• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A jeni për kuiz? - Pak matematikë

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Vlera x ke then qe esht 30
Dhe nuk zberthehet ashu .sepse po kerkonim X dhe jo numra ther qe ke permend ti
Ose mundt te jet 4 te kam shkrujt me posht te shkrujta 2 Teori :) .
Tani qe sdo ti pranosh pun per ty.
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Vlera x ke then qe esht 30
Dhe nuk zberthehet ashu .sepse po kerkonim X dhe jo numra ther qe ke permend ti
Ore un I bej me shpjegim , a10 b10 ..vet e tregove, dhe zberthehet aty ... E tregoj metoden. Pranoje se te gjeta mos e moho
 

NGU

Wild child full of grace 💫
E cdo i nxjerr dhe detyrat e mia une ktu, t’i bej si lloj kuizi. Tpakten tmi zgjidhni😆
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Nje kapele eshte 2 por meqe aty shoh 2 kapele njera mbi tjetren pra kemi 2*2
Pastaj here 2 me kamjonin pa shofer
7+7+7=21
6+6+7=19
2+6+8=15
5+2+2×1= 9..
Derkuci 5 ne fund sepse ska kapele , me kapele eshte 7. Makina eshte 1 sepse ska derkuc te dritarja . Dhe jan 2 kapele ne fund
 

Tema te Ngjashme

Top