• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bizneset humbin durimin: Hapini kufijtë, menjëherë!

 • 91
 • 1
“Asnjë ditë nuk mund ta falim më tutje!” Kjo është arsyeja pse dhjetë dhomat e tregtisë nga Zvicra, Austria dhe Gjermania e kërkojnë hapjen e kufijve.
Dhjetë dhoma tregtare nga Zvicra, Austri dhe Gjermania kanë bërë thirrje për përfundimin e menjëhershëm të mbylljes së kufijve. Sipas tyre...
12 ligjet e Karmes qe do te ta ndryshojne jeten tende
 • 122
 • 4
Karma është ligji i shkakut dhe pasojës, një ligj i pathyeshëm i universit. Veprimet e tua krijojnë të ardhmen tënde. Arsyeja se pse fati yt është i panjohur, është sepse ti ke vullnet të lirë dhe prandaj e ardhmja jote nuk mund të shkruhet paraprakisht. Kjo nuk do të ishte e drejtë. Jeta të jep...
Gjurmë në udhën e dijes.
 • 86
 • 1
GJURME NE UDHEN E DIJES

... universitetet mesjetare në Evropë kanë evoluar nga disa shkolla shumë të vjetra të njohura si shkollat e katedraleve dhe shkollat e manastireve? Këto universitete u shfaqën në fund të shekullit XI ndërsa gjatë shekullit XIV pati një rritje të numrit të tyre.
Që nga...

Po ndodh në qendër të Tiranës

Mallkimi i shqiptarëve.?
 • 150
 • 9
Mallkimi i shqiptarëve?
Kush e vrau Marko Boçarin? Ishte Lleshi i Zi i Gjomarkaj i cili ishte në shërbim të Sulltanit dhe me nipin e tij Dodë Peng Lleshi me 500 katolikë nga Mirdita erdhën në ndihmë të ushtrisë Osmane për ti ndihmuar në luftën kundër pavarësisë së Greqisë 1821. Më 1823 në...
Njerëzit më ngjyrë, katër herë më të rrezikuar të vdesin nga Covid-19 se të bardhët
 • 198
 • 10
Njerëzit më ngjyrë, katër herë më të rrezikuar të vdesin nga Covid-19 se të bardhët

Një analizë e re, e bërë publike nga Zyra për Statistika Kombëtare në Britani, ka vënë në pah se burrat dhe gratë me ngjyrë kanë dyfish më shumë mundësi që të vdesin nga koronavirusi për dallim nga personat...
OBSH zbardh të vërtetën e laboratorit të Wuhan, prej nga shpërtheu pandemia e koronavirusit
 • 84
 • 0
OBSH zbardh të vërtetën e laboratorit të Wuhan, prej nga shpërtheu pandemia e koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetit tha të hënën se Uashingtoni nuk kishte ofruar prova për të mbështetur pretendimet “spekulative” të presidentit amerikan, se koronavirusi e kishte origjinën në një...
Teoria e konfliktit e Karl Marksit
 • 131
 • 2
Teoria e konfliktit e Karl Marksit, dhe çfarë profetizoi ajo mbi shoqëritë e sotmeBrexit, ka shkaktuar një përçarje të madhe në Britani. Në Francë, “jelekët e verdhë” po kërcënojnë të zhysin vendin në kaos, për shkak të rritjes së çmimit të karburantit. A mund të na ndihmojë kjo të kuptojmë...
Ti nuk lexon!
 • 294
 • 9
Ti nuk lexon! Ti ha, pi, vishesh, mbathesh, zbavitesh. Por nuk je i qetë. Nuk ndjehesh i lumtur. Ke ankesa. Nuk të rreh mirë zemra. Nuk të mbushet mushkëria. Nuk e shijon dhe nuk e tret si duhet ushqimin. Mirë të bëhet. Do vuash derisa të vdesësh. Sepse ti nuk lexon. Vendi yt ka vuajtur...
Udha e gjatë e mollës.
 • 163
 • 0
Udha e gjatë e mollës, që nga Fruti i Mëkatit, Lufta e Trojës, Borëbardha, Vilhelm Teli, deri tek Steve JobsHistoria e frutit të ndaluar e ka shoqëruar njerëzimin që në fillimet e tij. Që nga Eva tek Steve Jobs, duke kaluar nga Borëbardha dhe Vilhelm Teli. Feja dhe poemat epike demonstrojnë...
Ujësjellësi i Tiranës
 • 442
 • 51
“Mira Kazhani e Bieta Sulo rrogë 830 mijë e 550 mijë nga Ujësjellësi i Tiranës si këshilltare e specialiste” – Denoncimi


Gazetaret Mira Kazhani e Bieta Sulo rezultojnë se paguhen me rrogë nga ndërmarrja e Ujësjellë-Kanalizimeve, që është nën varësinë e Bashkisë së Tiranës.

Ish-kryeministri...
Peshkatarët e Durrësit nisin 1 majin me protestë: Furnizohemi me çmim nafte shumë më të lartë se ai i bursës
 • 118
 • 3
1 maji ka filluar me protestë nga peshkatarët në qytetin bregdetar. Dhjetra peshkatarë nuk kanë nxjerrë për lundrim anijet dhe peshkarexhat e tyre për shkak të naftës.

Qemal Beu kreu i organizatës së Menaxhim Peshkimit në Durrës thotë se peshkatarët po furnizohen me çmim nafte shumë herë më të...

Wizzair” dhe kompani tjera filluan me shitjen e biletave

 • 97
 • 0
“Wizzair” dhe kompani tjera filluan me shitjen e biletave
on: April 30, 2020In: Lajme nga Maqedonia
Print Email
Edhe përkundër thirrjes së Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve që qytetarët të përmbahen dhe të mos blejnë bileta për udhëtime, aviokompanitë që fluturojnë nga aeroportet e...
Kombëtarja europiane heq dorë nga shpërblimi për të ndihmuar futbollin në krizë.
 • 88
 • 0
Ndeshjet e vështira fitohen bashkë”, kombëtarja europiane heq dorë nga shpërblimi për të ndihmuar futbollin në krizë
8 Prill, 2020 | 23:17Përfaqësuesja e Zvicrës ka hequr dorë nga marrja e shpërblimit vjetor prej afro 1 milionë frangash (rreth 950 mijë euro) për të ndihmuar futbollin...
Arkitektura në ambjentet religjoze.
 • 310
 • 10
Arkitektura në ambjentet religjoze, është më e pakuptueshme dhe harruar nga artet e sotme, është ndoshta edhe më misteriozja dhe më ushqyese për sytë e kurjozëve.

Po e filloj me Baldakino që janë kollonat e varrit e Shën Pjetrit Apostolo. Një nga veprat më famoze të Berninit, me...

Mërgimtarë mos rezervoni bileta aeroplani, do ju tregojmë ne sapo të krijohen kushtet

 • 82
 • 0
Advertisment
Transporti i mallrave dhe shërbimeve në asnjë moment, përveç rastit para pak kohësh me Republikën e Turqisë, nuk ka kurrfarë problemesh. Kjo ishte koordinuar mirë edhe me MPJ-në dhe MPB-në për problemet e kufijve përgjatë Evropës, theksoi sonte ministri i Transportit dhe Lidhjeve...
Eksperimenti social i violinistit të famshëm.
 • 131
 • 4
Joshua Bell, një violinist i famshëm, dëshiron të bëj një eksperiment : një mini koncert në metro – në e Washington – it me një violinë të vitit 1713. Sipas jush sa persona mendoni se ndaluan t’a dëgjojnë ?
Eksperimenti (2007) u regjistrua nga një kamera e fshehtë . Nga 1,097 njerëz që kaluan...
Shpirtrat e Natyrës!
 • 87
 • 1
Jetojmë në një kohë ku duket se jeta në Tokë është eksploruar deri në shkallën e fundit. Informacionet të shumta mund të zbulohen për shumicën e pyetjeve që na vijnë në mendje. E eksplorojmë sistemin diellor, zbulojmë sa më shumë rreth planetëve tjerë, i studiojmë kometat dhe shohim në...
Historia e tablosë “Motra Tone”
 • 119
 • 2
Historia e tablosë “Motra Tone” e piktorit të njohuer, Kol Idromeno. Pse dhe si e krijoi ai portretin e famshëm?Kur lindi Kol Idromeno, motra e tij Tonia, nuk e kishte mbushur vitin. Përcaktuar që prej këtij momenti, ata mbetën bashkë përjetësisht. Të tilla ishin rrugët në jetët e tyre. Kur...
Miqesia është një forme dashurie
 • 511
 • 37
"Kush gjen një mik gjen një thesar"
Sa here e kemi degjuar kete fraze?! A do te jete e vertete?
E gjithe historia jone është pikturuar me miq: ato te femijerise, ato te shkolles, ato te ngushte, ato te qefit, ato te zemres dhe ato te perjetshem.
Pa dyshim, secili nga ne ka lexuar një mori...

Postimet e fundit

Statistikat e forumit

Tema
65,340
Mesazhe
1,390,205
Anëtarë
16,395
Anëtari më i ri
vio leta

Dhuruesit

Top