• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A jeni për kuiz? - Pak matematikë

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

jo as ylli as hartini dhe as 4 gota nuk jan ...
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: A jeni për kuiz? - Pak matematikë

jo as ylli as hartini dhe as 4 gota nuk jan ...

iu ka nevojitur nje gote uje dhe i ka tepru 1/16 pjese e ujit nga gota.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
IMG-20181112-WA0011.jpg
pak lojra..
 

PinkHeart

Dentro e fuori 🎡
4-3+2=3
Ndonje me te veshtire?
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
as ti se ke gjetur abis... as ti dilerium..
pra as 19 dhe as 35...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Redaktimi i fundit:

kitrra 123

plak gjufurrak
U cmalla per sot me Reaa-n....se kjo ishte tema e preferuar e saj....

Qeloze, une matematiken e mesova nga ajo,

Ja si i dhashe zgjidhje enigmes :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
[(5+5) + (5+5)+(5+5) ]=10+10+10=30

[5+5+(5+5)]=10+10=20

[(2+2)+(2+2)+5]=4+4+5=13

[5+(5+2+2)×2]=5+9×2=5+9×2=5+18=23

Pra une shpreh mendimin tim se zgjidhja e kesaj detyre eshte 23

sh e drejte si ekuazion por bebushi ka dy kepucee dy kausha ne dore jo nje pra
5+(10+5+4)×2.=》 5+(19×2)=》5+38=43
 

kitrra 123

plak gjufurrak
sh e drejte si ekuazion por bebushi ka dy kepucee dy kausha ne dore jo nje pra
5+(10+5+4)×2.=》 5+(19×2)=》5+38=43

Po ato kepucet e zeza qe kishte mbathur, ai cuni, nuk kishin ndonje cmim? 😋
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Po ato kepucet e zeza qe kishte mbathur, ai cuni, nuk kishin ndonje cmim?

patjeter... cdo gje ka nje cmim.. edhe vete jeta per fat te keq ka nje cmim....
por ne kete rast merren paradysh vlerat qe mund tju llogaritet cmimi...
nese do ishim te fresket do krijonim nje ushtrim me vetem cunin per ti gjetur shumen e sendeve qe e perbejne te njihet ne ate njesi
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
I kemi lene keto temat pas dore qe kur soul e @Hartini nuk sjellin info ..
Ja te ve nje te lehte ..
 

Tema te Ngjashme

Top