• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Adhuroni macet? Ja çfarë race të mbani sipas shenjës tuaj astrologjike

Jetmira

..........

Keni menduar përherë të ringjalleni si mace që gjithë ditën të shtriheni, të gërhisni e të përkëdheleni? Zbuloni cila racë ju përshtatet me shenjën tuaj astrologjike.

Dashi: Sphynx. Macja pa qime është padyshim një nga më të çuditshmet. Ajo është e thjeshtë e pavarësisht pamjes është e afërt dhe adhuron përkëdheljet.

Demi: Chartreux. Më sytë e artë, kjo mace nuk lë asnjë indiferent. Mjafte rafinuar me sjelljen, ajo do shumë përkujdes dhe vëmendje. Një tjetër veçanti e saj është pavarësia.

Binjakët: Ragdoll. Një topth i vërtetë me qime, kjo mace është shumë e përshtatshme për ambiente të brendshme dhe kalon gjithë kohën duke fjetur ne divan. Ajo është shumë e dashur dhe nuk ju ndahet asnjë cast të zotëve.

Gaforrja: Main Coon. Kjo padiskutim që është macja më kryelartë. Madhësia që ka imponon respekt dhe prezenca jep siguri.


Luani: Siamez. I quajtur ndryshe dhe Princi i maceve, ai është elegant dhe plot klas. Gjithsesi duhet bërë kujdes se[se prapa pamjes së bukur fsheh inteligjencën dhe ka karakter të fortë.

Virgjëresha: Macja orientale. Ajo ngjan me Siamezin, por ka më shumë ngjyra. Sjelljen e kanë të njëjtë, por është here e adhurueshme e herë pak më kapricoze. Humori ju ndryshon shpesh.

Peshorja: Persiane. Sa e bukur aq edhe ledhatuese, kjo mace është idealja pasi nuk sjell asnjëherë probleme.

Akrepi: E shenjta e Birmanisë. Gjysmë Persiane e gjysmë Siameze, kjo mace është hibridja e vërtetë. E qetë dhe e butë, ajo është edhe besnikë dhe e dashur. Pika e dobët? Turpi.


Shigjetari: Savannah. E krijuar nga kryqëzimi me një mace të egër nga Savana, kjo mace ka një qime të veçantë. Pavarësisht origjinës ajo është mjaft sociale dhe e përshtatshme me çdo ambient.

Bricjapi: Bengal. Kjo mace është shoqëruese shume e mirë dhe adhuron të luajë dhe të kalojë kohë me familjarët.

Ujori: British Shorthair. Me origjinë nga Mbretëria e Madhe, kjo mace qimeshkurtër është rrumbullake, e butë dhe adhuron të përkëdhelet.

Peshqit: Siberiane. Kjo mace është serioze dhe për t’u përkujdesur për të duhet pak durim.
 
Top