A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

New born chicca

Anëtar i ri
Interneti te jep mundesi te ndryshme per te kaluar kohen.Nje pjese e te rinjve e bashke me ta edhe une zgjedhin forumet.Por kam vene re se forumet shqiptare jane te njejta nuk ndryshojne shume nga njeri tjetri..Pak a shume te njejtat tema qe u ndryshohet vetem titulli ose fare dhe merren nga njeri forum e vihen te tjetri..Shpesh kalohet ne monotoni te pergjigjesh per te njejten gje ne dy tre forume a ku di une...Te gjithe kerkojne te behen interesante e te duken te zgjuar ne sy te anetareve te tjere e budallalleqe te ketij soji...gjen shume pak forume ku mund te gjesh vertet informacione te reja si puna e Forumit virtual..
A ia vlen vertet te kalosh kohen neper forume????

per ata un jam kjo qe jam....se tuj shkru mir dhe me sinqeritet neper shum forume lujta mendsh edhe ni dit thash stop......ky esht forumi i vetmi qe du me nejt ktu...tej ta gjaj ni mashkull qe e du se nryshe nuk duhet me u kacavjerr naper forume....esht njesoj sikur me dal e me u en koti naper mahall posht e perpjet e me fol palidhje.......e du ket forum...pernime e du shum....dizajn tmir ka...antart jan tkuptushem.....sbojn shum paragjykime....moderator e admina nuk perzihen shum...edhe pse tporosisin dicka ta bojn me dije me MP....do jan tbukur e do sbojn hic fare..loooool..hajgare ban ktu....tbukur sdi a jan vec tmir po se po.....kshtu qe po....nuk esht keq me u marr me forume se mson shum gjana...mson si me u gjin me njerz...se ktu ki lloj lloj njeri...ka te ngutshem e ka te eger.....ki ideja prej do antarve qe pernime sta merr menja sa tmira........klm
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Po nese rri dite e nate ne te, eshte me shume se hubje kohe, eshte dhe budallaki :D Une shume jam be dembelic te shkruaj, por dhe nuk e kam vullnetin e dikurshem qe mirresha me debate te gjata ne forume, i admiroj disa qe ende e kan ate vullnet :D
 

bora dr

100%shqiptare
nese je en shtepi edhe ske pune me me bereqwet per te bere ja vlen me shume forumi sesa ato telenovelat!
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Pe: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

LOL kam 11 vjet qe perdore netin dhe forumet...dhe pse ne fv jam shkruar para nja 5 vjetesh me duket...ka momente kur i largohem dhe te tilla kur i afrohem, nuk eshte nje gje stabel, pasi nuk ka aspak humbje kohe.
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Pe: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

Kur ske ca ben meresh nje or dy ore me internet u be te pakten 8 vjet qe berdor internet dhe ska qen asnje her humbje kohe apo penges kur kam pas punet per te ber sjam mar me forume thjesht gjej kohen elir te merem dhe me forum ne kte forum nja tremuaj po bej qe kam hyr spara jam mar me forume zakonisht kam perdor website te tjera :D
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

Mendoj se kjo varet nga objektiva qe i ke vene vetes kur ke hyne ne to. Une u futa thjeshte per te mesuar gjera te reja, por edhe per te shprehe opinionet e mia te pandrydhura mbi fenomene te ndryshme. A ja ka vlejtur? Per mua po! :col:
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

me mire se sa fb :p
 

ERA_VL

missing you....
Pe: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

kur jam e lire dhe skam gje tjeter per te bere eshte gjeja e pare qe bej, futem ne fb .....per te pare ndonje gje te re, informacion dhe per te shprehur mendimin lirshem.....
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

A ia vlen vertet te kalosh kohen neper forume????

Nga njera ane mendoj e them se eshte kohe e harxhuar kot, derisa te rri te harxhoj kohe duke shkruar ne Forum me mire lexoj nje liber ose mirrem me dicka tjeter qe vertet do me hyje ne pune..

Por nga ana tjeter them se ja vlen, eshte nje menyre teper e mire, sidomos per shqiptaret qe ndodhen neper bote, jashte trevave shqiptare, forumi eshte i vetmi vend qe na lidh, na bashkon... ku ndajme ide e mendime te ndryshme njeri me tjetrin, ku e ndjejme veten me afer gjuhes sone shqipe, ku mesojme gjera te ndryshme qe me pare nuk i kemi ditur, ku njohim persona interesante dhe fillojme t'i duam, te ndjejme nje ngrohtesi per to edhe pse nuk i kemi pare nojhere dhe nuk i njohim fort mire... Une per vete te them drejte kam mesuar shume nga forumi, kam njohur njerez te ndryshem e teper te mire :) edhe pse nuk kam shume kohe ne dispozicion qe te rri e te bisedoj me secilin nga ju, se shpeshhere hy shkruaj dicka e dal menjehere... Gjeja me e rendesishme eshte se qe kur jam ketu me eshte permiresuar menyra e te shprehurit, mund te shprehem tani me lehte e pa problem...

Faleminderit te gjitheve! :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

Mendoj se ia vlene dhe se nuk eshte aspak humbje kohe. Ketu kam takuar dhe vazhdoj te takoj motra e vellezer nga te gjitha trevat shqiptare (perfshi edhe ata ne diaspore), qe ne jeten reale kurre nuk do ti kisha takuar. Nje njohje e re, nje miqesi e re, nje kembim mendimet e pervojash. Pastaj perfeksionimi i gjuhes dhe shprehjeve te pasterta ne gjuhen e embel shqipe. Kjo duke e marr parasysh qe ne shqiptaret kemi dialekte te ndryshme (qe une e vleresoj si nje kualitet) dhe nje gjuhe te unifikuar, por qe ndoshta e kemi te veshtire ta vejme ne pune ashtu si duhet. Ketu mesojme se si te flasim shqip...sidomos sikur qe e tha Sweetie, shqiptaret qe jane shperndare ane e kend botes dhe nuk kane shume mundesi komunikimi ne gjuhen ametare.

Pastaj shume lajme ne kohe reale i gjej ketu ne forum,,,ne vend se te percjell lajme ne TV (kete nuk e bej dot kur jam ne pune hhaha) apo lexoj gazeta...ketu i kam te gjitha ne nje vend. Me kete rast dua te falemnderoj ne vecanti anetarin cent qe eshte shume aktiv ne kete fushe, apo pjese te nxjerra nga romanet e ndryshme qe i sjell bella, apo ato nga Tuana, Love etj.
 

VIP

V.I.P
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

si kalim kohe bukur esht
se mos do gjejm burr ktu mi cuc
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: A ia vlen te harxhosh kohen neper forume???

nese kalon ne varje ajo edhe kuptohet ,por nuk eshte asgje e keqe nese hy ne nje forum poston dhe lexon ndonje teme interesant ,sepse sikur se liber eshte dhe forumi.
 

Rrelse

Zikaltër⚫?
Diskutim i kotë
Në momentin që për mua sdo ia vlejë navigimi në forum, do i bëj log out.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Koha eshte flori..mjafton te ndash pak koh dhe per forume..po jo dhe te behet imun aman..
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
nuk harxhojme kohen por shtyjme 8 orarshin punes. :p :p
 
M

MeriAna

Para disa vite per mua ja vlende se mund te komunikoja me njerez nga vend te dryshem te Shqiperis edhe te mesoj me shume reth kultures ton edhe te perparoja ne language.

Gjithashtu per mua ishte nje escape nga jeta ime e perdishme edhe to express mendimet edhe ndjenjat e mia te momendit...

Kam ardhur perseri per te njehten gje... as edhe nje gje me shume apo me pak
When the heart is healed and mind is at peace I’ll let go which will hurt again se mesohesh ketu and you get comfortable.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Too much of anything iz not good.
Domethënë të rrish e të shpenzosh kohë të tepërt ne forum nuk eshte gje e mire.
A vazhdojme ta bejme?.....Hell yeah! :p
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Kur ke teprice t kohes, po.
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nuk Ja vlen po cti besh rroges..:p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Me bindje te plote 100% them se nuk ja vlen. Po ja qe na eshte bere zakon qe u befshim lemsh u befshim!

Varet Soul. Per ata qe jetojne jashte atdheut, forumi u ka ndihmuar shume ne aspektin e komunikimit e te ngjajshme... Per ata qe kane perdorur cdohere identitet fake, apo shume accounta te fshehte = humbje kohe.
Nese i kthehem prej dites se pare deri me tani ketij forumi nese ne cdo gje ia kam pa sherrin ta zeme, hajrin me te madh ia kam pare qe kam takuar miq me tcilet sot jemi si vellezer. E mos harro, te kesh sot nje mik tvertet, lypsen vite te tera ndoshta. Une falenderoj Zotin qe forumi ishte shkaktar qe sot i kam ata vellezer, me mikpritjen e tyre qe ma kane bere cdohere,edhe pse rralle kontaktojme, vlejne sa 100 te tjera qe i shoh cdo dite kendej pari.
 

Bebw

Staf në FV.AL
S/M
Gjithmone e shikoj si argetim,cdo gje e marr me sportivitet .Por ja vlen vertet sepse ke mundsi te kesh miq pa limit me te cilet mund te shkembesh batuta pa fund.Kemi nevoj per shoqeri te till ,madje me e mire se realiteti(mendimi im pasi nuk kam shume miq,mos te them asnje shoqe,shok te ngusht)
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Gjithmone e shikoj si argetim,cdo gje e marr me sportivitet .Por ja vlen vertet sepse ke mundsi te kesh miq pa limit me te cilet mund te shkembesh batuta pa fund.Kemi nevoj per shoqeri te till ,madje me e mire se realiteti(mendimi im pasi nuk kam shume miq,mos te them asnje shoqe,shok te ngusht)
E mire e kuptuam, ik shtrihu tani... :D:p
 
Top