A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Endrra

VIP
V.I.P
Une nuk e dua nje te virgjer.
Dhe kete e them sinqerisht!
Po crendesi ka tek e fundit.. kjo teme ska sens.
Per shume arsye .. etike .. psikologjike .. privatesie... etj etj .
Eshte si te pyesesh e dua femren sadomaso.. dicka qe ka te bej me prirjet apo paragjykimet sexuale.
Pra sqarohen gjerat
. Do lidhje vetem sexuale apo do nhe lidhje normale.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Po crendesi ka tek e fundit.. kjo teme ska sens.
Per shume arsye .. etike .. psikologjike .. privatesie... etj etj .
Eshte si te pyesesh e dua femren sadomaso.. dicka qe ka te bej me prirjet apo paragjykimet sexuale.
Pra sqarohen gjerat
. Do lidhje vetem sexuale apo do nhe lidhje normale.
Epo nese te gjithe do mendonim keshtu,atehere vertete do ishte e pa sens.
ama ne vijme nga nje vend qe deri dje shkruanin gazetet per qepjet qe beheshin ne prag te veres.
Trishtim! Por e vertet ama.
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Nese do ishte botekuptimi i drejte ne nje shoqeri,vete koncepti i virgjeris, s`do ekzistonte me shume se nje fjalor biologjik i thjeshte.
Problemi eshte tek qelizat ushqyese te nje neotropie patriarkale qe vjen ne siperfaqen e shoqerise,si qeliza kancerogjene.
shembull:- nje femer qe ka guximin te pyes nje mashkull ,nese dhe ai eshte i virgjer!? Ne momentin qe ai ja kekon kesja,
Pike se pari s`do ulet ne kafe me nje mashkull qe don virgjerine si kusht,keshtu qe pyetja behet e pa sens dhe nuk behet fare nga pala tjeter.
Pra eshte ceshtje zenxhiri kjo
Virgjeria nuk ka te bej me patriarkalet apo matriarkalet...por sdua ti futem ketyre temave me thell...
 

Endrra

VIP
V.I.P
Epo nese te gjithe do mendonim keshtu,atehere vertete do ishte e pa sens.
ama ne vijme nga nje vend qe deri dje shkruanin gazetet per qepjet qe beheshin ne prag te veres.
Trishtim! Por e vertet ama.
Nga ai vend vij .. dhe ritual te asaj kohe kam perjetuar.. por nuk ishte asnje plus .. as nuk pata jete me te mire dhe as nuk luajti ndonje roll ne virtytet e mija .
Pra edhe trupi i femres apo i mashkullit .. pa shpirt e ndjenja .. ngel nje cope mishi .
Eshte kjo qe duam ? Te shihemi copa mishi ?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nga ai vend vij .. dhe ritual te asaj kohe kam perjetuar.. por nuk ishte asnje plus .. as nuk pata jete me te mire dhe as nuk luajti ndonje roll ne virtytet e mija .
Pra edhe trupi i femres apo i mashkullit .. pa shpirt e ndjenja .. ngel nje cope mishi .
Eshte kjo qe duam ? Te shihemi copa mishi ?
Enderr duhen armet qe luftojne injorancen;
Liria dhe kuptimi i saj,shkollimi dhe e drejta njerzore dhe normale te kesh te drejte mbi jeten tende,qofte intime ,apo prefesionale apo personale,pa u paragjykuar rreth saj.
Te ndryshosh e cosh nje shoqeri perpara,duhen njerez dhe programe inovatore,duhet pune,duhet nje shoqeri me programe sociale,me shume pune ne vatrat ku ndodhen keto lloj problemesh. etj etj.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
emma stone yes GIF

kur lexon kte teme duhet me pas dhe 1 gllenke uje pas cdo komenti 😄
 

ZHIGO

Stumblin' in
V.I.P
Un po flas per ata qe akoma se kan bo sefte dhe e rujn per diten e pare te marteses me grun, qameti kan bo qitje pa vetdije 🤣
 
Duhet, pse jo? 🤔 Vetëm se ka një problem, marë parasysh evolimin e dëshirave seksuale. Anusi dhe goja nuk kanë cipë. Si i bëhet pra? 🤔
Te krijohen tampona per anusin dhe gojen per gjithe fanatiket qe i dojne partneret e tyre 100% te virgjera 😂
 

Bukowski

Gjumash
po duhet, joo medoemos te gjitha gocat do zhvirgjerohen ne moshe te vogel vec per faktin se mund ta qeshin shoqet se ka ngel akoma e virgjer.
 

Parloté

Antarë i Respektuar
po duhet, joo medoemos te gjitha gocat do zhvirgjerohen ne moshe te vogel vec per faktin se mund ta qeshin shoqet se ka ngel akoma e virgjer.
E mbështes mendimin tënd por tema flet për këto dy pika, ku humbja e virgjërisë para martesës, konsiderohet si “e pandershme” 🙄

2 pyetje kryesore mbi te cilat kerkoj qe secili nga ju te shprehi mendim jane,
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
E mbështes mendimin tënd por tema flet për këto dy pika, ku humbja e virgjërisë para martesës, konsiderohet si “e pandershme” 🙄

2 pyetje kryesore mbi te cilat kerkoj qe secili nga ju te shprehi mendim jane,
-A mendoni se femrat duhet ta ruajne virgjerine deri ne martese per personin me te cilin do te kalojne jeten ????
-Dhe a do ishit te kenaqur cuna nese do merrnit per nuse nje femer jo te ndershme apo nuk i kushtoni rendesi, apo skeni rruge tjeter sepse te virgjerat sot jane me pakice ????
Num mendoj se sot mund te jet akoma nje argumet shum i diskutushem ne shoqerin ton, por ka akoma pa vende te shqiperis qe e konsiderojen akoma virgjerin si nje nsdershemri tek nje femer ..

Nuk besoj se nje femer e ben te nedershme virgjeria..Personalisht nuk me intereson ky fakt, se mund ta maresh te virgjer e ne momentin qe ja heq virgjerin ajo fillon e i luan fen lart posht se kemi par plot.. 😝😝. ..

Per mua rendsi ka njeriU ne fjal sesa vergjeria e saj dhe ndershmerin e tregon dhe me vepra te tjera jo vetem te hapja e kembve 😜🙂
 

Parloté

Antarë i Respektuar
Num mendoj se sot mund te jet akoma nje argumet shum i diskutushem ne shoqerin ton, por ka akoma pa vende te shqiperis qe e konsiderojen akoma virgjerin si nje nsdershemri tek nje femer ..

Nuk besoj se nje femer e ben te nedershme virgjeria..Personalisht nuk me intereson ky fakt, se mund ta maresh te virgjer e ne momentin qe ja heq virgjerin ajo fillon e i luan fen lart posht se kemi par plot.. 😝😝. ..

Per mua rendsi ka njeriU ne fjal sesa vergjeria e saj dhe ndershmerin e tregon dhe me vepra te tjera jo vetem te hapja e kembve 😜🙂
E vërtetë. Ka akoma edhe nga viset tona. Mëkat për ato femra me nevoja seksuale të larta, krahasuar për shembull me ato me oreks të lartë ushqimi. Janë nevoja të njëjta. Imagjino një femër me mbipeshë të konsiderohet “e pandershme” natën e martesës 😂🤦🏼‍♀️
 
Top