A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Femra e virgjer lind nuk ka gje te keqe qe me ate person qe i dhuron dashurine e saj te i 'dhuroj, dhe virgjerin. Dhe te kthehet si tuneli kalimashit ska lezet femra
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Femra e virgjer lind nuk ka gje te keqe qe me ate person qe i dhuron dashurine e saj te i 'dhuroj, dhe virgjerin. Dhe te kthehet si tuneli kalimashit ska lezet femra

Po puntoret e tunelit?!
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Ste kuptova?
A the qe s'ka lezet te kthehet si tunel femra?!

Skuptova pse njonen e kritikojme nga tuneli kurse puntoreve i japim medale per cdo punim 🤔
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
A the qe s'ka lezet te kthehet si tunel femra?!

Skuptova pse njonen e kritikojme nga tuneli kurse puntoreve i japim medale per cdo punim 🤔
Nese eshte pergjigje me tendence me kriju debate se kam ne mend me tu pergj
Por sinqerisht se kuptoj fare pergjigjen tende. 🤷‍♀️
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Proud Of You Reaction GIF
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
Nese eshte pergjigje me tendence me kriju debate se kam ne mend me tu pergj
Por sinqerisht se kuptoj fare pergjigjen tende. 🤷‍♀️

Riformuloj:
Si mund te kerkojme me shume respekt nga meshkujt kur ne vet ofendojme duke thene qe femres qe praktikon liri seksuale i behet vagina tunel?!

Pastaj ti merre si te duash... ishte pershtypje ne teme.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
No one dies virgin, life fucks everyone....kshuqe mos e vrisni mendjen shume.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Per aq kohe sa do kete ne qarkullim `derra` qe mendojne qe vagina e nje femre eshte prone e tyre.
Epo duhet duhett.si jo!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Per aq kohe sa do kete ne qarkullim `derra` qe mendojne qe vagina e nje femre eshte prone e tyre.
Epo duhet duhett.si jo!
Me fal ne ca kuptimi derri ketu?
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Sens letrar.
Ata `derrat bardh e zi`,rrace,qe duke pretenduar virgjerine ne martese,detyrojne nje femer te shkoje te qepet.
eh.
Po mire tani a nuk eshte me e lezetshme ti thuash ketyre "derrave" a je i virgjer ti? Edhe shohim pergjigjen...apo jo?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po mire tani a nuk eshte me e lezetshme ti thuash ketyre "derrave" a je i virgjer ti? Edhe shohim pergjigjen...apo jo?
Hardy,lere se do jesh rritur jashte ti.
S`do kesh iden,se si veprohet ne shume zona rurale e jo vetem.
dhe te them drejten,keto tema me kete natyre nder vite i kam konsumuar me sens psikollogjik te thjesht te mirekuptueshem etj etj,pra i kam konsumuar me argumente.
Por shoh qe duke u rritur vej re dicka,me mungojne nervat,dhe gjej keto epitet e shkurtra dhe te sakta ,per ate lloj kategorie kuptohet.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Hardy,lere se do jesh rritur jashte ti.
S`do kesh iden,se si veprohet ne shume zona rurale e jo vetem.
dhe te them drejten,keto tema me kete natyre nder vite i kam konsumuar me sens psikollogjik te thjesht te mirekuptueshem etj etj,pra i kam konsumuar me argumente.
Por shoh qe duke u rritur vej re dicka,me mungojne nervat,dhe gjej keto epitet e shkurtra dhe te sakta ,per ate lloj kategorie kuptohet.
Po ska te thote ajo zone rurale apo anglomerate...kur ti emancipohesh duke "humbur virgjerin", nuk eshte vetem aktin qe ben dhe ne te njejten menyre nuk eshte se te ben restart qepja.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po ska te thote ajo zone rurale apo anglomerate...kur ti emancipohesh duke "humbur virgjerin", nuk eshte vetem aktin qe ben dhe ne te njejten menyre nuk eshte se te ben restart qepja.
Nese do ishte botekuptimi i drejte ne nje shoqeri,vete koncepti i virgjeris, s`do ekzistonte me shume se nje fjalor biologjik i thjeshte.
Problemi eshte tek qelizat ushqyese te nje neotropie patriarkale qe vjen ne siperfaqen e shoqerise,si qeliza kancerogjene.
shembull:- nje femer qe ka guximin te pyes nje mashkull ,nese dhe ai eshte i virgjer!? Ne momentin qe ai ja kekon kesja,
Pike se pari s`do ulet ne kafe me nje mashkull qe don virgjerine si kusht,keshtu qe pyetja behet e pa sens dhe nuk behet fare nga pala tjeter.
Pra eshte ceshtje zenxhiri kjo pune.
 
Top