• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Aleanca perëndimore sulmon trupat e regjimit: Vrasin katër ushtarë të Assadit

legjenda

Tetova
Nga bombardimet ajrore të aleancës perëndimore, të udhëhequr nga SHBA, janë vrarë sëpaku katër ushtarë të regjimit të Assadit, ndërsa 13 të tjerë janë plagosur rëndë në qytetin e Eufratit, Deir ez Zor, siç njoftojnë nga “Vëzhguesit e të drejtave të njeriut në Siri”, transmeton Bota sot.

“Deri tani kurrë nuk ka pasur ushtarë të regjimit të vrarë nga bombardimet perëndimore,” tha nga organizata për të drejtat e njeriut, Rami Abdel Rahman.

Vetëm brendësia e qytetit Deir ez Zor kontrollohet nga trupat e Assadit, ndërsa gjithë rrethina është në duart e ISIS.
Ministria e jashtme siriane ka konfirmuar lajmin duke thënë se janë shkatërruar një tank, katër mjete udhëtimi dhe një depo armësh. Ajo e quajti këto bombardime si “agression” dhe ka dërguar dy letra proteste në OKB.

Në anën tjetër Pentagoni ka kundërshtuar akuzat dhe ka thënë se ka bombarduar vetëm instalacionet e naftës të ISIS.

Regjimi sirian nuk ka mirëpritur bombardimet e perëndimit kundër ISIS, ndërsa vendet perëndimore kanë shtuar retorikën e rrëzimit urgjent të qeverisë së Assadit nga qeveria. Kjo mbështetet fuqishëm edhe nga Turqia, Katari dhe Arabia Saudite./Bota sot
 

Vajzaa

Antarë
Titulli: Aleanca perëndimore sulmon trupat e regjimit: Vrasin katër ushtarë të Assadi

:mah: hmmmmmmm
 
Top