• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A po shkojme drejte komunizmit?

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
mos bertit
Nuk kemi pare gje tjeter ne media keto dit pervec ktij ligji
Gazetaret nuk Kane pse shqetesohen kaq shum fundja te gjithe te shitur jane
E pjesa e portaleve bullshit mire tju behet
Daisy ketu lexohet nuk bertitet...;)
Per te tjerat spo te komentoj se jane thjesht mendimet e tua.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Daisy ketu lexohet nuk bertitet...;)
Per te tjerat spo te komentoj se jane thjesht mendimet e tua.
athere menyra se si u drejtove len per te deshiruar
Patjeter qe mbetet thjeshte mendimi im!
Dhe ate po mbroj
 

Tomka

Anëtar i ri
Vendndodhja
Tirana ,Albania
2 milion eshte gjoba qe vendos AMA per "shpifsin" qe paguhen brenda 48 oresh, pastaj ke t edrejte te ankohesh ne gjykate per te provuar qe lajmi ose shpifja jane apo jo te drejta.
Une nuk shof noi tragjedi ktu o Tiku. Nqf se "shpifsi" provon pafajsine ne gjykate ka te drejte dhe te demshperblehet, sic boni fullani me shoke.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
@Tiku do te besh monolog apo diskutim?
Debat per cfare? Shoh dy usera qe te pyesin si ndodh dhe pse ndodh, e ti meqe je i fushes mund tia shpjegosh pa perdorur prepotencen
Ja as une skam lexuar fare po fare mbi kthimin e Ama- s ne gjykate e po aq jam e painformuar...
Tani meqe ti e di mos me nis te rremoj online se e bere si ajo - ci do gjurmet kur ke ujkun
Na i shpjego de
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Daisy po merr kot sepse nuk ka thene njeri se nuk kuptoni dhe nuk jeni te gjitheditur, ketu eshte debat dhe o futi e mbaje o lexo e rri.
tlutem mos shpif tani
Se te mori dreqi

ti u drejtove duke thene “e keni lexuar keni informacion etj etj “
Dmth nuk te pelqeu pergjigjia
dhe si pasoje na bere te pa informuar apo jo?

Rregullat dhe detyrimet per portalet:
“Çdo portal është i detyruar që të sigurojë që publikimet të shfaqen në një mënyrë të vërtetë, të paanshme dhe objektive. Duhet të vendosin masa mbrojtëse për mospërdorimin e publikimeve për qëllime kriminale. Gjithashtu, publikimet nuk duhet të cenojnë dinjitetin dhe të drejtat themelore të njeriut. Publikimet duhet të ofrohen për të gjithë përdoruesit njëlloj, pa dallime ndërmjet sekseve, racave, besimit, etnisë apo bindjeve të personave që i përfitojnë ato. Drafti parashikon gjithashtu që portalet duhet të respektojnë rregullat e etikës dhe moralit publik dhe të mos lejojë shfaqen e publikimeve që mund të nxisin vepra penale. Një tjetër detyrim i rëndësishëm ka të bëjë me respektimin e të drejtave të autorit, në përputhje me legjislacionin në fuqi për të drejtën e autorit dhe të drejtat e tjera ë lidhura me të. Po ashtu, çdo portal duhet të publikojë informacionin për emrin dhe adresën e personave juridikë si dhe emri dhe adresën e përfaqësuesit të autorizuar, dritaren ku mund të bëhet ankesë për lajmin e publikuar si dhe të caktojë një person përgjegjës për sektorin përkatës të publikimeve. Ligji krijon edhe të drejtën për qytetarët apo institucionet që janë të prekur nga informacione të pasakta apo nga shpifje, të botojnë përgënjeshtrimin e tyre në faqe ëeb. Portalet, nga ana tjetër, nuk kanë asnjë përgjegjësi nëse boton materiale që dalin nga Kuveti apo nga institucione të tjera shtetërore”

ca ka te keqe ketu?
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
@Tiku do te besh monolog apo diskutim?
Debat per cfare? Shoh dy usera qe te pyesin si ndodh dhe pse ndodh, e ti meqe je i fushes mund tia shpjegosh pa perdorur prepotencen
Ja as une skam lexuar fare po fare mbi kthimin e Ama- s ne gjykate e po aq jam e painformuar...
Tani meqe ti e di mos me nis te rremoj online se e bere si ajo - ci do gjurmet kur ke ujkun
Na i shpjego de
Une kam dhene info ne cdo rresht, por se kuoptoj ku e pe ti prepotencen apo ec te themi edhe ne nje fjale....
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
tlutem mos shpif tani
Se te mori dreqi

ti u drejtove duke thene “e keni lexuar keni informacion etj etj “
Dmth nuk te pelqeu pergjigjia
dhe si pasoje na bere te pa informuar apo jo?

Rregullat dhe detyrimet per portalet:
“Çdo portal është i detyruar që të sigurojë që publikimet të shfaqen në një mënyrë të vërtetë, të paanshme dhe objektive. Duhet të vendosin masa mbrojtëse për mospërdorimin e publikimeve për qëllime kriminale. Gjithashtu, publikimet nuk duhet të cenojnë dinjitetin dhe të drejtat themelore të njeriut. Publikimet duhet të ofrohen për të gjithë përdoruesit njëlloj, pa dallime ndërmjet sekseve, racave, besimit, etnisë apo bindjeve të personave që i përfitojnë ato. Drafti parashikon gjithashtu që portalet duhet të respektojnë rregullat e etikës dhe moralit publik dhe të mos lejojë shfaqen e publikimeve që mund të nxisin vepra penale. Një tjetër detyrim i rëndësishëm ka të bëjë me respektimin e të drejtave të autorit, në përputhje me legjislacionin në fuqi për të drejtën e autorit dhe të drejtat e tjera ë lidhura me të. Po ashtu, çdo portal duhet të publikojë informacionin për emrin dhe adresën e personave juridikë si dhe emri dhe adresën e përfaqësuesit të autorizuar, dritaren ku mund të bëhet ankesë për lajmin e publikuar si dhe të caktojë një person përgjegjës për sektorin përkatës të publikimeve. Ligji krijon edhe të drejtën për qytetarët apo institucionet që janë të prekur nga informacione të pasakta apo nga shpifje, të botojnë përgënjeshtrimin e tyre në faqe ëeb. Portalet, nga ana tjetër, nuk kanë asnjë përgjegjësi nëse boton materiale që dalin nga Kuveti apo nga institucione të tjera shtetërore”

ca ka te keqe ketu?
Po pse i respektojne valle?
E kane shkelur privacine e individit lemsh e kane bere
Kliko ktu te shikosh si qan filanja djalin, burrin, babain
Kliko ktu te shohesh si i shtypi makina , si vdiqen, si e vrau

Duke harruar se mbas atyre ka nje familje, femije , motra apo vellezer qe sdo kishin dashur kurre te shihnin ate makabritet me syte e tyre.

Apo femije teksa shohin si babai vret nenen
P
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Po pse i respektojne valle?
E kane shkelur privacine e individit lemsh e kane bere
Kliko ktu te shikosh si qan filanja djalin, burrin, babain
Kliko ktu te shohesh si i shtypi makina , si vdiqen, si e vrau

Duke harruar se mbas atyre ka nje familje, femije , motra apo vellezer qe sdo kishin dashur kurre te shihnin ate makabritet me syte e tyre.

Apo femije teksa shohin si babai vret nenen
P
uroj te ndryshoje
Sepse eshte vertet shqetesuese!
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
tlutem mos shpif tani
Se te mori dreqi

ti u drejtove duke thene “e keni lexuar keni informacion etj etj “
Dmth nuk te pelqeu pergjigjia
dhe si pasoje na bere te pa informuar apo jo?

Rregullat dhe detyrimet per portalet:
“Çdo portal është i detyruar që të sigurojë që publikimet të shfaqen në një mënyrë të vërtetë, të paanshme dhe objektive. Duhet të vendosin masa mbrojtëse për mospërdorimin e publikimeve për qëllime kriminale. Gjithashtu, publikimet nuk duhet të cenojnë dinjitetin dhe të drejtat themelore të njeriut. Publikimet duhet të ofrohen për të gjithë përdoruesit njëlloj, pa dallime ndërmjet sekseve, racave, besimit, etnisë apo bindjeve të personave që i përfitojnë ato. Drafti parashikon gjithashtu që portalet duhet të respektojnë rregullat e etikës dhe moralit publik dhe të mos lejojë shfaqen e publikimeve që mund të nxisin vepra penale. Një tjetër detyrim i rëndësishëm ka të bëjë me respektimin e të drejtave të autorit, në përputhje me legjislacionin në fuqi për të drejtën e autorit dhe të drejtat e tjera ë lidhura me të. Po ashtu, çdo portal duhet të publikojë informacionin për emrin dhe adresën e personave juridikë si dhe emri dhe adresën e përfaqësuesit të autorizuar, dritaren ku mund të bëhet ankesë për lajmin e publikuar si dhe të caktojë një person përgjegjës për sektorin përkatës të publikimeve. Ligji krijon edhe të drejtën për qytetarët apo institucionet që janë të prekur nga informacione të pasakta apo nga shpifje, të botojnë përgënjeshtrimin e tyre në faqe ëeb. Portalet, nga ana tjetër, nuk kanë asnjë përgjegjësi nëse boton materiale që dalin nga Kuveti apo nga institucione të tjera shtetërore”

ca ka te keqe ketu?
E keqja eshte organi qe i monitoron dhe merr masa, pasi masa merret direkt mbas 48 oresh, nqs do veprosh sic veprojne vendet demokratike i le hapesire gjyqesorit te marre masa dhe ta mbylle ate portal pergjithmone dhe te paguaje demet ndaj te demtuarit.
E dyta efektin e pate kur disa gazetare portalesh u futen me vrap ne burg me pretendimin se shpifen, kur vete portali i qeverise shpif cdo dite. Dhe e fundit pse u vendos sot t emerret kjo mase apo sepse jane disa portale qe po i bejne opozite te hapur pushtetit duke qene se opozita eshte bere pale me kete pushtet....
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
E keqja eshte organi qe i monitoron dhe merr masa, pasi masa merret direkt mbas 48 oresh, nqs do veprosh sic veprojne vendet demokratike i le hapesire gjyqesorit te marre masa dhe ta mbylle ate portal pergjithmone dhe te paguaje demet ndaj te demtuarit.
E dyta efektin e pate kur disa gazetare portalesh u futen me vrap ne burg me pretendimin se shpifen, kur vete portali i qeverise shpif cdo dite. Dhe e fundit pse u vendos sot t emerret kjo mase apo sepse jane disa portale qe po i bejne opozite te hapur pushtetit duke qene se opozita eshte bere pale me kete pushtet....
Step by step Tiku
Keto portale kane qene dhe me
Pare nuk eshte se u hapen dje...
Kete pushtet zgjodhi vete populli
Nothing new here
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
E keqja eshte organi qe i monitoron dhe merr masa, pasi masa merret direkt mbas 48 oresh, nqs do veprosh sic veprojne vendet demokratike i le hapesire gjyqesorit te marre masa dhe ta mbylle ate portal pergjithmone dhe te paguaje demet ndaj te demtuarit.
E dyta efektin e pate kur disa gazetare portalesh u futen me vrap ne burg me pretendimin se shpifen, kur vete portali i qeverise shpif cdo dite. Dhe e fundit pse u vendos sot t emerret kjo mase apo sepse jane disa portale qe po i bejne opozite te hapur pushtetit duke qene se opozita eshte bere pale me kete pushtet....

Kur eshte hapur Joq , ka qen vertet diçka e bukur dhe e dinim se kush e hapi..dhe çfare qellimi kishte .. deri ktu jemi ok
Por te jemi realist a ka gelltitur çorbe te prishur joq? Ato videot e naftes me uje pa emer kompanie? Pse pa emer ? kur kerkon transparenc? pse kur behet fjale per Ps
qellon me forte se me te tjeret?
pse u kthye ne faqe biznesi politike antiqeveritare?
Pse nuk u kundervu kurre Pd?
Kshu pra une mendoj se faqe si kto duhen mbyllur urgjentisht! Dhe disa gazetare duhet te lexojne vertet rregulloren e privacy! sepse jan tallur duke inkurajuar njerzit te bejne video nga me te çmendurat! pa pike censure!

Ne qoftese une kontaktoj hostin e fv dhe bej nje ankese te tipit se ketu po publikohen materjale pa lejen time, hosti i fshin automatikisht. ndersa me kto faqe duhet ber pagesa (gjoba)!
 
Top