• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A ka ZGJIDHJE?

orakulli

Anëtar i Respektuar
Si i behet kur injoranca shtrohet kembekryq ne nje shoqeri dhe merr perpara edukaten ne familje,jashte saj,ne shkolla,ne vende pune,ne mjete e informimit publik,ne internete,forume,gazeta?A ka ndonje zgjidhje?
 

JoJo

.....
Vendndodhja
italy

Si i behet ???
Ulesh dhe "TI" kembkryq me znj.INJORANCE dhe "i flet",,,"i qesh",,,"i qan"...Derisa arsyet e tua per te mos i dhene "te drejten" ta bindin...Menyra me e mire per ta parandaluar te keqen "te vrapoje" eshte ta bindesh ate "te eci"...dhe qe kjo te vij duhet qe dhe ti ti rendesh...duhet qe dhe ti ta quash veten pjese e saj qe te mund te te rri afer, qe te te mund te degjoje duke kerkuar ndryshimin qe ti me shume lufte DUHET te dish tia induktosh ...vetem keshtu zgjidhja merr formen e fitores!
 

baby-angel

Thpilt
Vendndodhja
Brussel
Uron qe te ngelet "shterpe".
Asgje tjeter smund te besh (sidomos kur eshte shume e perhapur), sepse smund t'ia mbushesh mendjen nje te padituri qe nuk di...dhe po ta vesh re nje i paditur krenohet gjithmone me "dijen" e tij, kurse nje njeri i zgjuar e di qe sado qe te dije ka akoma dhe shuuuuuuuuume per te mesuar. :D
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Milano
Si i behet kur injoranca shtrohet kembekryq ne nje shoqeri dhe merr perpara edukaten ne familje,jashte saj,ne shkolla,ne vende pune,ne mjete e informimit publik,ne internete,forume,gazeta?A ka ndonje zgjidhje?
Nje debat te tille e kam bere tek tema e Nostres...
Kur injoranca vjen, hapi rrugen - them une.
Per fat te keq, nje mendje e ndritur nuk do munde kurre te shprehe krijimin e saj para nje injoranti, kjo pe faktin se injoranti nuk ka mundesi dhe nuk do te kuptoje.
Sa me shume te dish, aq me shume i prire ndaj dijes je, aq me shume etje per dituri ke.
Per fat te keq, e njejta gje ndodh edhe me injorancen!:(:qaj:
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Therime!Mundohu vetveten ta shperndash sa me shume ne ate territor qe quhet gabimisht Shqiperi.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Butterfly flying away
NJe tjenie qe e kam lexuar ne librin psikologjia e turmave te s.freud.thote......JANE PIKERISHT MENDJET E VOGLA,ATO TE CILAT ULIN NE NIVELIN E TYRE MENDJET E NDRITURA!....................nese do t endodhte ajo qe ka thene orakulli..........nuk do ja vlente te jetoje me dhe me e keqja duke u bazuar ne thenien qe kam cituar.........sdo ksihte njeri qe te bente dicka per te parandaluar ate kaos!!!!!!!!!!!!!
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Milano
NJe tjenie qe e kam lexuar ne librin psikologjia e turmave te s.freud.thote......JANE PIKERISHT MENDJET E VOGLA,ATO TE CILAT ULIN NE NIVELIN E TYRE MENDJET E NDRITURA!....................nese do t endodhte ajo qe ka thene orakulli..........nuk do ja vlente te jetoje me dhe me e keqja duke u bazuar ne thenien qe kam cituar.........sdo ksihte njeri qe te bente dicka per te parandaluar ate kaos!!!!!!!!!!!!!

Une do te thoja, qe jane pikerisht mendjet e vogla te cilat lartesojne me shume mendjet e ndritura!:)
Po ms ekzistonte injoranca, te zgjuarit nuk do kerkonin ta mposhtnin:)
 
Vendndodhja
^.^
injoranca e zgjuarsia dy ekstreme qe duhet te egzistojne,ajo pse ne apo ju quhemi te zgjuar eshte se dallohemi apo dalloheni nga injorantet.
 
Top