• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

Mes shumë fotove të trashëguara nga e shkuara, ka nga ato që kanë brenda histori të mëdha jete. Ato janë dëshmitare të heshtura të ngjarjeve dhe atmosferës së një tjetër epoke, tashmë të humbur përgjithmonë.

Ne kemi bërë bashkë një seri fotosh të këtij lloji. S’mund të ndërtojmë një makinë kohe, por me imazhe interesante dhe fjalëplota si këto, nuk ka fare nevojë për një të tillë.

Marilyn Monroe’, data e panjohur

Yuri Gagarin dhe Gina Lollobrigida. Moskë, 1961

Koloneli Anthony Joseph Drexel Biddle, eksperti luftarak në Korpusin Detar të SHBA-ve, 1943. Ai është i njohur për urdhrin dhënë e marinsave të trajnuar për ta vrarë atë me bajoneta dhe për t’i çarmatosur të gjithë.

Një koala i zbutur pi nga një lugë. Australi, viti 1900

Një çift fëmijësh të pasur, data e panjohur


Ndeshja e parë Real-Barcelona, 1929

Dyqani më i vogël në histori, sipërfaqja vetëm, 1,2 m2. Londër viti 1900Portret i një amerikani vendas, 1926


Sirena në setin e filmit Piter Pan, 1924

Paul McCartney dhe Mick Jagger në tren, 1967


Legjendari Harry Houdini përpara se të performonte ‘arratisjen’ e tij të famshme, 1899


Frida Kahlo e veshur me një kostum meshkujsh, 1926


Mëngjesi kur Suedia prezantoi ligjin e ri për të drejtuar automjetet nga krahu i djathtë në vend të të majtit, 1967


Mesazh me ari, Rumani, 1940


Një ditë e zakonshme në shkollën e Santa Claus, 1961

b;gazeta-Shqip
 

kitrra 123

plak gjufurrak
15 foto të mrekullueshme nga e shkuara që nuk i gjeni në asnjë libër historie

Mes shumë fotove të trashëguara nga e shkuara, ka nga ato që kanë brenda histori të mëdha jete.

Koloneli Anthony Joseph Drexel Biddle, eksperti luftarak në Korpusin Detar të SHBA-ve, 1943. Ai është i njohur për urdhrin dhënë e marinsave të trajnuar për ta vrarë atë me bajoneta dhe për t’i çarmatosur të gjithë.b;gazeta-Shqip
Kjo me beri shume pershtypje. Jane ca momente ne jete kur duhesh te dorezohesh, te heshtesh por pa u rrenuar per te vazhduar me tutje ndoshta edhe ne nje rruge krejtesisht te re.
 
Top