• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Aksidenti në Sukth, 3 shoqet e ngushta po shkonin në Greqi

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Aksidenti në Sukth, 3 shoqet e ngushta po shkonin në GreqiPolicia ka publikuar emrat e katër viktimave që humbën jetën tragjikisht në aksidentin e frikshëm që ndodhi mëngjesin e sotëm në autostradën Tiranë-Durrës.

Mësohet se nga aksidenti humbi jetën drejtuesi i njërit mjet, Dashnor Deliallisi, si dhe nga mjeti tjetër, Greta Sherifi nga Sarandë, e cila ishte shofere në mjetin tjetër, shoqja e saj Izabela Balla dhe Elona Xhuti. Sipas të dhënave që përcjellin të afërmit e viktimave, mësohet se vajzat ishin duke shkuar për në Greqi, atje ku jetonte edhe Izabela Balla.

Po ashtu, të afërm të 36-vjeçarit bënë me dije se ai ishte baba i dy fëmijëve dhe punonte si emigrant në Itali.Tre shoqet e ngushta, Greta Sherifi, Izabela Gega dhe Elona Xhuti ishin nisur drejt Greqisë, kur makinës së tyre u erdhi përballë “Benzi” që drejtohej kundravajtje nga 36-vjeçari Dashnor Deliallisi. Përplasja ishte shumë e fortë, pasi ‘Benzi’ lëvizte me shpejtësi rreth 150 km/orë. Të katër të rinjtë që ndodheshin në dy makinat e aksidentuara humbën jetën.

deliallisi
Viktima tjetër, Dashnor Deliallisi
Në familjen e Izabela Gegës, e cila humbi jetën mëngjesin e sotëm në aksidentin tragjik në Sukth, është përsëritur dhimbja e humbjes së vajzës. 33-vjeçarja Izabela Gega është vajza e dytë e Pëllumb Gegës që humb jetën në një aksident automobilistik.

Mësohet se në vitin 1987 një aksident i rëndë në Dajt i mori jetën motrës së Izabelës, asokohe 9 vjeçe. Manjola Gega ndodhej në autobusin me nxënës shkolle që u rrëzua 29 vjet më parë, pranë boksideve në zonën e Dajtit.

Nga ekspertiza paraprake rezultoi se duke parë dëmtimet në qafë të viktimave asnjë prej të përfshirëve në aksident nuk ka pas rrip sigurimi. Dyshohet se 36-vjeçari Dashnor Deliallisi ka qenë nën efektin e alkoolit ose drogave të forta, por zyrtarisht kjo nuk konfirmohet.

(gazeta-Shqip
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Aksidenti në Sukth, 3 shoqet e ngushta po shkonin në Greqi

Ne lajme sikur i trg.me emra te kater viktimat , tre vajzat dhe atè burrin ...nejse
 
Top