• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A është keq për ty, të jesh “i keq”?Të jesh i keq, mizor apo i ligë i bën disa njerëz të ndjehen mirë në afat të shkurtër. Luftimi dhe dëmtimi i të tjerëve mund të jetë emocionues, mund të japë ndjesinë e pushtetit, ose të bëjë njerëzit e këqinj të ndjehen superiorë, kur shohin dikë tjetër të vuajë. Por efekti i zgjatur në fakt është krejt i kundërt.

Studimet tregojnë se kur bëjnë mirë, njerëzit ndjehen të lumtur, dhe të qenit të lumtur i bën njerëzit të bëjnë mirë. Kështu që, ka një rreth vicioz të mirësisë dhe bujarisë. Kujdesi për të tjerët ndihmon njerëzit të ndjehen më mirë për veten e tyre dhe ky është një burim i qëndrueshëm i lumturisë. Edhe të kujtuarit e vepra të mira që keni bërë në të kaluarën, mund t’ju bëjë që të buzëqeshni.

Njerëzit e lumtur jetojnë më gjatë, edhe pse shkaqet nuk janë ende të qarta. Shëndeti dhe lumturia mund të ndikojnë tek njëri-tjetri, dhe një mënyrë jetese e shëndetshme, me shumë stërvitje dhe ushqim të mirë, i rrit të dyja. Kështu që mos i kini zili të ligjtë. Ata ndoshta do të paguajnë më vonë për atë që bëjnë. /bota.al
 

Monique

Staf në FV.AL
Te qenurit i keq dhe te besh keq te tjereve është ne fund një monedhe qe te duhet ti marresh edhe reston. Cdo gje ne kete jete është boomerang dhe cke bere do te te kthehet pas.
Edhe pse tema nuk pershtatet me foton , nese flasim per te qenurit "i keq" ne kontest te gjere , apo individual....
 

Jetmira

..........
Asnje nuk zgjedh te jete,"i keq".
Zhgenjimet ne jete e bejne te jete person i keq.
Me mire te jesh i keq,e mos te afrohesh me askend.
Sesa te jesh i mire, e te te bejne keq.
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Te jesh "i keq" ne një mjedis te keq para te keqinjve shkakton me pak deme sesa te jesh i mire. A mund te jesh i mire me njerez qe perpiqen te te demtojne per interesin e tyre? Kur rethanat na imponojne , ne menyre instiktive reagojme ne kete forme, per te siguruar dhe mbrojtur vetveten.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Seshte aspak keq. Me te keqinjte sillem ashtu sic e kerkon tradita.
Vec titullit iu permbajta😆
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Nuk e njoh kete fjale ...nuk pranoj ta kem me fjalorin tim
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Seshte aspak keq. Me te keqinjte sillem ashtu sic e kerkon tradita.
Vec titullit iu permbajta😆
Jojo nuk ben ashtu.🙂.pikerish me te kqinjet duhet te siellim mir..atyre ju mjafton se jan till,e ne
Mos te behemi si ta.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Jam teper e mire per te qene e keqe.
 
M

Morfina

Te zgjedhesh te jesh i/e keqe kjo po është fatkeqesi qe ndonjehre duhet ta perqafosh me dy duar.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
une them lexoni Mind Platter nga Najwa Zebian. ajo thote mos jini te keqinj sado keq te sillen me ju
 

Vajza

chupachups 🍭
Staf në FV.AL
Rolin e te keqes nuk e bej dot
Provova,dhe me shum e kam stresuar veten.
Me mire ndihem kur jam e qet dhe e mire edhe me te keqinjte, ndjej rahat ne shpirtin Tim.dhe ndergjegjja ime është e paster.
 

elle

Chill
as e mir as keqe ,
varet sipas situates , pastaj esht ajo shprehja choose your battles wisely … futu ne battle vetem nese e di qe fiton ndryshe do e hash lool me mir e evitoj
 
Njerzit jane si monedha
kan dy ane...te miren dhe te keqen
te shkuaren dhe te ardhmen
te dyja i duhen pranuar
atyre qe duam...
cit: një shoqja ime
 
Top