• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

A u shumuan me njëri-tjetrin Homo sapiensët dhe Neandertalët?

Frank

The S of all F.
images.jpgPo, dhe më shumë se një herë! Analiza e ADN-së sugjeron se takimi më i hershëm midis dy llojeve ndodhi 100.000 vjet më parë, teksa vala më e hershme e Homo sapiens-ëve ishte duke u shpërngulur nga Afrika. Ata u takuan me Neanderthalët që shkonin drejt lindjes nga Evropa në Azi dhe ndryshuan gjenet. Periudhat e mëvonshme të kryqëzimit ndodhën 55,000 dhe 40,000 vjet më parë, dhe çdo herë ne morëm disa gjene të Neandertalit. Nëse nuk jeni me prejardhje nënsahariane, gjenomi juaj përmban 1-4% ADN Neandertali.

SeferiNews
 
Private conversations
Help Users
    Top