• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Atletico - Chelsea përfundon 0-0

cent

...Lontano
Intesitet, ritëm emocione, por zero gola në gjysmëfinalen e parë të Champions League. Atletiko e Madridit përballë Chelseat me los colchoneros që dominuan në cdo aspekt por nuk arritën të shënojnë, ndërsa taktikisht fiton plani i Mourinhos që vuri autobuzin para portë duke marrë një barazim që mund ti vlejë ar për sfidën e kthimit në Stamford Bridge.

Edhe një herë tjetër ishin të gjithë bashkë 55 mijë tifozët në Vicente Calderon, Atletiko sot dhe gjithmonë për ta , por mbi të gjithë në këtë ëndërr të madhe me himnin e Champions në sfond. Përballë dy trajnerë të mëdhenj, Simeone përballë Mourinhos, me portugezin që shfaqte kujdesin që në formacion duke hedhur Lampard në rolin e trekuartistit falls në vend të Oscar, intuit që nuk zhgënjeu që në minutat e para me Atletikon që bënte lojën dhe Chelsean e tërhequr në mbrojtje. Në minutën e 15 Los Colchneros ishin pranë golit në zhvillimet e një goditjeje këndi por Chech ja doli që të devijonte topin sipër traversës. Ndërhyrje që i kushtoi gardianit të bluve. Cech kërkoi zëvendësimin me Mourinhon që të shqetësuar që ju prishën planet u detyrua të hidhte në vend të tij në fushë 41 vjecarin nga Sidney, Mark Schwarzer. Me Chelsean të prirur vetëm për të mbrojtur u desh të pritej pjesa e dytë për të parë ndërhyrjen e parë të Courtois, në minutën e 48 kur bllokoi me siguri një goditje të Lampard nga distanca. Ai që rrezikonte vërtet ishte Schwarzer që në minutën e 55 ja doli të largonte një kros të Gabit por topi shkoi te Diego që lëshoi të djathtën nga kufiri i zonës por goditja ishte e dobët. Në minutën e 64 lajm për ndeshjen e ardhshme me Lampard që ndërhyn me taka dhe merr të verdhën që i kushton mungesën në kthim.

Me spanjollët të stacionuar në fushën e Chelseat por impotent për të carë mbrojtjen i provon të gjithë Diego Kosta në 86’ lideri i Atletikos por përballë murit të londinezëve dhe fatit të ndërhyrjes me kokë te Gary Cahill që devijon topin. Ironi e fatit por me Atletikon përpara Chelsea kishte shansin për të ndëshkuar me kundërsulmin e hidhur Mourinjan në fund, kur në të 89 Miranda ndërhyri në mënyrë të parregult ndaj Torres por David Luiz shpërdoroi goditjen nga pozicioni i favorshëm duke dërguar topin sipër traversës. Më shumë se 5 minuta shtesë nuk mundën të shpërbënin atë që u gatua në 90 të tilla dhe gjithshka përfundoi në barazim 0-0 , gjithshka mbetet e hapur për tu vendosur të mërkurën e ardhshme në Stamford Brdidge.
/S.Sport
 
Top