• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

ا'na duhet shteti

baby-angel

Thpilt
Po te mos kishim shtet kujt do ia vinim fajet? :D

Normalisht nje shtet duhet per te organizuar, mbrojtur, vleresuar, etj. si keto, por qe per fat te keq sot seshte kshu..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
neve me shtet dhe po marrim te tatepjeten ,imagjinoni pa shtet do te ishte, si nje xhungel e udhehequr nga njerez..prandaj duhet shteti ,per 'nje fare' rregulli.......
 

Legally_Sweet

Whiskey in a teacup
Staf në FV.AL
Pe: ا'na duhet shteti

Cdo benim ne po mos te kishte shtet? Do hanim njeri tjetrin dihet. Vete natyra njerezore eshte natyre egoiste, secili kerkon te rrise perfitimet e veta dhe ne kte menyre do shkaktohej kaos po mos te kishte ne vend nje aparat ose nje mekanizem per ti kontrolluar njerzit. Kshu qe shteti eshte i nevojshem per te mbajtur rregull, per te siguruar qe te drejtat e njerezve te respektohen dhe per tu siguaruar njerzve nje jetese. Kto jane synimet pavarsisht se kjo gje nuk ndodh gjithmone.
 

MasteR

I'm offline
Pe: ا'na duhet shteti

kur flasim per fjalen shtet nuk flashim per shtetim shqiptar por vet shteti eshte i nevojshem sepse shteti eshte rregullator kryesor.
 
Top