• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ata jane ne te vertete ketu?

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Ata jane ne te vertete ketu?

Elohim ishin me te gjitha gjasat nje race(jo humane) por pa tjater me mish e kocka, e aspekti i tyre (nga ato pak shkrime ekstrabiblike) pershkruhen me trup te larte, lekure te bardhe si qumshti, floke argjendi, me sy medhenje e te ylberte(foto-rikostrucion).
Konsideroheshin te perjetshem o te pavdekshem(si Zotet), por vetem per spropocionin e jetegjatesise kundrejte Adam-iteve(Adam=toksoret o banoret e tokes), te cilet mund te arrinin nga 20-30'000 vjet. Por mund te vriteshin njesoj ti toksoret.
"Gjarperi" i kopshtit Eden, ishte nje inxhenier gjenetik.
(Cristiano Patuzzi) 
Top