A duhet te ekzistoj "virgjeria" sot?

Monique

With or Without u
Une gjithe diten jam e virgjer, vjen darka cvirgjerohem
Se di pse ndodh kshu ...ngaqe lodhem me siguri
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Normal qe po. Ku ka gje me te bukur kur cdo gje e pare te jet me njeriun qe dashuron. Dhe te jet e virgjer si tuneli kalimashit sme duket normale . Nuk gjykoj gjerat qe mund te ken ndodh nga nje zgenjim nga nje dashuri e pabes. Por te isha mashkull do isha me i lumturi njeri sikur te isha i pari per dashurin time
 

Troglodyte

Meme Connoisseur and Professional Procrastinator.
Une do behem emigrant dhe kur te behem 40 vjec do vij ne shqiperi per tu martu me nje 15 vjec. :p
 
Hahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahhahahahahahhahahahahahahhahaha nuk a problem virgjeria....problem asht pasi e humb virgjerine ???????????????????
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Deri ne diten qe nje shoqeri te kuptoje dhe respektoje,qe virgjeria eshte nje ceshtje intime personale e femres,nuk kemi gje ne drite.
Patriarkalizmi vret,ne format me makabre te mundshme dhe ne heshtjen e injorances.
Askush nuk i ul vlerat virgjerise,se te gjithe ne nje moment kemi qene te virgjer.
Por duhet te vij ndergjegjsimi ne ate pike qe.
Femra mos ta serivirin virgjerine si cmim,sepse nuk eshte,eshte thjesht nje zgjedhje personale deri aty ku te mbushet mendja ta falesh me personin qe ajo zgjedh.
E aq me teper meshkujt ta pretendojne,se spo martojne nje lope,te ciles i vene kushte pjellorie e virgjiriteti.
 
Deri ne diten qe nje shoqeri te kuptoje dhe respektoje,qe virgjeria eshte nje ceshtje intime personale e femres,nuk kemi gje ne drite.
Patriarkalizmi vret,ne format me makabre te mundshme dhe ne heshtjen e injorances.
Askush nuk i ul vlerat virgjerise,se te gjithe ne nje moment kemi qene te virgjer.
Por duhet te vij ndergjegjsimi ne ate pike qe.
Femra mos ta serivirin virgjerine si cmim,sepse nuk eshte,eshte thjesht nje zgjedhje personale deri aty ku te mbushet mendja ta falesh me personin qe ajo zgjedh.
E aq me teper meshkujt ta pretendojne,se spo martojne nje lope,te ciles i vene kushte pjellorie e virgjiriteti.
Une jam akoma i virgjer ???
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
E kemi sterdiskutuar kete teme qindra here. Kam dhene mendimin time me duket shume here.
 

Lauri

Anunnak
Të paprekshme deri ditën e martesës ??
 
Top