• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Argetohemi me fjale .Fjale me 2 shkronja te njejta .

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Ka shume fjale, ne te cilen paraqiten/gjenden shkronja te njejta qofshin ato zanore e bashketingellore.

Ai qe do te kerkoje prej nesh per te gjetur keta tinguj, duhet te na thote se eshte fjala per zanore ose per bashketingellore dhe sa te tilla gjenden në fjalet qe kerkon.

Shembull:
* fjale me shkronjen/bashketingelloren "L" ( fjala duhet t'i ketë 2 te tilla )
1. paralel
2. lule
3. palatale
4. mililiter

* Fjale ma dy zanore "A"
1. abetare
2. batani ...

Verejtje: fjalet qe kerkohet per t'u gjetur nuk duhet te tejkalohet numri i kerkuar. Nese kerkohen dy tinguj te njejte per nje fjale, ti duhet te sjellesh fjalen me numrin e kerkuar.

Argetim te kendshem,

***
Po filloj une,
Gjejeni fjalen me dy bashketingellore "B"
 
Private conversations
Help Users
    Top