• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

2 gratë e zodiakut më të vështira për t'u bërë për vete

Gratë e këtyre dy shenjave zodiakale janë të vështira për t'u bërë për vete. Por çfarë duhet bërë që të kesh vëmendjen e tyre?
Akrepi

Nëse gruaja që ju pëlqen ka lindur mes 24 tetorit dhe 22 nëntorit, atëherë ajo i përket shenjës së Akrepit. Gratë e kësaj shenje janë magnetike, seksuale dhe pasionante. Ato nuk pushtohen lehtësisht. Nëse doni të depërtoni në zemrën e kësaj gruaje, duhet të jeni absolutisht të sinqertë dhe të mos e merrni kurrë si të mirëqenë.


Është një grua e guximshme, kokëfortë, bujare dhe do t'u hapë zemrën vetëm kur të jeni të gatshme të bëni gjithçka për të.

Ja se si i pëlqen të joshet: Duhet të jeni më intensiv se ajo, sepse dëshiron të jetojë gjithçka intensivisht. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë: Është objektive dhe s'ka durim, nuk i toleron ata që i vijnë rrotull një diskutimi pa i rënë në të.

Virgjëresha

Dëshiron të kesh gruan perfekte? Pra së gjithash duhet të dini që nuk e ekziston, por nëse është dikush që sforcohet shumë për të arritur perfeksionin, ajo është Virgjëresha. Është një grua që nuk kënaqet kurrë, ka gjithmonë dëshirë të përballojë sfidat e reja dhe të superojë limitet e saj. Karakteristikat e saj kryesore janë perfeksionimi, organizimi dhe nacionaliteti. Kësaj gruaje i pëlqen shumë stabiliteti dhe nuk i do aventurat. Nëse do ta bësh për vete, duhet të kesh qëllime serioze me të.

Si mund ta bësh për vete: Përgatituni për një sipërmarrje nëse doni të bëni për vete një virgjëreshë. Kujtohuni që është një grua e pavarur. Do të ketë pranë një person që e bën të ndihet mirë, ndryshe mund të ndihet shumë mirë edhe etëm. Duhet të fitosh besimin e saj, duhet të jesh interesant dhe të bësh biseda të thella me të. Vendi ideal ku mund ta çoje për takimin e parë do të ishte teatri, muzeu ose mund të prenotonit një darkë në një restorant të këndshëm. Jo qendra tregtare, vende në modë ose bare luksi.

Burimi: the-living-media

1576830629065.png

Presim diskutimin tuaj 😝
 
Last edited by a moderator:

Comments

Hmmmmmm.....te veshtira?
Per njeren prej ketyre shenjave di te them qe eshte e veshtire por sa me e veshtire te jete nje femer aq me i bukur eshte raporti me te.
Femrat nuk ndahen ne te veshtira dhe te lehta.
Femrat jane te gjitha te veshtira ashtu sic jane te gjitha te lehta....varet si i trajton dhe si ndervepron me to.
Dhe mbi te gjitha sa perputhesh me karakterin e tyre por edhe nese nuk perputhesh nuk eshte problem.
Problem eshte kur nuk perputhesh dhe as nuk deshiron te perputhesh.
 
Hmmmmmm.....te veshtira?
Per njeren prej ketyre shenjave di te them qe eshte e veshtire por sa me e veshtire te jete nje femer aq me i bukur eshte raporti me te.
Femrat nuk ndahen ne te veshtira dhe te lehta.
Femrat jane te gjitha te veshtira ashtu sic jane te gjitha te lehta....varet si i trajton dhe si ndervepron me to.
Dhe mbi te gjitha sa perputhesh me karakterin e tyre por edhe nese nuk perputhesh nuk eshte problem.
Problem eshte kur nuk perputhesh dhe as nuk deshiron te perputhesh.
me pelqen mendimi yt 👏😍😍,tani ma thuaj kush eshte ajo njera prej ketyre dy shenjave 😝
 
Pervec se te veshtira..virgjeresha eshte shenja me komplekse e zodiakut..
Kam shume njerez qe i perkasin kesaj shenje..dhe zot..jane vertet te veshtire ti kuptosh...nuk kane as takt ne menyren si shprehen..
Adhuroj njerezit e ujorit..binjaket...shigjetaret..bricjapet..jane shume pozitiv...
Virgjereshet..gaforret..demet...hahahhaha i dua sa me larg...
 
Pervec se te veshtira..virgjeresha eshte shenja me komplekse e zodiakut..
Kam shume njerez qe i perkasin kesaj shenje..dhe zot..jane vertet te veshtire ti kuptosh...nuk kane as takt ne menyren si shprehen..
Adhuroj njerezit e ujorit..binjaket...shigjetaret..bricjapet..jane shume pozitiv...
Virgjereshet..gaforret..demet...hahahhaha i dua sa me larg...
wa waa ne jemi si cpiltaaa ,...Virgo 4 life 😝😂
 
wa waa ne jemi si cpiltaaa ,...Virgo 4 life 😝😂
Une nuk i pergjithesova hahahaha por qe mund te jene gjithcka virgjereshet...ama vec shpiltaaa jooo hahahhaha
Me sinqeritet..kam pasur shume virgjeresh ne jeten time..familjar..miq..dhe disa i kam akoma...por nuk pershtatem..jane tipa te veshtire...dhe nuk kane rehat e paqe as me veten..jo me te tjeret...
 
Hmmmmmm.....te veshtira?
Per njeren prej ketyre shenjave di te them qe eshte e veshtire por sa me e veshtire te jete nje femer aq me i bukur eshte raporti me te.
Femrat nuk ndahen ne te veshtira dhe te lehta.
Femrat jane te gjitha te veshtira ashtu sic jane te gjitha te lehta....varet si i trajton dhe si ndervepron me to.
Dhe mbi te gjitha sa perputhesh me karakterin e tyre por edhe nese nuk perputhesh nuk eshte problem.
Problem eshte kur nuk perputhesh dhe as nuk deshiron te perputhesh.
Sa kontradiktor je,tek fjali e dyte dhe e 3 :p
 
Une nuk i pergjithesova hahahaha por qe mund te jene gjithcka virgjereshet...ama vec shpiltaaa jooo hahahhaha
Me sinqeritet..kam pasur shume virgjeresh ne jeten time..familjar..miq..dhe disa i kam akoma...por nuk pershtatem..jane tipa te veshtire...dhe nuk kane rehat e paqe as me veten..jo me te tjeret...
Epo se nuk ke pat nje virgjeresh si unaa ,une jam daçuli 😝😝,ahahah 🤗
 
Ja dhe binjaket sa shpirta jan
“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth Binjakeve!

1.Binjakët konsiderohen si më njerezit me më shumë humor në të gjithë Zodiakun.

2.Astrologët e konsiderojnë Binjakun si shenjën më inteligjente të Zodiakut.

3.Binjaku është më rinor dhe duket më fëminor në krahasim me shenjat e tjera të Zodiakut.

4.Binjakët janë shumë të qëndrueshëm dhe të vendosur.

5.Binjaku është një nga shenjat më pak emocionale të Zodiakut (shenjat e tjera janë Ujori, Peshorja dhe Virgjëresha).

6.Binjaket janë njerëz vërtet të pavarur dhe të guximshëm.

7.Binjaku nuk dashurohet lehtë por ata i bëjnë të tjerët të dashurohen me to lehtë.

8.Binjaku mund të bëjë që shenja të tjera të Zodiaku të dashurohen me ta por shenjat e tjera të Zodiaku nuk mund t’i bëjnë Binjakët të dashurohen me ta.

9.Asnjë shenjë e Zodiakut nuk ka forcë emocionale sa ajo e Binjakëve.

10.Një Binjak mund të kuptojë situatën në një dhome me vetëm një rrahje syri.

11.Binjakët vënë re gjëra të vogla aty ku të tjerët nuk arrijnë t’i vërejnë.

12.Binjakët kanë zemër të butë dhe falin shpejt, por nuk janë budallenj.Ata falin por kurrë nuk harrojnë.

13.Binjakët janë detektorë të shkëlqyeshëm të gënjeshtrës.

14.Binjaku është një shenjë ajri dhe ato janë shenjë e ndryshueshme e ajrit. Pra, ato janë më fleksibël dhe më të gjithanshëm se të gjitha shenjat.

15.“Bukuria mund të jetë e rrezikshme, por inteligjenca është vdekjeprurëse” – Binjakët.
 
Ja dhe binjaket sa shpirta jan
“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth Binjakeve!

1.Binjakët konsiderohen si më njerezit me më shumë humor në të gjithë Zodiakun.

2.Astrologët e konsiderojnë Binjakun si shenjën më inteligjente të Zodiakut.

3.Binjaku është më rinor dhe duket më fëminor në krahasim me shenjat e tjera të Zodiakut.

4.Binjakët janë shumë të qëndrueshëm dhe të vendosur.

5.Binjaku është një nga shenjat më pak emocionale të Zodiakut (shenjat e tjera janë Ujori, Peshorja dhe Virgjëresha).

6.Binjaket janë njerëz vërtet të pavarur dhe të guximshëm.

7.Binjaku nuk dashurohet lehtë por ata i bëjnë të tjerët të dashurohen me to lehtë.

8.Binjaku mund të bëjë që shenja të tjera të Zodiaku të dashurohen me ta por shenjat e tjera të Zodiaku nuk mund t’i bëjnë Binjakët të dashurohen me ta.

9.Asnjë shenjë e Zodiakut nuk ka forcë emocionale sa ajo e Binjakëve.

10.Një Binjak mund të kuptojë situatën në një dhome me vetëm një rrahje syri.

11.Binjakët vënë re gjëra të vogla aty ku të tjerët nuk arrijnë t’i vërejnë.

12.Binjakët kanë zemër të butë dhe falin shpejt, por nuk janë budallenj.Ata falin por kurrë nuk harrojnë.

13.Binjakët janë detektorë të shkëlqyeshëm të gënjeshtrës.

14.Binjaku është një shenjë ajri dhe ato janë shenjë e ndryshueshme e ajrit. Pra, ato janë më fleksibël dhe më të gjithanshëm se të gjitha shenjat.

15.“Bukuria mund të jetë e rrezikshme, por inteligjenca është vdekjeprurëse” – Binjakët.
Eshte e vertet..kam shume miq te till..dhe jane kaq pozitiv...nuk merzitesh kurr me ta...jane si sherbet hahaha
 
Ja dhe binjaket sa shpirta jan
“Falin por kurrë nuk harrojnë”/ Zbuloni 15 fakte mahnitëse rreth Binjakeve!

1.Binjakët konsiderohen si më njerezit me më shumë humor në të gjithë Zodiakun.

2.Astrologët e konsiderojnë Binjakun si shenjën më inteligjente të Zodiakut.

3.Binjaku është më rinor dhe duket më fëminor në krahasim me shenjat e tjera të Zodiakut.

4.Binjakët janë shumë të qëndrueshëm dhe të vendosur.

5.Binjaku është një nga shenjat më pak emocionale të Zodiakut (shenjat e tjera janë Ujori, Peshorja dhe Virgjëresha).

6.Binjaket janë njerëz vërtet të pavarur dhe të guximshëm.

7.Binjaku nuk dashurohet lehtë por ata i bëjnë të tjerët të dashurohen me to lehtë.

8.Binjaku mund të bëjë që shenja të tjera të Zodiaku të dashurohen me ta por shenjat e tjera të Zodiaku nuk mund t’i bëjnë Binjakët të dashurohen me ta.

9.Asnjë shenjë e Zodiakut nuk ka forcë emocionale sa ajo e Binjakëve.

10.Një Binjak mund të kuptojë situatën në një dhome me vetëm një rrahje syri.

11.Binjakët vënë re gjëra të vogla aty ku të tjerët nuk arrijnë t’i vërejnë.

12.Binjakët kanë zemër të butë dhe falin shpejt, por nuk janë budallenj.Ata falin por kurrë nuk harrojnë.

13.Binjakët janë detektorë të shkëlqyeshëm të gënjeshtrës.

14.Binjaku është një shenjë ajri dhe ato janë shenjë e ndryshueshme e ajrit. Pra, ato janë më fleksibël dhe më të gjithanshëm se të gjitha shenjat.

15.“Bukuria mund të jetë e rrezikshme, por inteligjenca është vdekjeprurëse” – Binjakët.
abstenoj 😝 na more gjithe vemendjen 😂😂😂 po flasim per ato te veshtirat jo ato qe jan te embla 😝😂😂😂
 
Akrepi

Nëse gruaja që ju pëlqen ka lindur mes 24 tetorit dhe 22 nëntorit, atëherë ajo i përket shenjës së Akrepit. Gratë e kësaj shenje janë magnetike, seksuale dhe pasionante. Ato nuk pushtohen lehtësisht. Nëse doni të depërtoni në zemrën e kësaj gruaje, duhet të jeni absolutisht të sinqertë dhe të mos e merrni kurrë si të mirëqenë.


Është një grua e guximshme, kokëfortë, bujare dhe do t'u hapë zemrën vetëm kur të jeni të gatshme të bëni gjithçka për të.

Ja se si i pëlqen të joshet: Duhet të jeni më intensiv se ajo, sepse dëshiron të jetojë gjithçka intensivisht. Jini të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë: Është objektive dhe s'ka durim, nuk i toleron ata që i vijnë rrotull një diskutimi pa i rënë në të.


:p
 
Te klasifikosh dike ne nje perkatesi te caktuar do te thote te paragjykosh.Ndaj kam preferuar gjithmone te perjetoj ne lekuren time ate qe na servirin si te vertete teorike.Natyrisht duke mbajtur pergjegjesite e mia, si ne te mire ashtu edhe ne te keq.
"Sa me shume paragjykon aq me pak dashuron"
Nicolas Chamfort
 
Pervec se te veshtira..virgjeresha eshte shenja me komplekse e zodiakut..
Kam shume njerez qe i perkasin kesaj shenje..dhe zot..jane vertet te veshtire ti kuptosh...nuk kane as takt ne menyren si shprehen..
Adhuroj njerezit e ujorit..binjaket...shigjetaret..bricjapet..jane shume pozitiv...
Virgjereshet..gaforret..demet...hahahhaha i dua sa me larg...
😆😆 jalla po me demat cpate ti 😆
 
Rrallë pyes për shenjë të horoskopit.
Familjarët i di, por shoqërinë, idenë nuk ja kam :)
Duhet filluar pra.....
 
Kokfort ndoshta ama dembela se besoj me aq sa di un 😆
Nuk di nese eshte fat apo fatkeqesi..te njohesh njerezit nga shenja e tij e horoskopit...dikur..kur kisha shume kohe dmth..kisha interes te madhe per te lexuar karakteristikat e seciles shenje...dhe perballja me njerez pastaj..beri qe une te bindem plotesisht..se ato cfare thuhen per secilen shenje..qofshin dhe ne vija te pergjithshme...jane te verteta...
Ndaj nese me thua nje shenje horoskopi hahahaha une do behem si znj Meri..e do te te flas detajisht per te!
Mund te duket absurde dmth..por kjo me ka bere ti njoh njerezit me mire..dhe te jem perzgjedhese se me ke dua te rri..
Plus ne peshqit kemi nje shqis te 6-te shume te zhvilluar hahahaha
 
Nuk di nese eshte fat apo fatkeqesi..te njohesh njerezit nga shenja e tij e horoskopit...dikur..kur kisha shume kohe dmth..kisha interes te madhe per te lexuar karakteristikat e seciles shenje...dhe perballja me njerez pastaj..beri qe une te bindem plotesisht..se ato cfare thuhen per secilen shenje..qofshin dhe ne vija te pergjithshme...jane te verteta...
Ndaj nese me thua nje shenje horoskopi hahahaha une do behem si znj Meri..e do te te flas detajisht per te!
Mund te duket absurde dmth..por kjo me ka bere ti njoh njerezit me mire..dhe te jem perzgjedhese se me ke dua te rri..
Plus ne peshqit kemi nje shqis te 6-te shume te zhvilluar hahahaha
Okej Znj Meri pres te zhvillosh me teper temen mbi demat meqe i njef kaq mir 😆
 
Jo sjelljen e kane shume te mire c'eshte e verteta...madje madje sjellja eshte nje arm e fort e demve...por jane ato dembelizmat..ankesat...pertesat qe kane dmth qe me bezdisin...
I marrim gjerat shume shtruar...dhe une si e nxituar qe jam dmth s'kam nerva e kohe ti pres hahahah
 
Jo sjelljen e kane shume te mire c'eshte e verteta...madje madje sjellja eshte nje arm e fort e demve...por jane ato dembelizmat..ankesat...pertesat qe kane dmth qe me bezdisin...
I marrim gjerat shume shtruar...dhe une si e nxituar qe jam dmth s'kam nerva e kohe ti pres hahahah
Se di si e quajn dembelizem por aq sa njof un demat jan gati-tu per cdo gje ...pun e gjera tjera Etc
Imagjino me prit kohe me tpropozu nje demm aq nerva ske saqe i propozo vet ti 😆😆😆
 
Se di si e quajn dembelizem por aq sa njof un demat jan gati-tu per cdo gje ...pun e gjera tjera Etc
Imagjino me prit kohe me tpropozu nje demm aq nerva ske saqe i propozo vet ti 😆😆😆
Hahahahhaha sa qesha hahahahah
Jo vetem qe si kisha propozuar...por do ja kisha mbathur nga syte kembet...
Gjithsesi..jane dembel ne kuptimin jo qe se duan punen..sepse punojne me vendosmeri...por qe skan deshire as per te dal..ju pelqen rutina e tyre..dhe kur ndodhe dicka qe nuk eshte ne programin e tyre ditor..behen keq dmth hahaha
 
Top