? Ndërpriteni këtë lidhje!

Të jesh në martesë nga dashuria dhe respekti, është gjë e bukur. Për fat të keq, të gjitha lidhjet nuk janë të tilla. Nëse jeni në një lidhje të luhatshme, e cila është para shpërthimit, kjo lidhje nuk ju dërgon askund.
Shpeshherë ndodh që në...
Njerëzit me grupin B të gjakut janë integrues dhe interesante
 • 1,338
 • 10
Njerëzit me grupin B të gjakut janë integrues dhe interesantë, të përmbajtur dhe të tërhequr.

A e dini se japonezët përdorin metodën e analizës së llojit të gjakut kur zgjedhin partnerët, veçanërisht shoqëruesit e jetës?

Në atë mënyrë ata i “kontrollojnë” partnerët, duke dashur të shohin nëse...
Pas 10 vjetësh truri i njeriut ”do të dialogojë” me mendimet
 • 1,750
 • 3
Interneti i shqisave, teknologjia që ndërvepron me shikimin, dëgjimin, shijen, erën dhe prekjen do të bëhen realitet brenda vitit 2030, janë parashikimet teknologjike të kompanisë ”Ericsson”.

Brenda 10 viteve, në praktikë, duke përdorur trurin e njeriut si ndërfaqe, pajisjet elektronike ”do të...
Emrat më të bukur për bebet që lindin në periudhën e festave
 • 1,469
 • 4
Nqs bebi juaj do të vijë në këtë periudhë të bukur festash, ne ju sugjerojmë disa emra të cilët kanë një kuptim të vecantë.

Për vajza:

Maria, emri më i rëndësishëm në Dhiatën e Re. Nëse kërkoni më shumë stil, atëherë keni disa variante që rrjedhin prej këtij emri, si për shembull Maire, Mei...
Grabiti bankën, e pabesueshme ajo që bëri me dollarët duke uruar kalimtarët për Krishtlindje (FOTO)
 • 1,064
 • 4
Grabiti bankën, e pabesueshme ajo që bëri me dollarët duke uruar kalimtarët për Krishtlindje (FOTO)

Një burrë me mjekër të bardhë dhe mbi 60 vjeç vodhi një bankë dhe më pas hodhi dollarët në ajër, duke uruar kalimtarët “Gëzuar Krishtlindjet”.

Historia e pabesueshme ndodhi në Shtetet e...
“Ne jemi një, por…”! Haradinaj sqaron “përplasjen” me Ramën për Minishengenin
 • 1,275
 • 4
“Ne jemi një, por…”! Haradinaj sqaron “përplasjen” me Ramën për Minishengenin

Kryeministri i Kosovës ende në detyrë, Ramush Haradinaj ka komentuar “përplasjen” me homologun e tij shqiptar, Edi Rama, që erdhi pas Samitit të ‘Mini-Shengenit. Në një intervistë për ‘Epoka e re’ Haradinaj shprehu...
Pamje të pabesueshme/ Shihni si ka ndryshuar toka në 10 vjet (FOTO)
 • 71
 • 16
Pamje të pabesueshme/ Shihni si ka ndryshuar toka në 10 vjet (FOTO)

10 vitet e fundit kanë parë një bum në përdorimin e imazheve satelitore për raportime nga më të ndryshmet. Përdorimi i tyre ka sjellë pamje të plota, të sakta dhe me rezolucion shumë të lartë.

Ndërmarrja e Imazheve satelitore...
Njerëzit me sy të gjelbër janë të rrallë, disa karakteristika rreth tyre
 • 1,784
 • 3
Njerëzit me sy të gjelbër janë të veçantë në shumë mënyra dhe kjo është konfirmuar nga ekspertët. Ata kanë zbuluar se njerëzit me këtë ngjyrë të syve janë shumë të prekshëm, besnikë ndaj miqësisë dhe dashurisë, të sinqertë dhe gjithmonë mbajnë premtimin e tyre. Ata janë karizmatikë dhe duken më...
Gjindet nje portret i Gustav Klimt
 • 1,483
 • 0
LAJME NGA ARTI

Gjendet pas 23 vjetësh e fshehur pas derës së një galerie italiane arti portreti i një gruaje, realizuar nga Gustav Klimt

Të hënën, një punonjës në një galeri të artit italian ishte kthyer nga pushimi i tij i drekës, kur ndaloi të kontrollonte disa punime kopshtarie që po...
Nga muzika klasike
 • 1,842
 • 8
Po përsoset një kompjuter, i cili do të përfundojë simfoninë e 10-të të Ludwig van Beethoven
Mes sfidës dhe mundësisë është ende një hendek që rreket ta mbushi dyshimi dhe pamjaftueshmëria. Hapat e deritanishëm kanë provokuar stuhi skepticizmi, por është ende herët që teknologjia të thotë fjalën...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
70,709
Mesazhe
1,921,651
Anëtarë
17,316
Anëtari më i ri
Xhelozja

Dhuruesit

Top