• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Arsenali përmbys Valencian , Çelsi me llogari të hapura ndaj Aintrahtit

Frank

Kansas City Shuffle.
celsi-1.jpg


U luajtën mbrëmjen e djeshme, sfidat e para gjysmëfinale në Europa League, ku nuk munguan rezultatet surprizuese.
Në “Emirates”, Arsenali fitoi me shifrat 3-1 ndaj Valencias, por me përmbysje. Ishin miqtë nga Spanja që zhbllokuan shifrat që në minutën e 11-të me Diakabi, i cili çoi topin në rrjetë me kokë.
Por, ekipi i Emeri reagoi menjëherë, ku në minutat 18 dhe 26, ishte Lakazet që me një dopietë, ktheu shifrat në favor të “topçinjve”. Edhe në pjesën e dytë, Arsenali kërkoi sërish të shënonte, dhe këtë gjë e arriti vetëm në minutën e 91-të, ku gjeti golin e tretë duke hedhur një hap të madh për në finalen e këtij kompeticioni, edhe pse asgjë nuk mund të quhet.

arsenal.jpg


Rezultat surprizë ai i sfidës tjetër, ku Aintraht Frankfurti i mori një barazim 1-1 Çelsit në shtëpi. Të dy golat e këtij takimi u shënuan që në pjesën e parë.
Në minutën e 23-të, Joviç zhbllokoi shifrat me një goditje mjaft të bukur me kokë nga brenda zone. Ekipi i Sarrit reagoi më pas, dhe vetëm në minutën e 45-të barazoi me Pedron, në zhvillimet e një goditje këndi.

Çelsi kërkoi edhe në pjesën e dytë, për të gjetur golin e dytë. David Luiz u ndal vetëm nga traversa, por edhe portieri i Frankfurtit e mbajti ende në lojë ekipin gjerman. Gjithsesi, gjithçka do të vendoset në takimin tjetër në Londër.


Balkanweb.com
 
Top