• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A i'a vlen kjo sakrificë?

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Sakrificat që bëjnë femrat për të qëndruar gjithmonë në formë dhe për të dëshmuar se kanë linja perfekte, i detyrojnë ato të veshin rroba shumë të ngushta.

Kjo sigurisht që sjell pasojat të cilat bëhen edhe më evidente kur pas një farë kohe, lëkura juaj ndryshon ngjyrë dhe dhimbjet janë të pashmangshme.

Nëse pyesni nëse i'a vlen kjo sakrificë, mjafton të shikoni fotot në këtë set. Fotografi Justin Bartels, me një seri fotosh ka ilustruar këtë fenomen, duke treguar se sa e dëmtojmë trupin për të treguar se kemi linja perfekte. Fotografi këtë projekt e ka quajtur Imspression.


/albeu.com/
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

hiq sja vlen...:fluroze:
fundi fundit, vet njeriu duhet te jete i kenaq me veten,qe te tjeret ta pelqejn...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Duke bartur kepuce me taka te larta, deformojne shputat e kembeve dhe kembet ne teresi...pastaj ankohen per dhembje te eshtrave...se a ia vlen duhet pyetur ato qe tani vuajn pasojat e veprimeve te tilla...dhe ka shume....
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

E bukura, elegance femerore nuk eshte nje sakrifice por nje dhunti... elegancen nuk e ben nje shtrengim beli apo nje take e larte. femra eshte nje simbol jete, shendeti dhe fisnikerie dhe nje rrip eshte nje fasade elegance.

Moda, moderrnia.. veshja apo kurimi i vetvetes jane konturet e nje delikatese dhe elegance qe nje femer ka. Kur nuk e ka asnje fasade e bukur nuk mund ta mbaje.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Ama edhe dhononi here here vehten me gjera koti apo jo?
 

Fly

Larguar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Teorikisht jeni te mira :)
 

Fly

Larguar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Praktikisht ti ke veshur taka sot :)
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Po ja vlen si sja vlen! Bukuria do sakrifice! E rendesishme eshte qe mos veshesh taka kur je duke ngjitur malin :D

 

Fly

Larguar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

praktikisht ti sapo hamendesove dicka te pavertet !

Ti besoj se e kuptove ku e kisha :)
Nese doni te lidheni dhe me litar per te qene te bukura atehere lidhuni.

Bukuria sot duket si konkurence brenda gjinive me teper se sa kenaqesi femerore.

Un "votoj" gjithmone komoditetin :)
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

E bukura, elegance femerore nuk eshte nje sakrifice por nje dhunti... elegancen nuk e ben nje shtrengim beli apo nje take e larte. femra eshte nje simbol jete, shendeti dhe fisnikerie dhe nje rrip eshte nje fasade elegance.

Moda, moderrnia.. veshja apo kurimi i vetvetes jane konturet e nje delikatese dhe elegance qe nje femer ka. Kur nuk e ka asnje fasade e bukur nuk mund ta mbaje.

Klasi eshte i lindur jam dakort me ty. Por shkodranet kane 1 shprehje.... veshja kopilesha thone

Kjo do te thote qe veshja te nderon o bella, ndryshe te rrofte klasi.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Klasi eshte i lindur jam dakort me ty. Por shkodranet kane 1 shprehje.... veshja kopilesha thone

Kjo do te thote qe veshja te nderon o bella, ndryshe te rrofte klasi.

Te nderon derisa nuk flet :D

pikerisht kete thashe dhe une Marla.... nese nuk vishemi bukur, nese nuk kurohemi mire nuk kemi nderuar veten ne rradhe te pare...por ja po shoh kete bigun psh e shoh taka ne shtepi.. hihihi se di si ta quaj, elegance apo cfare :biciklete:
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?Te nderon derisa nuk flet :D

pikerisht kete thashe dhe une Marla.... nese nuk vishemi bukur, nese nuk kurohemi mire nuk kemi nderuar veten ne rradhe te pare...por ja po shoh kete bigun psh e shoh taka ne shtepi.. hihihi se di si ta quaj, elegance apo cfare :biciklete:

Bella kaq rahat sa je ti mduket se je me tanga apo jo? :p
 

Fly

Larguar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Klasi eshte i lindur jam dakort me ty. Por shkodranet kane 1 shprehje.... veshja kopilesha thone

Kjo do te thote qe veshja te nderon o bella, ndryshe te rrofte klasi.
Te jemi realist, dhe meshkujt e duan elegancen femerore ashtu si kerkojne dhe vet te jene elegant.

Problemi qe kemi ne apo qe sju mbeshtesim dhe pse thoni "un behem e bukur per ty" qe realisht jane dokrra! Problemi eshte se dhe per te marketi posht vishni taka, dhe nese ju ftojme ne nje kafe shoqerore vishni taka dhe kur ju kerkojme te ecim pak nuk e beni dot se keni taka.

Ke pare ndonje mashkull ti te loboje qe femrat te shtremberohen nga takat?
Mos u deshperoni kaq shume, jo cdo takim eshte takim elegance, mbase dikush do te haj thjesht byrek me gjize me ty :)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Bella kaq rahat sa je ti mduket se je me tanga apo jo? :p

hahahhaha po spatem tanga sjemi femra..pse kush do i veshi tangat po si vesha une ...TI eee :p

Por une jam e kohes se xhaxhit per fat te keq..e kam 3 pale lloj klasifikim brekesh... 1. per shpi, 2, per perjashte, 3, per te doktorri ahahhahahaha
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?hahahhaha po spatem tanga sjemi femra..pse kush do i veshi tangat po si vesha une ...TI eee :p

Por une jam e kohes se xhaxhit per fat te keq..e kam 3 pale lloj klasifikim brekesh... 1. per shpi, 2, per perjashte, 3, per te doktorri ahahhahahaha

Po mir mi te xhaxhit thot lol futi icik kshu si me stil edhe ti kot kjo tashi :p lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Po mir mi te xhaxhit thot lol futi icik kshu si me stil edhe ti kot kjo tashi :p lol

hahahaah mos me bej chit/chat brekesh se na preu llastiku :p hahahaha
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Mir mir se po e lej... por mos e moho te pakten :p lol lol lol

:D nuk mohoj gje une, ja po eci me kohet moderrne dhe une ca me bo :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Sdo torturoja trupin time ne asnje moment per tu dukur e bukur botes se shtrember.
Dhe sytjenat po nuk qen cilsi e mire, te mbysin me llastiqe zfongjera e ku di ca dreqn perbehen.
Pa le me te shtrengohesh e strumaksohesh ,per te qen elegante.
Perkujdes ushqimet,gjej stilin tend ne veshje,qesh ne forme femrore,fol ne forme femrore,sillu si femer dhe do jesh femer.kaq.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Te jemi realist, dhe meshkujt e duan elegancen femerore ashtu si kerkojne dhe vet te jene elegant.

Problemi qe kemi ne apo qe sju mbeshtesim dhe pse thoni "un behem e bukur per ty" qe realisht jane dokrra! Problemi eshte se dhe per te marketi posht vishni taka, dhe nese ju ftojme ne nje kafe shoqerore vishni taka dhe kur ju kerkojme te ecim pak nuk e beni dot se keni taka.

Ke pare ndonje mashkull ti te loboje qe femrat te shtremberohen nga takat?
Mos u deshperoni kaq shume, jo cdo takim eshte takim elegance, mbase dikush do te haj thjesht byrek me gjize me ty :)

Fly e ke gabim, meshkujt jane te paret qe kerkojne nga femra (sidomos partnerja e tyre) te jene elegante, te bukura, te mbajtura, madje edhe i krahesojne me te tjerat per ti vene ne dukje mungesen e te qenit "femer"

Meshkujt jane xhelatet tane persa i perket kesaj gjeje.:sherrxhi:.. behemi te bukura per ty, per vete, per te tjeret...per shoqerine.
 

Kila

VIP
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Per mendimin sesht sakrifice esht deshire ...
Un takat i kam qef dhe ne shumicen e kohes sa her kam mundesi i perdor jam 1 meter pa nje qofte dua te dukem njeri me gjatsi normale te pakten ...ka dhe shum raste qe vishem si Noizy mthot i shok vesh kostum sportiv atlete kapuc cunash lol .. cdo gje vartet dhe ne ca amblenti shkoj dhe ne ca mendje jam ...kur mesohesh nuk i ke dhe aq problem takat nrm varet se ca te sakatojn po un shum raste 15 cm tak ne party jam shkund deri ne mjes skam ndje lodhje ...
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Ti besoj se e kuptove ku e kisha :)
Nese doni te lidheni dhe me litar per te qene te bukura atehere lidhuni.

Bukuria sot duket si konkurence brenda gjinive me teper se sa kenaqesi femerore.

Un "votoj" gjithmone komoditetin :)

Eshte e vertet dhe e pamohueshme qe ne femrat e kemi kaluar ne dicka shume personale kete "sfide"
Po aq e vertet eshte se nuk jane meshkujt ata qe na kerkojne sakrifica te tilla por jemi ne vete ...ne nje sfide brenda llojit.
Nje mashkull vertet e terheq vizivja por jemi koshiente qe klasi i nje femre nuk fshihet pas nje veshje ,por ne menyren e komunikimt ,sjelljes , perqasjes.
Ndodh te kemi nje femer te veshur klas dhe sapo hap gojen kupton farsitetin qe fshihet pas asaj veshjeje...
sic edhe mund te kemi te kunderten e kesaj.
Meshkujt duan femra te bukura perkrah tyre dhe ktu ska asgje te keqe , por duan nje femer te rregullt , me shije e nur . Te thjeshte dhe pa kompleksitete, pa zhgarravina te tepruara....

e meqe jemi ktu - o Marla a je per kafe tashi ne 2.30?
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: A i'a vlen kjo sakrificë?

Une personalisht sjam tip i takave por ama duhet ti pershtatem ambjentit, smund te shkoj ne zyre/pub/dasem me atlete apo smund te shkoj ne mal me taka.

Jam pro qe femrat te veshin taka por pa e eksagjeruar kur shof disa qe veshin pallate dhe ju behen kembet si krraba me gjujt zogjte me vjen me qesh.
 
Top