• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

4 vargje Dashuri

4 Vargje Dashuri

Me duart qe dridhen
ne piano,
si I frikesuar
Nisi te luaj,
kjo,
Dashuri.

Embelsi tingujsh,
si emocion,
nga lekura
dalin.
E duke te shkundur,
falin,
Dashuri.

Notat,
qe nga gishterinjte,
rrjedhin
Si hunj te ngulen ne gjoks,
duke pikuar
Dashuri

Melodi,
qe i jep ze shpirtit,
ben te çirret,
te ulerasesh,
vetem,
Dashuri.

BS

Ps.
Sekreti im - Pirro Çako

Shiko fotografinë pianob_dmk9MkVt_3uOD.mp4
 

Mennel

_/\__________________________.
4 Vargje Dashuri

Me duart qe dridhen
ne piano,
si I frikesuar
Nisi te luaj,
kjo,
Dashuri.

Embelsi tingujsh,
si emocion,
nga lekura
dalin.
E duke te shkundur,
falin,
Dashuri.

Notat,
qe nga gishterinjte,
rrjedhin
Si hunj te ngulen ne gjoks,
duke pikuar
Dashuri

Melodi,
qe i jep ze shpirtit,
ben te çirret,
te ulerasesh,
vetem,
Dashuri.

BS

Ps.
Sekreti im - Pirro Çako

Shiko fotografinë 1739068
Mos me thuaj se ti !?? ❤🥰🥰😍😍
Shumeee e bukur ... te lumte 🤩💋
 

sofia

Antarë i Respektuar
:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: Uau! Pa fjale! Lajtmotivin e ke te thjeshte, po fjalet te arta! Nqs do te ishe poet, do t'i kisha te gjithe librat e tu ne biblioteke!Po sa shkoka kjo muzike me vargjet e poemes! Uau! Bravo👏👏👏👏👏👏👏
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Elsa ti je?! 😅
O Zhig po ku e paske pas te fsheh kte stil ti? Na kishe kriju pershtypjen qe je i prozes jo poezise. 🤩

👏👏👏
 

Arditi0007

Love&Love
4 Vargje Dashuri

Me duart që dridhen
ne piano,
si I frikesuar
Nisi te luaj,
kjo,
Dashuri.

Embelsi tingujsh,
si emocion,
nga lekura
dalin.
E duke te shkundur,
falin,
Dashuri.

Notat,
që nga gishterinjte,
rrjedhin
Si hunj te ngulen ne gjoks,
duke pikuar
Dashuri

Melodi,
që i jep ze shpirtit,
ben te çirret,
te ulerasesh,
vetem,
Dashuri.

BS

Ps.
Sekreti im - Pirro Çako

Te lumte, ZHIGO.... 🤗♥️
 

Baboon

Be a voice not an echo.
Renda dhe s' lodha,
Ku të të kërkoj,
Sa herë sytë të hodha,
Vetëm mall provoj.

Një fytyrë fisnike,
Trill krejt fëminor,
C'mba goja nazike,
C'rreh në kraharor?!

Zemër apo dreq,
Gjak apo ujë,
Tallesh apo qesh,
S'mesova kurrë.

Ditët ikin varg,
Ti gjithmonë qesh,
Si një gjeth vjeshtak,
Mbeta si për dreq.


(c) V.Dauti (remix :p :p Baboon)
 
Private conversations
Help Users
    Top