• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

10 kuriozitete

v2-pope-francis-wine-905x395.jpg


Këto 10 kuriozitete të mbledhura nga horizonti.al ndoshta nuk i kini dëgjuar kurrë. Disa prej tyre janë të pabesueshme, disa të tjera thjesht zbavitëse. Shijojini:

1-Të gjitha mjelmat e Anglisë i përkasin Mbretëreshës.

2-Qyteti i Vatikanit është vendi që pi më shumë verë, 74 litra për person në vit.

3-Emri i plotë i Minnie Mouse është Minerva Mouse.

4-Një ligj në Alaskë ndalon shikimin e një dreri që nga avioni.

5-Ajo që quhet puthja franceze në botën ku flitet anglisht njihet si puthja angleze në Francë.

6-Asnjë copë letre katrore nuk mund të paloset më shumë se 7 herë përgjysmë.

7-Kryeqyteti argjentinas ka shëtitoren më të gjerë në botë, atë të 9 korrikut me 140 metra.

8-Vendi më i thatë në botë është shkretëtira e Atakamës në Kili.

9-Në çdo moment rreth 0,7% e popullatës botërore është e dehur.

10-Meqë metali mungonte, çmimet Oskar dhënë gjatë Luftës së Dytë Botërore ishin prej gipsi.

b.m. / dita


PS-Titulli origjinal i modifikuar nga postuesi i temes!
 

Comments

1-Të gjitha mjelmat e Anglisë i përkasin Mbretëreshës.


hahahahahaha,c`plake `matufe.`
PSe se percjellin tek te shumtiit..:p
 
Top