• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arkipeshkvi Viganó-Grand Reset, Plani per nenshtrimin e botes nepermjet pandemise!

carlo-maria-vigano-1246364.jpgLeter e hapur e monsignor Carlo Maria Vigano, ish arkipeshkv, ish nunzio apostolico i Vatikanit ne USA drejtuar Presidentit te Sh.B.A Donald Trump.


Zoti President,
Me lejoni t'Ju drejtohem Ju ne kete ore te erret, ku fati i njerezimit eshte i kercenuar nga nje konspiracion global kunder Zotit dhe kunder mbare njerezimit.

Po ju flas si Arkipeshkv, si pasardhes i apostujve dhe si ish Drejtues i Misionit apostolik ne Sh.B.A!

Ju shkruaj per te thyer heshtjen e autoriteve civile dhe fetare, ju shkruaj si "zeri i dikujt qe bertet ne shkretetire".


Siç ju kam shkruar ne Letren time te qershorit, ky moment eshte vendimtar, sepse ndodhen perballe Forcat e se Keqes kunder Forcave te se Mires.

Forcat e se Keqes jane te fuqishme, te mireporganizuara ndersa Forcat e se mires jane te çorganizuara, te braktisura nga udheheqesit e tyre perkates qofshin keta shpirterore apo politike.


Jetojme ne nje kohe ku jane shumefishuar tentativat e atyre qe duan te shkaterrojne bazat e shoqerise civile si-familjen, respektin per jeten,dashurine per Atdheun, lirine per te edukuar etj.

Shohim qe udheheqesit e shteteve dhe lideret shpirterore te njerezimit perkrahin kete vetevrasje te kultures njerezore, nderkohe qe qytetareve ne mbare boten ju mohohen te drejtat paresore ne emer te nje emergjence sanitare e cila po perpiqet te instaloje nje diktature mbareboterore.


Nje plan global, i quajtur "Grand Reset" eshte ne realizim e siper.
Ideuar nga nje elite qe deshiron te nenshtroje boten nepermjet masave shtrenguese duan te eleminojne lirine e individit dhe popujve.
Ne disa shtete ky plan eshte financuar dhe ka nisur zbatimin,ne disa te tjera eshte ne fillesat e tij.


Pas ketij plani qendrojne forca te erreta shume te fuqishme (World Economic Forum dhe Event 201) qe nepermjet lidereve boterore perkrahin dhe financojne zbatimin e kesaj agjende.


Qellimi i Grand Reset eshte instalimi i nje diktature shendetsore nepermjet zhdukjes se lirise personale me pretekstin e realizimit te nje mireqenie mbareboterore duke zhdukur identitetin personal.


Çmimi i kesaj mireqenie garantuar nga FMN(Fondi Monetar Nderkombetar) eshte heqja dore nga prona private dhe vaksinimi i njerezimit nga Covid19 dhe Covid21 i promovuar nga Bill Clinton dhe koorporatat farmaceutike.


Pertej interesave ekonomike promotoret e Grand Reset duan te pajisin gjithe njerezimin me nje pashaporte shendetesore te unifikuar dhe me nje ID dixhitale qe do i lejoje te dine levizjet e çdo personi ne bote.


Te gjithe ata qe nuk do i pranojne keto kushte do te mbyllen ne kampe te veçanta te mbyllura dhe do ti konfiskohet pasuria.PS-Letra vazhdon dhe eshte shume e gjate, nder te tjera monsignor Vigano parashikon edhe dy karantina mbareboterore dhe sipas tij ne 2021 Grand Reset do te zbatohet ne mbare boten.
Ai ndalet shume edhe te humbja e vlerave katolike ne rreshtat e tij drejtuar Presidentit te USA, por une e solla kete teme me shume per denoncimin e tij si person dipllomat dhe njohes i deep state se sa si perfaqesues i Vatikanit.


Perkthyer dhe pershtatur nga blogu-"Ne emer te Zotit" nga LeVoyageur per fv.al
 
Me vjen mire qe lexova dhe nje Prift qe mendoka si une .
Se kur lexon dhe dike tjeter i thua vetes,epo nuk jam dhe aq e `cmendur`.
Mjere njerzimi per pasojat qe do kete ,nese se ndalojne ne kohe kete lloj merimange.
 
Ky Prifti paska Pjerdhur! Ne emer te Kishes Katolike flet vetem Papa, e nese do kishte nje "kurdisje" te tille, mendoni se Papa nuk do e thoshte?! Rrjeti i agjenteve te tij eshte me i forte se i CIA-s. Papa me nje thirrje te vetme do shkaktonte protesta popullore te "hatashme" sidomos ne Europe! Me vjen te qesh me kete punen e çipit😂
 
Ky Prifti paska Pjerdhur! Ne emer te Kishes Katolike flet vetem Papa, e nese do kishte nje "kurdisje" te tille, mendoni se Papa nuk do e thoshte?! Rrjeti i agjenteve te tij eshte me i forte se i CIA-s. Papa me nje thirrje te vetme do shkaktonte protesta popullore te "hatashme" sidomos ne Europe! Me vjen te qesh me kete punen e çipit😂
Kush e len papen?!
Kordinatat e forta qe ne i besojme jane ne bashkpunimin e heshtur te forces tyre.
Nese mendojme qe ana monetare e botes eshte ndertuar si filles mbi nje priamid bankare,cfare pret ti me tej?!
Te na plotesohen interesat ne?!
jena ba shume,dhe kishim filluar te zgjoheshim teper nga gjumi i nenshtrimit.
Sa per cipat sjane shume te nevojshme jo,se dhe tani dine cdo levizje tonen.
 
 • Më pëlqen
Reactions: Ber
Shoqe jam dakord me ty deri diku! Kam lexuar mjaftueshem mbi "konspiracionin", dhe deri diku ka ngjarje qe jane dyshuese. Politika Boterore funksionon si ne jeten e perditshme te njeriut, ku i "forti" e ha te "dobetin". E para, boten nuk e komandon nje "dore" e vetme, por jane 3 boshte(USA-UK/Europa/Rusi-Kine), keta nxisin shkaktojne revolucionet, keta te fusin ne lufte, keta te shesin armet e tyre, dhe pasi te shkaterrojne sistemin ekonomiko-politik, vijne te te rindertojne. Komandojne qeverine e atij shteti, marrin ne dore sistemin bankar, burimet natyrore e nentokesore, portet e gjithcka! E dyta, Bota nder shekuj ka kaluar epidemi te forta, njehere Perandoria Romake ka Kaluar nje epidemi e cila ka zgjatur plot 10 vite. Nje virolog Shqiptar nje dite rreshtoi plot 7 semundje infektive te renda nga viti 1900 e ketej vetem ne Shqiperi(fruthi, lija, malarja etj). Nuk mendoj se ka Axhende cipesh, edhe tani je i kontrolluar non-stop aq sa edhe televizoret kane filluar ti nxjerrin me telekamera e mikrofone, nese ke nje pajisje elektronike te cfardoshme, me bateri dhe te lidhur me internet, i pergjuar je! Po une them Suedia beri mire qe nuk u mbyll ,pa u infektuar pjesa derrmuese e njerezve, asnje vaksine nuk do kete rezultat. "Imuniteti i tufes" njihet prej shekujsh!
 
Private conversations
Help Users
  Top