• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A po shkojme drejte komunizmit?

Daisy

Anëtar i Respektuar
Kur eshte hapur Joq , ka qen vertet diçka e bukur dhe e dinim se kush e hapi..dhe çfare qellimi kishte .. deri ktu jemi ok
Por te jemi realist a ka gelltitur çorbe te prishur joq? Ato videot e naftes me uje pa emer kompanie? Pse pa emer ? kur kerkon transparenc? pse kur behet fjale per Ps
qellon me forte se me te tjeret?
pse u kthye ne faqe biznesi politike antiqeveritare?
Pse nuk u kundervu kurre Pd?
Kshu pra une mendoj se faqe si kto duhen mbyllur urgjentisht! Dhe disa gazetare duhet te lexojne vertet rregulloren e privacy! sepse jan tallur duke inkurajuar njerzit te bejne video nga me te çmendurat! pa pike censure!

Ne qoftese une kontaktoj hostin e fv dhe bej nje ankese te tipit se ketu po publikohen materjale pa lejen time, hosti i fshin automatikisht. ndersa me kto faqe duhet ber pagesa (gjoba)!
pikerisht pra
JOQ nuk eshte zeri I popullit Por zeri i PD-se

tani wait and see kur te behet zeri i PS-se lol
Asgje nuk me surprizon
Si puna e top Chanel dhe e Klanit Sandrit dhe keta
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Kur eshte hapur Joq , ka qen vertet diçka e bukur dhe e dinim se kush e hapi..dhe çfare qellimi kishte .. deri ktu jemi ok
Por te jemi realist a ka gelltitur çorbe te prishur joq? Ato videot e naftes me uje pa emer kompanie? Pse pa emer ? kur kerkon transparenc? pse kur behet fjale per Ps
qellon me forte se me te tjeret?
pse u kthye ne faqe biznesi politike antiqeveritare?
Pse nuk u kundervu kurre Pd?
Kshu pra une mendoj se faqe si kto duhen mbyllur urgjentisht! Dhe disa gazetare duhet te lexojne vertet rregulloren e privacy! sepse jan tallur duke inkurajuar njerzit te bejne video nga me te çmendurat! pa pike censure!

Ne qoftese une kontaktoj hostin e fv dhe bej nje ankese te tipit se ketu po publikohen materjale pa lejen time, hosti i fshin automatikisht. ndersa me kto faqe duhet ber pagesa (gjoba)!
Keto qe thua ti eshte e vertete qe duhen rregulluar por jo ne kete menyre se si po e bejne keta. Institucioni qe mund ti rregulloje keto mund te jete edhe AKEPI ose fundja te ngrihet nje instucion i ri me qellim rregullator, por jo ky qe kemi te jete ndeshkimor etj etj. Edhe kur.... ne momentin qe qeverise i duhet se sben nje sebep per te larguar vemendjen nga halle te tjera, si prsh mosmarrja e shperblimeve te pensionisteve kete vit etj etj. ;)
 

Tiku

Kap ca te Kapesh..:) :)
Vendndodhja
Tek Lokali i Buqes.
Mendojeni si dicka pozitive Tiku me pak shpifsa around
Dhe me shum vende pune lol
Daisy une e bera zgjedhjen time dhe jam aty ku e ndjej veten mire. Me vjen keq qe ai vend nuk behet dhe jo se eshte faji i shpifsve qe kane edhe ata mekatet e tyre por e atyre te majteve e te djathteve qe shijne me cdo menyre te mundshme dhe e kane bere ate popull pa shtylle kurrizore.
 

Empire

Antarë i Respektuar
Shum tem interesante me pelqen , para se te jap mendimin tim mbi kete ceshtje dua te theksoj se pari se , termi "demokraci" i cili vjen nga greqishtja e lashte " δημοκρατία" qe perbehet nga fjala "dhimo" qytetari ose populli dhe "krati" shteti , pushteti , dhe ne fillimet e saj pushtetin e kishte populli me perfaqesues zakonisht nga shtresat pasanike per shkak se shtresat e mesme smund te merreshin me politik per shkak se nuk kishin kohen e mjaftueshme ti perkushtoheshin si pasoj e detyrimit qe duhej te punonin por qe me pas u ndryshua , edhe filluan te angazhoeshin por vetem burrat kishin te drejt e femrat jo , ne kohen e sotme fjala demokraci ka marr nje kuptim me tjeter , nje kuptim qe do te thot liri te plot te fjales te veprimit , e qe populli ka pushtetin etj por duhet theksuar se pa cenuar lirine e tjetrit me kete liri te tijen , te pakten teorikisht dhe ideoligjikisht nuk duket keq si denokracia si cdo sistem tjeter , sa i perket komunizmit pak a shum dihet si eshte e si funksiononte ndaj kthehemi serisht tek demokracia , kush shtet ka demokraci qe mbeti shpiperia ? Si mund te jet nje shtet demokrat kur jasht territorit te tij vret edhe pret e ben lufte , cenon te drejtat e nje vendi tjeter sepse ka fuqin ta bej , cdryshim paska demokracia nga komunizmi , monarkia apo cdo sistem tjeter qeverrises ? Ne thelb te ceshtjes sbesoj se ka ndonje ndryshim pervec taktikave e propagandes , cdo kush mund te dal vet ne konkluzionet e tijë.
 

titan

Veni, Vidi, Vici
Vendndodhja
SPQR
Erdoğani perdor ca perdor edhe punon ;)
Te punonte si Erdoğani me qene! Ky ndjek rrugen papatin ne mesjete 🤣

ajetrt i ka sa per te qetesu cik popullin
Erdogani i futi nja 100 mije ne burg lol lol
Pune ka bere dhe Enveri duke thare kenetat, sjell elektricitetin dhe zhdukur analfabetizmin. lol

Ajetet i ka per ata qe genjehen me nje fjale te bukur :)
 
Erdogani i futi nja 100 mije ne burg lol lol
Pune ka bere dhe Enveri duke thare kenetat, sjell elektricitetin dhe zhdukur analfabetizmin. lol

Ajetet i ka per ata qe genjehen me nje fjale te bukur :)
Me fal, 140 mije.
Jo me larg se pardje ka nxjerre nje tjeter liste me mbi 1000 veta.
U kujtua tani qe edhe keta kishin marre pjese ne grusht shteti.
Thjeshte per saktesim nderhyra.
 
Top