• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

10 këshillat e përjetshme të Coco Channel për një grua

Jetmira

..........
7- Këpucë me stil janë ato që kanë dy ngjyra.
Dmth,nuk qenkam e cuditshme se marr kepuc me dy ngjyra :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
10 këshillat e përjetshme të Coco Channel për një grua

Ajo nuk ishte e bukur, nuk ndiqte modën por kishte në shpirtin e saj të mbledhur sin ë një bace gjithë stilin e botës së veshjes. Gruaja që zhduku nga historia burgosjen e korseve dhe veshi fustanet e lirshëm, zëvëndësoi gjerdanët e rëndë me perlat e bardha. Bluzat me vija të cilat I veshim sot pas më shumë së një gjysëm shekulli janë të një gruaja të imët e të hollë që dikur ka thënë shprehjen e madhe :”Moda kalon, vetëm stili mbetet”. Thjeshtësia thoshte Coco ishte vetë bukuria gjë që shpjegon pse gjithë ato T-shirt, balerina (këpucët e sheshta) fustanet me perla dhe xhaketat me 4-ter kopsa janë sot muza e të gjithë femrave me klas.
Më poshtë do të lexoni 10 këshillat e legjendës së modës që një grua duhet t’i ketë parasysh gjatë gjithë jetës së saj.

1- Veshjet lluks duhet të jenë domosdoshmërisht të rehatshme se përndryshe nuk quhen lluks.
2- Pantallonat e bëjnë një grua të lirë. Mbani gjithmonë disa të tilla në garderobë.
3- Një fund perfekt duhet ti mbuloj gjunjët.
4- Fustani i zi dhe i thjeshtë nuk është vetëm për ditë të zezë. Ai është vetë eleganca juaj (për herë të parë Coco Channel futi përdorimin e fustanit të zi).
5- Një kostum perfekt duhet të ketë edhe pak grua edhe pak burrë brenda.
6- Sa më shumë aksesor aq më mirë! Por mos harroni para se të dilni hiqni aksesorin e fundit. Wshtw gjithmonë një që del tepër.
7- Këpucë me stil janë ato që kanë dy ngjyra.
8- Cantat që mbahën të varura në krah “Shoulders bags”janë më të mirat në botë.
9- Xhaketa duhet të jetë detyrimisht e një materiali të butë.
10- Nëse nuk keni hedhur parfum më mirë zhvishuni dhe rrini në shtëpi.
(mk/Shqiptarja)
 
Top