A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

unik01

Antar Aktiv
pershendetje te gjitheve
Dua te bej nje diskutim meshkuj-femra ne lidhje me dicka e cila prej kohesh ne shqiperi dhe ne trojet shqiptare eshte quajtur tabu, ne lidhje me konceptin e "Virgjerise" .. (kete e kam postuar dhe ne ca faqe te tjera)
Sii fillim dua te them se nuk dua te ofendoj gjinine femerore sepse te gjithe kemi ardhur ne jete nga femra, dhe te gjithe kemi nene, moter, etj

2 pyetje kryesore mbi te cilat kerkoj qe secili nga ju te shprehi mendim jane,
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????

Personalisht une mendoj sikur shqipetaret po civilizohemi pak shpejt, te flasim per realitetin.
sipas statistikave sot shumica e femrave "heren e pare" te tyre e kane nga mosha 15 deri ne 20 vjece,
virgjeria prej kohesh konsiderohet e shenjte, marredhenjet paramartesore po ashtu edhe ato jashtemartesore nuk perkrahen nga fe te ndryshme si krishterimi myslimanizmi etj..
por nuk dua te bej analine mbi bazen e parimeve fetare, dikush beson ne fe, dikush jo..
flasim per parimet njerezore

ne vendet perendimore thone se njerezit jane te shkaterruar nga ndjenjat, prandaj numri i divorceve eshte aq i larte, sepse ekziston sexi shtazarak,por misioni i njeriut pak dallon prej kafshes,

Ajo qe degjojme nga shume veta eshte se jemi ne shekullin 21 dhe keto gjerat nuk verehen,
por nje shprehje qe lexova dikund ne internet ishte, se nga koha pritet te ndryshoje teknologjia dhe jo morali, morali mbetet i njejti ai qe ishte edhe para 2mije vitesh, dhe nese sot ndryshon, ndryshon negativisht.. se nuk mundet te permiresohet.

shpesh here femrat bejne kudrejt meshkujve pyetje si psh sa vajzave ua keni marre virgjerine dhe perseri kerkoni te merrni nusen te virgjer?
se pari virgjerin nuk ua ka marre kush por e kane dhuruar me deshire dhe me mendjelehtesi, pervec rasteve te perdhunimeve apo raste te ngjashme te cilave nuk u vihet faji.

gjithashtu ndonje femer mund te thoje perse mashkulli kerkon nusen te virgjer kur vete nuk eshte i tille, pra kerkohet "barazia gjinore" por ne kete aspekt qe flasim nuk mund ta kemi
sepse mashkulli per vete natyren qe ka mund te kete marredhenje me disa femra dhe ne fund kur vendos per martese e zgjedh njeren dhe perqendrohet tek ajo. eshte me i sigurte dhe me i vendosur ne ate qe ben.

kurse femra e cila ben marredhenje jashte martese ajo vetem fizikisht ndodhet me burrin sepse mendjen e ka tek tjetri, shume lehte mund te themi tek personi i pare ne jeten e saj, ai te cilit i dhuroi virgjerine.
dashurija eshte shume me e forte dhe zgjate me shume kur eshte per her te pare.
kur te shkosh ne krevat mendon per tjetrin e jo per burrin qe ke prane.

Humbja e virgjeris dhe momenti I humbjes, gjate gjithe jetes mbeten thell ne psikiken e nje femre,
ateher nese humbja e virgjeris ka ndodhur me mashkullin qe akoma jeton me te ,eshte nje shtylle e forte e nje dashurie pa probleme …por nese humbja e virgjeris ka ndodhur me ate mashkull qe nuk jeton aktualisht me te, ateher ambientimi me te (me burrin) eshte I veshtire
sepse keta bashkeshorte nuk I lidh ai kujtim i perbashket

jeta ashte e gjate, dhe nese nje grindje do ndodhi midis ciftit ose ndonje dyshim per trasheti ateher mashkulli do e kete me te lehte ta akuzoje bashkeshorten, sepse direkt i vjen ne mendje fillimi i historise, dhe nje shprehje thote qe ujku qimen mund ta nderroje por zakonet nuk i harron..
dhe si rrjedhoje rezulton se ne raste te tilla ka me shume gjasa per divorce, dhe divorci eshte nje Krim , sepse shkaterrohen familje.
Kam degjuar histori ku psh gjate sexit gruaja thoshte emrin e dikujt tjetri dhe jo te burrit dhe ky eshte nje shembull konkret qe te shpjegon se gruaja po aktron ne jeten bashkeshortore, ndjenjat nuk shkojne per burrin e saj aktual por per "ishat" e saj, dhe kjo martese nuk mendoj se eshte jetegjate,

Nje sqarim dua te bej se termin e "virgjerise" dua ta zevendesoj me fjalen "ndershmeri", jan te peraferta por jo e njejta gje, nje mashkull mund te kerkoje virgjerine por ajo qka kerkon ekzaktesisht eshte ndershmeria e nje femre, sepse ka raste kur femra e humbet cipen aksidentalisht psh duke ngare bicikleten, ose balerinat, etj dhe keto raste vertete nuk duhen shikuar,
por rastet kur e humbet me ane te marredhenjeve seksuale,

nje shprehje thote "Të jesh e virgjër nuk do të thotë të jesh e ndershme, sikundër që të jesh e zhvirgjër nuk do të thotë të jesh e pandershme"
pjesen e dyte te kesaj shprehje sapo e shpjegova,
ndersa pjesa e pare ka kuptimin qe nje femer me mentalitetin shqiptar mund te beje veprime amorale te ndryshme, duke filluar nga sexi oral anal etj, ndersa ate cipen e holle e ruan, por kjo eshte vetem virgjeria fizike, e pavlere. nga momenti qe ke bere dicka me shume nga thjesht nje "puthje" me nje djal ke humbur pafajsin dhe personalisht nuk e quaj te virgjer nje femer qe i ka bere te gjitha pervec sexit normal. gjithashtu mund te permendesh rastin kur nje vajze pret deri ne fejese, ben sex me te fejuarin dhe pastaj e ka rrugen e lire per ta bere me te gjithe.

sidoqofte dua te dij nese nje djale do donte te bente sex me nje goce jo te virgjer pa masa mbrojte(me nusen e tij te ardhshme), kjo eshte arsyeja e perhapjes se shume semundjeve seksuale psh Sida..
Ate qe do ju behet shoqe ne jete,nene e fmijeve dhe edukuese e tyre e duan pak me te ngathet ne keto punet mbrapa gardhit
si do ju dukej kur rreth e rrotull, ndoshta edhe ne rrethin shoqeror qarkullojne fjale si psh: ate femer e kam pas une?

jam dakort qe jo te gjitha dashurite perfundojne ne nje lidhje martese. por shumica e bisedave ne gjimnaze dhe ne 9vjecare jane per te dashurin/en,

Nje vajze duhet ta mendoje mire kur te humbi virgjerine...me verte ajo kthehet tashme me ane te shkences (me qepje)por prap eshte dicka fallco. Gabimet permiresohen tashme por gabimi qe vret ne ndergjegje s`besoj se mund te rekuperohet.

Nje vajze qe ne moshen 20 vjecare apo me pak, ka pas te pakten nja 4 a 5 para teje sikur sta ka qejfi me i fut krahun dhe ta qosh ne shtepi se te pakten eshte njecik qeflie, nuk mendoj se dikush do deshironte qe motra e tij ti nderronte te dashurit njeri pas tjetrit, eshte tjeter gje kur lidhet per lidhje serioze, por perseri nese virgjerine e ruan per ne martese eshte me e sigurte qe ai mashkull te mos e genjeje, sepse nuk ka meshkuj qe do bejne gjitha shpenzimet e dasmes, vec per te shkuar me ate femer, dhe pastaj ti thoje "udhe te mbare"..
prandaj ketu eshte momenti kur kjo femer tregohet mendjelehte qe e jep virgjerine pa menduar, dhe thote meshkujt na genjejne,

Ne pergjithesi cdo femer qe humb virgjerin nuk mburret me kete veper dhe ne shumicen e rasteve pendohet, edhe pse tek femrat humbja e virgjinitetit eshte dashuria e pare, dhe ne krejt pak raste e fundit..
Jo e virgjer do me thene qe ka fjetur me nje ose me shume te tjere pavaresisht se shumica e femrave te thone gjithnje 'je i dyti qe kam pas' sepse hera e pare ishte nje gabim por cdokush gabon ne jete... por ne te vertete secila ka historin e saj qe mund ta mbush nje liber goxha te trashe..

Virgjeria nuk simbolizon nje femer perfekte,por nje femer pa experiece ne dashuri,gje qe do te thote kjo lloj femre ne syt e meshkujve eshte me e lakmuar
nje femer me karakter din se kur dhe kujt tia jape virgjerine, ajo nuk ka dhimbje nga e kaluara,
kur femra mendon se filani eshte personi i duhur atehere po qe ja vlen. Por e verteta eshte ndryshe sepse shumica e femrave deshmojne se nuk jane zhvirgjeruar me personin e duhur

Nese nje goce eshte e virger ne nje fare menyre tregon se ka serjozitet dhe kontroll te plote ndaj vetes,di te dalloj ndjenjen e vertet, dhe ecen me objektiva, dhe nuk ben cdo gje qe i del perpara..


Ndoshta e zgjata pak.. por ne lidhje me pyetjet qe parashtrova ne fillim do doja qe secili nga ju te shprehte mendimin e tij,
ato qe kam shkruajtur me lart jane pjeserisht mendime te mijat personale, pjeserisht mendime te cilat i kam lexuar dhe degjuar nga persona te ndryshem.........
 

Abisi

offline✌
Ky qenka roman,jo teme :p

Uji zi i eshte nxjerrur kesaj teme :p

Une them mjafton te jete e rritur,dhe te di cfare te jete duke bere..dhe e vetedijshme kujt po ja jep :p
 

Didi

C'est la vie.
Te lumt per romanin, po nuk fillohet fjalia me shkronje te vogel.
Meqe te pelqekan romanet na bej dhe nje prezantim te tille per veten, tek nenforumi prezantimeve.
 

Passion

Banned
Tema ma e bukur që i është dhënë forumit ndonjëherë :romeoxhuli:

Oh sa e bukur,e vyeshme,dijedhënëse.
Jemi në revolucion. Sorry.

:p
 

Didi

C'est la vie.
Liri, Demokraci!

Rrofte Enveri :p
 

unik01

Antar Aktiv
Ky qenka roman,jo teme :p

Uji zi i eshte nxjerrur kesaj teme :p

Une them mjafton te jete e rritur,dhe te di cfare te jete duke bere..dhe e vetedijshme kujt po ja jep :p
problemi qendron se mund te mos jete rritur akoma, dhe e din se kujt po ja jep, por nuk eshte e vetedijshme se cfare eshte duke bere :p :p
 

unik01

Antar Aktiv
Te lumt per romanin, po nuk fillohet fjalia me shkronje te vogel.
Meqe te pelqekan romanet na bej dhe nje prezantim te tille per veten, tek nenforumi prezantimeve.
skam qene mire ne letersi, prandaj e fillova me te vogel
didi nga meshkujt pres me dhene nje mendim per temen, jo me kerku prezantim :p kurse per femrat do e beja prezantimin..
 
Redaktimi i fundit:

unik01

Antar Aktiv
Tema ma e bukur që i është dhënë forumit ndonjëherë :romeoxhuli:

Oh sa e bukur,e vyeshme,dijedhënëse.
Jemi në revolucion. Sorry.

:p
e kam shkruajt diku me lart, revolucioni pritet per teknologjine/shkencen por jo per moralin.. apo jo
 

Didi

C'est la vie.
skam qene mire ne letersi, prandaj e fillova me te vogel
didi nga meshkujt pres me dhene nja mendim per temen, jo me kerku prezantim :p kurse per femrat do e beja prezantimin..

Bukur shume. Tani, nje mendim neutral, hap ndonje teme tjeter se ja keni nxjere bojen virgjeris.
Kujto bunkjerat e Enverit e tak e ben e nje teme prezantimi.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
une i perkas brezit te vjeter por edhe duhet thene qe dikur komshiu lagjia ishin jo vetem te njohur por per ne femrat djemt moshatar te lagjes na mbronin (kishte nje ndjenje tjeter ...nese sgaboj por shoh qe tashme edhe ne alb nese vjen ne pallat ne hyrje nje komshi i ri as te pershendet jo me te te mbroje.... kjo jo per te mbrojt virjerine kuptohet por mardhenjet mes njerzve dhe etika... )
persa i perket "durimit" eshte gjithone e lidhur me mardhenjet mes njerezve..
pak ecet sipas modez, sipas rrymes, shih molla mollen dhe piqet..
pak ngaqe "nga turp" eshte trasformuar ne normalitet e kjo duke nis nga komunikimi me prinderit me miqt e me te panjohurit nepermjet mundesive te mundeshme te kesaj epoke!
persa i perket raportit vazhdues ne nje cift
nese x person eshte vajze kur te martohet asnje mundesi me shume se nje tjeter nuk ka siguri per te nesermen nese NUK i perket ne karakter, si edhe asnje nuk mund te thoje qe nje jo te virgjer pas martese ka me sh apo me pak probabilitet tradhetie...
pra kemi te bejm ke karaktere
1- karakteri i burrit
2-karakteri i femres
kemi te bejme me
sinqeritetin
kemi te bejme me
bashkebisedimin, bashkpunimin, mirekupimin...
per mos ta ber roman kur dy person vendosin te kalojne jeten bashke duhet ti pranojne te metat pales tjeter e per tja pranuar kuptuar duhet pik se pari ti njohin
 

Zana1

Braveheart
Nuk arrij qe ta kuptoj dot, konceptin e pyetjes thelle e thelle... sic duket e sic edhe thone , sipas vendit behet edhe kuvendi.
 
Cdo femer qe e humb vigjerine me akt seksual para marteses eshte e pandershme . Dhe nga keto vajza te pandershme vetem sa shtohet pandershmeria ne te gjitha fushat e jetes . Shtyll e forte ne cdo shoqeri eshte morali , po humbet morali do te humbet cdo gje ne ato shoqeri .
Fatkeqesisht ne vendet tona biznesi me fitim prures eshte bere hapja e moteleve , por ndoshta sot smund ti shohim pasojat e prishjes se moralit , por me kalimin e kohes pasojat do ti shohim te gjithe .

Nje femer e cvirgejruar para martese eshte sinonim i nje femre te sojit si ajo e Kim Kardashian . Perjashtimi eshte se , Kimi ka dashur ta filmoj aktin e shemtuar , kurse keto te tjerat e bene fshehtas !

Une me para do mbetem singel tere jeten se sa ta martoj nje plehere te tille .
 

Zana1

Braveheart
Po nese eshte deshira e saj, ku qendron pandershmeria k'tu ?

Pastaj c'do mashkull i ndershem, duhet ta dije qe nuk preket edhe nje femer e ndershme e as nuk shkohet me te " pandershmet "... po ja qe nuk paskemi as meshkuj te ndershem sot.

Ps... Po nje femer te perdhunuar, apo e lindur e tille, do ta konsideroje C3NI ?
 

Vvetoni

Larguar
Cdo femer qe e humb vigjerine me akt seksual para marteses eshte e pandershme . Dhe nga keto vajza te pandershme vetem sa shtohet pandershmeria ne te gjitha fushat e jetes . Shtyll e forte ne cdo shoqeri eshte morali , po humbet morali do te humbet cdo gje ne ato shoqeri .
Fatkeqesisht ne vendet tona biznesi me fitim prures eshte bere hapja e moteleve , por ndoshta sot smund ti shohim pasojat e prishjes se moralit , por me kalimin e kohes pasojat do ti shohim te gjithe .

Nje femer e cvirgejruar para martese eshte sinonim i nje femre te sojit si ajo e Kim Kardashian . Perjashtimi eshte se , Kimi ka dashur ta filmoj aktin e shemtuar , kurse keto te tjerat e bene fshehtas !

Une me para do mbetem singel tere jeten se sa ta martoj nje plehere te tille .

E mashkulli a perjashtohet nga këto cilësime?
 

Delirium

No description ...
Nuk duhet te paragjykojme . Sipas Cenit i bie qe cdo femer qe nuk eshte e virgjer te mbetet pa martuar ...apo duhet te jete edhe mashkulli i virgjer qe te pretendoje per nje femer te tille ?

Ne boten moderne nuk egzistojne te tilla diskutime ...nese je apo jo e virgjer .
Mire do ishte ta gjeja te virgjer, po duke pare qe kerkesat jane te shumta edhe qepjet jane ne mase spo pretendoj me per nje femer te tille .
Me rendesi eshte te gjesh nje femer te sinqerte qe sebashku te ndertosh te ardhmen . ( Pa e marre fare parasysh te kaluaren )
Ne fund te fundit per vete jetojme jo per boten dhe gojet e liga !
 

unik01

Antar Aktiv
Po nese eshte deshira e saj, ku qendron pandershmeria k'tu ?

Pastaj c'do mashkull i ndershem, duhet ta dije qe nuk preket edhe nje femer e ndershme e as nuk shkohet me te " pandershmet "... po ja qe nuk paskemi as meshkuj te ndershem sot.

Ps... Po nje femer te perdhunuar, apo e lindur e tille, do ta konsideroje C3NI ?

zana pikerisht nese eshte deshira e saj qendron pandershmeria, nese eshte e lindur e tille nuk ka kurrfare faji,
po ashtu edhe kur kapet me zor..
 

Zana1

Braveheart
zana pikerisht nese eshte deshira e saj qendron pandershmeria, nese eshte e lindur e tille nuk ka kurrfare faji,
po ashtu edhe kur kapet me zor..

Kshu sic thuan ti , i bien qe njerezit te detyrohen qe te martohen ose i pret denimi i moralit ( nderkohe qe cipa eshte dicka personale, dhe jo e detyrueshme ... perderisa vjen natyrshem edhe nga natyra, dhe te perket vetem ty personalisht ) ... po qe edhe martesa ka prb e saja, e nuk te garanton perjetesine bashke. Tani qysh i bien me k'to cifte qe divorcohen, sipas teje ?

Apo ky eshte denimi, qe meritojne si perfundim ... qe te vene shamine e zeze mbi koke ?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Cfare ka dashur me thene autori se pertoj ta lexoj?:)

Mgjth virgjeria U zhduk kur dolen stringat dhe tangat.. mendimi I’m ky lol
 

unik01

Antar Aktiv
Nuk duhet te paragjykojme . Sipas Cenit i bie qe cdo femer qe nuk eshte e virgjer te mbetet pa martuar ...apo duhet te jete edhe mashkulli i virgjer qe te pretendoje per nje femer te tille ?

Ne boten moderne nuk egzistojne te tilla diskutime ...nese je apo jo e virgjer .
Mire do ishte ta gjeja te virgjer, po duke pare qe kerkesat jane te shumta edhe qepjet jane ne mase spo pretendoj me per nje femer te tille .
Me rendesi eshte te gjesh nje femer te sinqerte qe sebashku te ndertosh te ardhmen . ( Pa e marre fare parasysh te kaluaren )
Ne fund te fundit per vete jetojme jo per boten dhe gojet e liga !

delirium nese me pergjigjesh ne ate qe do te pyes tani, por pa ma devijuar pyetjen do te jap 100% te drejte,


ti the: "duke pare qe kerkesat jane te shumta edhe qepjet jane ne mase................. Me rendesi eshte te gjesh nje femer te sinqerte qe sebashku te ndertosh te ardhmen"
me thuaj ku e shikon sinqeritetin ketu kur ajo femer perpiqet te te mashtroje me ane te qepjes ???

dhe e dyta pse pa marre parasysh te kaluaren? perderisa ajo ka shkuar ne shtrat me dike tjeter(te pakten nje), cfare do e pengoje qe te mos e beje kete gje edhe pas marteses me ty,?
ky veprim a nuk tregon dobesi, mendjelehtesi dhe imoralitet,
sepse te gjithe themi rendesi ka te tregohet e sinqerte pas lidhjes me mua, por kur ekziston mendjelehtesia imoraliteti dhe mosvendosmeria per trupin e saj, ku ka vend sinqeriteti ketu ???
 

unik01

Antar Aktiv
Biznesi me fitim prures eshte bere "qepja"..1000 euro..edhe hajt e njihe te virgjeren e vertete..kshu qe Cen,fillo e nderro mendim,se ke per te mbet pa martu :p

po more shok se njihet virgjeria e vertete,
nuk jane te gjith meshkujt budallenj sa te genjehen nga qepjet,
nje mashkull i afte mund ta psikologjise femren vetem ne bisede e siper, e lere pastaj te mos e njohi ne shtrat se a e ka per here te pare apo ka bere qepje,,
mos ja fut kot, se nuk jane te gjithe te trashe nga mendet
 

Abisi

offline✌
po more shok se njihet virgjeria e vertete,
nuk jane te gjith meshkujt budallenj sa te genjehen nga qepjet,
nje mashkull i afte mund ta psikologjise femren vetem ne bisede e siper, e lere pastaj te mos e njohi ne shtrat se a e ka per here te pare apo ka bere qepje,,
mos ja fut kot, se nuk jane te gjithe te trashe nga mendet

Po po..femra ka fut djallin ne shishe,jo me mos ja fusi mashkullit..sa e sa mendje holle e kane ngrene,aq te mira qofshin :p
 

unik01

Antar Aktiv
Po po..femra ka fut djallin ne shishe,jo me mos ja fusi mashkullit..sa e sa mendje holle e kane ngrene,aq te mira qofshin :p

vertet femra e futi djallin ne shishe, por mashkulli i ka vendos tapen :p :p se po ta lindte pa tape dilte prap ai, apo jo?

kshuqe jo te gjithe meshkujt e hane sapunin per djathe,
 

unik01

Antar Aktiv
nese x person eshte vajze kur te martohet asnje mundesi me shume se nje tjeter nuk ka siguri per te nesermen nese NUK i perket ne karakter, si edhe asnje nuk mund te thoje qe nje jo te virgjer pas martese ka me sh apo me pak probabilitet tradhetie...
/QUOTE]
perderisa ne amerike ose vendet e tjera perendimore virgjeria nuk ruhet deri ne martese, si dhe jane pikerisht keto vende ku divorcet jane me te shumta, po ashtu dhe tradhetite bashkeshortore..
atehere a nuk jane pikerisht keto rezultate, keto statistika qe tregojne se kur femra nderron me shpesh partneret(mund ta fusim edhe mashkullin ketu, megjithse kjo eshte teme tjeter) shansat per tradheti dhe si rrjedhoje per divorce, jane me te shumta ??
 

unik01

Antar Aktiv
une i perkas brezit te vjeter por edhe duhet thene qe dikur komshiu lagjia ishin jo vetem te njohur por per ne femrat djemt moshatar te lagjes na mbronin (kishte nje ndjenje tjeter ...nese sgaboj por shoh qe tashme edhe ne alb nese vjen ne pallat ne hyrje nje komshi i ri as te pershendet jo me te te mbroje.... kjo jo per te mbrojt virjerine kuptohet por mardhenjet mes njerzve dhe etika... )
persa i perket "durimit" eshte gjithone e lidhur me mardhenjet mes njerezve..
pak ecet sipas modez, sipas rrymes, shih molla mollen dhe piqet..
pak ngaqe "nga turp" eshte trasformuar ne normalitet e kjo duke nis nga komunikimi me prinderit me miqt e me te panjohurit nepermjet mundesive te mundeshme te kesaj epoke!
persa i perket raportit vazhdues ne nje cift
nese x person eshte vajze kur te martohet asnje mundesi me shume se nje tjeter nuk ka siguri per te nesermen nese NUK i perket ne karakter, si edhe asnje nuk mund te thoje qe nje jo te virgjer pas martese ka me sh apo me pak probabilitet tradhetie...
pra kemi te bejm ke karaktere
1- karakteri i burrit
2-karakteri i femres
kemi te bejme me
sinqeritetin
kemi te bejme me
bashkebisedimin, bashkpunimin, mirekupimin...
per mos ta ber roman kur dy person vendosin te kalojne jeten bashke duhet ti pranojne te metat pales tjeter e per tja pranuar kuptuar duhet pik se pari ti njohin
"asnje nuk mund te thoje qe nje jo te virgjer pas martese ka me sh apo me pak probabilitet tradhetie..."

perderisa ne amerike ose vendet e tjera perendimore virgjeria nuk ruhet deri ne martese, si dhe jane pikerisht keto vende ku divorcet jane me te shumta, po ashtu dhe tradhetite bashkeshortore..
atehere a nuk jane pikerisht keto rezultate, keto statistika qe tregojne se kur femra nderron me shpesh partneret(mund ta fusim edhe mashkullin ketu, megjithse kjo eshte teme tjeter) shansat per tradheti dhe si rrjedhoje per divorce, jane me te shumta ??
 
Top