• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A e dëmton egoizmi dashurinë?!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Egoizmi demton cdo gje
 

Arditi0007

THAT'S ALLL FOLKS! THE END!
Egoizmi (shpresoj ta kem kuptuar drejt si fjale), me i mase, assesi e demton dashurine.
Po ne lindim egoiste! Qe bebe mendojme vetem per veten tone.

—Doemos duhet te jesh i çike egoist per te shpetuar dashurine dhe mbijetuar dashurine. E perserim ihere bashkerisht? Pra, per te shpetuar dashurine dhe mbijetuar dashurine.

Te jesh i dashuruar dhe te mos jesh egoist, nenkutpon te neperkembesh, ndaj egoizmi me mase eshte çelesi i dialogut; ti ia shprehen tuat dhe ajo t'i shprehen te vetat, pastaj te ngelet vetem qe t'i hapesh syte e t'i besh kater. Askush nuk do te kete te beje me i te dashur altruist, me fjale tjera i budalla, nese me lejohet te shprehem ne kete menyre.

Atehere, ku duhet vene kufirin — sa egoist duhet te jesh? E lehte fare. Interesin vetjak mbi interesin e saj vetem aq sa lejon/pranon ajo dhe anasjelltas, psh per pushime dua te shkoj i vetem dhe ajo insiston se bashku. Sigurisht qe duhet degjuar por jo edhe pranuar kerkesen e saj pa kushte, te cilat ajo ne kembim duhet t'i pranoje.

Ju faleminderit.
 
Top