• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Astronautët për herë të parë pjekin ushqim në hapësirë

Astronautët për herë të parë pjekin ushqim në hapësirë

1 793


Stacioni hapësinor ndërkombëtar kohët e fundit përhap erën e biskotave të pjekura – ushqimi i parë i pjekur në hapësirë.


Ëmbëlsirat u poqën në një furrë të veçantë në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor, por ende nuk janë testuar.
  • foto galeri
  • foto galeri Astronautët bënë ëmbëlsira muajin e kaluar në një furrë të veçantë që mund të funksionojë edhe në një gjendje pa peshë – aty ku nuk ka gravitet.

Biskotat u vendosën më pas në çanta speciale dhe u kthyen në Tokë më 7 janar nga anija kozmike SpaceIx Dragons.

Qëllimi i eksperimentit, i cili u punua nga astronautët Luka Parmitano dhe Kristina Koh, ishte të studionte opsionet e ruajtjes së ushqimit për udhëtime të gjata në të gjithë zonën.

Pyetja kryesore, natyrisht, është – si duket shija? Epo, askush nuk e di ende.

Double Tree, një prodhues i brumit, tha se ëmbëlsirat “së shpejti do t’i nënshtrohen testimit shtesë nga shkencëtarët e ushqimit për të përcaktuar rezultatet përfundimtare të eksperimentit”.

Më pas do të jetë e qartë nëse është e sigurt të hani ëmbëlsira në hapësirë.

Përndryshe, nuk ishte e lehtë për t’i ruajtur ato – astronautët i pjekën për shtatë ditë për të përcaktuar temperaturën dhe kohën ideale të pjekjes.

Sipas rezultateve, rezultatet do të ndihmojnë ekspertët ta bëjnë udhëtimin në hapësirë të gjatë më të këndshme në të ardhmen.

Ballkanweb
 

Comments

Top