• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

اfarë ju ka mësuar Filozofia?

bella

Anëtar i Nderuar
اfarë ju ka mësuar Filozofia?

Filozofia është studimi i mendimit human...deri ku mund të arrij: limitet e tij.

Një person për mua shumë i dashur, mësues dhe njeri me botë dhe me shpirt të madh, thoshte se filozofia, nëna e të gjithë dijes është thelbësore sepse rrit gradën tonë të humanizmit. çfarë na bën njerëz, cfarë na dikton e ndryshon nga kafshët e egra se jo dashuria për dijen dhe mrekullia e vazhdueshme përballë saj?!

Filozofia më ka mësuar të jetoj me zgjuarsi..edhe për këtë vlen,..më ka mësuar të jetoj mirë.Filozofia është dashuria për jetën.
 
Top