• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A Mund Te Gjendet Origjina Gjenetike E Adamit???

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
E di ate 'we are all made of stars'?
Teorikisht permbajme te gjitha elementet qe kane qene aty kur eshte krijuar ne fillim universi, qe dmth ne jemi gjithesor :D
Jo jo, çka nëse sipas aspektit fetar Ademi dhe Hava ( Adami dhe Eva) u larguan nga parajsa sepse e hëngrën frytin e ndaluar dhe u sollën në tokë. Dhe kur lexon për ADN, pjesët e panjohura të saj, uh kom shumë pyetje:D
 

Aki

misfit
Jo jo, çka nëse sipas aspektit fetar Ademi dhe Hava ( Adami dhe Eva) u larguan nga parajsa sepse e hëngrën frytin e ndaluar dhe u sollën në tokë. Dhe kur lexon për ADN, pjesët e panjohura të saj, uh kom shumë pyetje:D
Dhe parajsa ishte planet tjeter?
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Dhe parajsa ishte planet tjeter?
Tash nuk e di a mund ta quaj mjaftueshëm planet tjetër, megjithatë edhe njerëzit e parë, trashëgimtar të ADN-së janë me miliarda njerëz tjerë, nuk ishin nga toka.
 

Aki

misfit
Tash nuk e di a mund ta quaj mjaftueshëm planet tjetër, megjithatë edhe njerëzit e parë, trashëgimtar të ADN-së janë me miliarda njerëz tjerë, nuk ishin nga toka.
Dhe deshmite per kete gje jane gjetur ne...?
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Dhe deshmite per kete gje jane gjetur ne...?
Fetë thonë se kishte krijesa të tjera në tokë, që kishin një kokë, dy sy, dy veshë, një hundë, dy buzë, një zemër, dy duar, një kraharor dhe dy këmbë. Që ishin më të mëdha në trup, para se Ademi dhe Hava të sillën në tokë. A jemi me 1 frekuencë, a veç po pyet tu kuptu ma shumë :p
 

Aki

misfit
Po ti cfare deshmishe ke ne lidhje me ato qe the me siper??

Po flas per "Deshmi" jo per supozime te pavertetuara shkencerisht
Per cilen pjese, we are all made of starts? Eshte analizuar perberja kimike. origjina primate? Eshtrat e gjetura te njerezve parahistorik dhe analizat e ADN-se.
 

Aki

misfit
Fetë thonë se kishte krijesa të tjera në tokë, që kishin një kokë, dy sy, dy veshë, një hundë, dy buzë, një zemër, dy duar, një kraharor dhe dy këmbë. Që ishin më të mëdha në trup, para se Ademi dhe Hava të sillën në tokë. A jemi me 1 frekuencë, a veç po pyet tu kuptu ma shumë :p
Po mendova qe dole nga feja mo, sa per fene po jemi ne fekuenca paralele :D
 

Aki

misfit
Ahahhah, kush tha qe nuk kam fillu me lexu? Ja nje e mete e njeriut qe flet pa u njoftuar me pare me te gjitha faktet. :unsure:
E meta tjeter-kur nuk e kap humorit duke mos qene ne frekuenca te njejta :p edhe pse tema ska te beje fare me te metat e njeriut :p
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
E meta tjeter-kur nuk e kap humorit duke mos qene ne frekuenca te njejta :p edhe pse tema ska te beje fare me te metat e njeriut :p
Ndoshta nje dite mund te jemi me te njejten frekuence. Pasi ta lexoj te kompletuar, e jo cope cope( si ma sugjeruan disa disa) Adamsin:giggle::p
 
  • Haha
Reactions: Aki

Aki

misfit
Ky Adami kish njohuri kompiuterike apo vetem me bo shigjeta me gure dinte... se shum i zgjut na doli..:p
Dola nga tema une pra, Adamsi dmth Douglas Adams, qe ndoshta paraardhesit e tij jane frymezuar per tu emeruar nga vete Adami, po qe ska lidhje fisnie me vete Adamin (ose ndoshta edhe ka), si perfundim ka humorin me te mire qe kam lexuar (kshu la zbuluar tere sekretet e ekzistences me ftillime), e si perfundim numer dy, sic do thoshte tani Franku (RIP) e zgjata shume une me informata te teperta :D.
Aki out
Of space
 
Top