• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Gazeta e njohur franceze "LE MIROIR" publikon një fotografi të datës 20 qershor 1920 te Avni Rustemit, të panjohur deri me sot.

Në foto, ai shihet i torturuar barbarisht nga policia franceze, pasi kishte kryer atentatin ndaj Esat Pashë Toptanit në Paris.

Avni Rrustemi u lirua pas vetëm 6 muajsh pas arrestimit. /albeuP.s u liru pas 6 muajsh,edhe pse kreu një atentat.!?
 

ricky_ch

******
Titulli: Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit

Kemi të bëjmë me vitin 1920! - اfarë është për tu habitur?
Ne edhe sot përjetojmë situata të tilla, e lëre më atëherë!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit

Mua me shume me beri pershtypje venja e dy fotove si mostra krahasimi e une qe mendoja se Avniu rrojti 30 vjet po ky qenka plakur e bere gjysh aman ;)
 
Last edited:

Aver

VIP
Titulli: Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit

Esat Pashe Toptani duhet te jete ai ne foton e pare plakush.

Besoj se e di edhe vet por po tallesh :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Avni Rustemi i rrahur pas vrasjes së Esat Toptanit

Mua me shume me beri pershtypje venja e dy fotove si mostra krahasimi e une qe mendoja se Avniu rrojti 30 vjet po ky qenka plakur e bere gjysh aman ;)
Mire qe kontrollova komentet, se pikerisht sapo pashe fotot ... k'te desha te them. :girlshok:

Artikulli shume i paqarte, pallavrat e gazetave Shqiptare.
 
Top