• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

5 mënyra për të prekur shpirtin e një burri

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kjo është një listë e asaj që një grua mund të bëjë për të lëvizur shpirtin e një burri. Dhe ndërsa kjo është mjaft subjektive, mendoj se shumë burra duan të njëjtën gjë.

agdPjA3.jpg


1. Duhet ta njohësh atë

Një nga dhuratat më të mëdha që mund t’i bëjmë një personi është të jesh aty plotësisht. Dëgjoni, vëzhgoni, tregoni atë që shihni dhe përpiquni të kuptoni një person, t’i vlerësoni ata dhe atë që ata bëjnë. Me kaq shumë vëmendje, një grua lulëzon para syve të tyre. Por burrat gjithashtu kanë nevojë për këtë lloj pjesëmarrjeje. Nëse doni të zhyteni në shpirtin e tij, përpiquni ta dini se si shikon, dëgjojeni dhe bëjini të ditur që e shihni shpirtin e tij.

2. Duhet ta vlerësoni atë që bën

Për një burrë, gëzimi më i madh është përdorimi i trupit, forcës, aftësive për të bërë diçka. Ndoshta ai është duke gatuar darkë, duke luajtur sport ose thjesht duke lëvizur mobilje – shikojeni atë, tregojini se ju pëlqen. Tregojini atij se është tërheqës kur bën diçka. Meshkujve u mungojnë vërtet komplimentet.

3. Duhet të flisni se si ju bën të ndiheni
Nëse kini flutura në stomak kur jeni pranë tij, nëse zemra juaj rreh më shpesh kur ai thotë ose bën diçka, tregojani atij. Ju duhet të flisni për ndjenjat tuaja kur jeni me të, kjo do ta bëjë atë të ndihet më afër jush.

4. Ju duhet të jeni gjithmonë të pranishëm.
Jo gjithmonë do të jetë mirë dhe në kohë të vështira burrat priren të fshihen “në shpellën e tyre”. Shoqëria na mëson të zgjidhim vetë të gjitha problemet. Por nëse një grua është vërtet e shqetësuar, ajo nuk duhet ta lërë atë vetëm. Ju nuk keni nevojë të përpiqeni ta ndihmoni që të ngrihet, thjesht tregoni kujdes dhe vëmendje. Një burrë mund të heshtë dhe të mos dëshirojë të flasë për problemet e tij. Por kjo nuk do të thotë se ai nuk dëshiron të shohë një grua afër. Përkundrazi, ai dëshiron të dijë që ajo do të jetë aty, edhe nëse ajo nuk përballet me gjithçka. Nëse ajo qëndron me të, nëse tregon se është normale të jesh ndonjëherë i dobët, ai do ta hapë shpirtin e tij para saj. Ndonjëherë është e vështirë dhe kërkon durim, por është shpërblyese.

5. Ju duhet të interesoheni për hobet e tij
Po, një burrë dhe një grua e perceptojnë botën ndryshe dhe kjo është e mrekullueshme. Bota femërore është më sensuale, delikate dhe dinamike, duke ndryshuar me shpejtësi. Është e vështirë për një mashkull ta kuptojë këtë shpejt. Por ai do të përpiqet nëse sheh që gruaja e tij është e interesuar për botën e tij mashkullore. Bëni pyetje, kërkoni që t’ju shpjegojë diçka, le të themi, në arte marciale ekstreme ose makina dhe do të habiteni se sa do të hapet!

//revistapsikologji
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Se autori ka dashte ashtu :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
hem,mendoj qe shpirti i dikuj ,preket kur karakteret mes tyre ngjajne.
Keto recetat keshtu e ashtu,jane kot per mendimin tim.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nese keni ndonje menyre tjeter, shprehuni :p
 

AnaVie

I Miss you so much my dad
Staf në FV.AL
Personalisht terheq ose me pelqen me shume me prek shpirtin e nje femre se te mashkullit :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Personalisht terheq ose me pelqen me shume me prek shpirtin e nje femre se te mashkullit :p

Po spreket shpirti moj, ai digjet ose ujitet :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mvjen keq qe spaske taku mbeso !
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Te behesh si mama e tyre ne perkujdesje dhe jua ke fitu zemren. 🤬

Psh, po te isha une autori i artikullit, e kisha shtuar edhe nje pike, nder shume pika tjera:

"Mos debatoni me te, ai nje fjale, ti 10-te"

Kjo e prek shpirtin e 1 mashkulli ! :D
 

Boreas

Advanced
Psh, po te isha une autori i artikullit, e kisha shtuar edhe nje pike, nder shume pika tjera:

"Mos debatoni me te, ai nje fjale, ti 10-te"

Kjo e prek shpirtin e 1 mashkulli ! :D
Ne fakt artikujt thone gjithmone qe ne femrat sdime cduam por mua me figuron e kunderta qe ju meshkujt sdini cdoni.
Kur jeni beqare jua ben mama gjerat gjati me pas martoheni prisni nga gruaja tjua beje gati si dhe kur martoheni doni te jetoni si single pa marre persiper pergjegjesi sepse duhet ti beje gruaja te gjitha.
Ju meshkujt skeni shpirt keni vetem nevoja bazike te cilat jane frymoni hani pini beni sex dhe shifni sport :p

P.s. i hudha pak benzine zjarrit per sherr lol
 

Senseo

Audacity.
Ne fakt artikujt thone gjithmone qe ne femrat sdime cduam por mua me figuron e kunderta qe ju meshkujt sdini cdoni.
Kur jeni beqare jua ben mama gjerat gjati me pas martoheni prisni nga gruaja tjua beje gati si dhe kur martoheni doni te jetoni si single pa marre persiper pergjegjesi sepse duhet ti beje gruaja te gjitha.
Ju meshkujt skeni shpirt keni vetem nevoja bazike te cilat jane frymoni hani pini beni sex dhe shifni sport :p

P.s. i hudha pak benzine zjarrit per sherr lol
Auch jo te gjithe moj 🤣
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
@Marla

Ju meshkujt skeni shpirt keni vetem nevoja bazike te cilat jane frymoni hani pini beni sex dhe shifni sport :p
Gabim, sporti sna duhet se veq e ceka ne mes te rreshtave lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Meshkujt qe besojne ne Zot jane me te mire sepse respektojne familjen sipas udhezimeve te librave te shenjte por e kisha per keta te tjeret une :p

Nuk kisha thene bash keshtu. Ka edhe te tille qe jane njerez te mire, shoke te mire etj etj, por brenda familjes jane te qelbur. Te jesh bashkeshort i mire, duhet t'kesh edhe ndergjegje te paster fillimisht, i pjekur pastaj, mesimet fetare jane ato qe ty tbejne me tforte, tgodasin nkoke, ta kujtojne pergjegjesine dhe rolin etj etj, por smjaftojne nese sje Insan qe themi :D
 

Boreas

Advanced
Nuk kisha thene bash keshtu. Ka edhe te tille qe jane njerez te mire, shoke te mire etj etj, por brenda familjes jane te qelbur. Te jesh bashkeshort i mire, duhet t'kesh edhe ndergjegje te paster fillimisht, i pjekur pastaj, mesimet fetare jane ato qe ty tbejne me tforte, tgodasin nkoke, ta kujtojne pergjegjesine dhe rolin etj etj, por smjaftojne nese sje Insan qe themi :D
Ti po qe di te ma mbyllesh gojen 🤗🤗
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk u desht, se u fik zjarri. Hidhe edhe pak benzin, shih mos tka mbete edhe pak lool
 
Private conversations
Help Users
    Top