• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Megjithate Interi, si mysafir edhe pse me goldallim, filloi lojen me dy sulmues. Pra nuk kishte shkuar vetem e vetm te mbrohej, por, ndodhi ajo qe ndodhi me Tiag-on ( gje qe u pa qart edhe mes kamerave) dhe u pamundesua loja. Kshu qe u detyruan sulmuesit te shenderrohen ne mbrojtes. Megjithate ne futboll sot po luhet per rezultat. :gjujpeshk:
 

vitk

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.
une jame tifoz i barces (por jo kur luan me milanin)por si ekip me mire tani per tani ne bote ne kete ndeshje nuk e kishte iden se si ta shenonte golin, sa llogarite nxierr ibrahimovic jashte dhe hedh ne sulem mbrojtesin pique,(ne mos gabohem)dhe te gjitha kroset i kapte mbrojtja e interit
45 min e para vetem 1 goditje e mesit dhe asgje me shume ,cfare rastesh pati barca

ndersa per ate qe na paska thene kapello a ke ndonje link ta lexojme dhe ne se deri me sot tani po e degjoje qe paska bere krim dhe turp interi
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Urime tifozeve te Interit.
Un si tifoz i Barcelones nuk dua ta komentoj ndeshjen, por do ta citoj nje koment, jo nga nje tifoz, as nga nje spanjol, por nga nje italian dhe nje trajner i madh si Fabio Capello :
" Jam Italian dhe me duhet te ngre flamurin larte ne finale, por ajo çfare beri Interi sonte eshte nje krim dhe turp per futbollin.
Un me mire do humbisja duke luftuar, se sa te fitoja ne kete menyre. Me duhet te them se skuadra me e mire nuk shkoi ne finale "
.
Ja paska futur kot , shume kot Kapelo nqs ka thene keshtu .Them nqs ,pasi vetem keteu e kam degjuar kete deklerat .
Duhet te jete xheloz per ecurin shume te mire te Morinjos si tranjer .
Ne radhe te pare fitusi nuk gjykohet , por dhe po te gjykohet , gjykohet keshtu .
Ne futboll fiton ai qe ben gola me shume dhe vetem ajo shikohet . Mund ta mbash topin gjate gjithe kohes dhe te
besh spektakel e triblime fantastike , por po nuk bere gol , s'fiton . Kete Inter e kishte shume te qarte.
Sot futbolli eshte strategji perpara se te jete spektakel . Nje ndeshje e mbyllur shpesh jep me shume kenaqesi sesa nje ndeshje e mbytur qe ne pjese te pare .
Pastaj Liga e kampioneve eshte nje kompeticion i veshtir .
Nejse se nuk besoj te kete thene Kapelo keshtu .
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Ja paska futur kot , shume kot Kapelo nqs ka thene keshtu .Them nqs ,pasi vetem keteu e kam degjuar kete deklerat .
Duhet te jete xheloz per ecurin shume te mire te Morinjos si tranjer .
Ne radhe te pare fitusi nuk gjykohet , por dhe po te gjykohet , gjykohet keshtu .
Ne futboll fiton ai qe ben gola me shume dhe vetem ajo shikohet . Mund ta mbash topin gjate gjithe kohes dhe te
besh spektakel e triblime fantastike , por po nuk bere gol , s'fiton . Kete Inter e kishte shume te qarte.
Sot futbolli eshte strategji perpara se te jete spektakel . Nje ndeshje e mbyllur shpesh jep me shume kenaqesi sesa nje ndeshje e mbytur qe ne pjese te pare .
Pastaj Liga e kampioneve eshte nje kompeticion i veshtir .
Nejse se nuk besoj te kete thene Kapelo keshtu .
Nese e ke lexu vetem ketu, ateher ti spo lexojshe askund tjeter. Shkruaje vetem nje fjali nga ai shkrim ne google, dhe shif un shkruaj ne vend te Capelos apo eshte vet ai qe e tha ate.
Sa i perket strategjise dhe spektaklit, qenke i ri dhe i painformuar ne kete aspekt. Strategji ka ne te gjitha sportet, por disa prej tyre per te mos thene shumica jan te merzitshem. Dhe kjo nga nje fakt i vetem, sepse mungon spektakli. Futbolli eshte bere sporti me popullor fale spektaklit, por ama jo fale italianeve sepse ne Itali vetem nje ekip bente spektakel, dhe ai ishte Milani qe kishte nje kohe te lavdishme, ateher kur nuk e kishte Barcelona as Arsenali e as disa klube tjera qe vijn pas ktyre.
Askush nuk e mohon faktin se Interi nuk fitoi. Por askush nuk mund te thot se ne ndeshjen e kthimit Interi luajti futboll. Ndoshta kjo eshte arsyeja pse El Clasico para dy ose tre sezoneve (nuk me kujtohet sakt) ishte percjellur nga 320 milion njerz ne gjith boten, ndersa ne Itali per tu bere kaq nuk vlen nje derbi, por duhet mbledhur shikueshmeria e gjith liges. Dhe jo vetem per 1 jave po per 1 sezone. Interesimin ne sport e ngjalle spektakli jo strategjia. Ndersa natyrisht qe per te fituar vlene me teper strategjia, gje qe Barcelona kunder Interit nuk e mori parasysh dhe e pesoi.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Barca e lodhur, por sot nuk mund te ket alibi

Nese e ke lexu vetem ketu, ateher ti spo lexojshe askund tjeter. Shkruaje vetem nje fjali nga ai shkrim ne google, dhe shif un shkruaj ne vend te Capelos apo eshte vet ai qe e tha ate.
Sa i perket strategjise dhe spektaklit, qenke i ri dhe i painformuar ne kete aspekt. Strategji ka ne te gjitha sportet, por disa prej tyre per te mos thene shumica jan te merzitshem. Dhe kjo nga nje fakt i vetem, sepse mungon spektakli. Futbolli eshte bere sporti me popullor fale spektaklit, por ama jo fale italianeve sepse ne Itali vetem nje ekip bente spektakel, dhe ai ishte Milani qe kishte nje kohe te lavdishme, ateher kur nuk e kishte Barcelona as Arsenali e as disa klube tjera qe vijn pas ktyre.
Askush nuk e mohon faktin se Interi nuk fitoi. Por askush nuk mund te thot se ne ndeshjen e kthimit Interi luajti futboll. Ndoshta kjo eshte arsyeja pse El Clasico para dy ose tre sezoneve (nuk me kujtohet sakt) ishte percjellur nga 320 milion njerz ne gjith boten, ndersa ne Itali per tu bere kaq nuk vlen nje derbi, por duhet mbledhur shikueshmeria e gjith liges. Dhe jo vetem per 1 jave po per 1 sezone. Interesimin ne sport e ngjalle spektakli jo strategjia. Ndersa natyrisht qe per te fituar vlene me teper strategjia, gje qe Barcelona kunder Interit nuk e mori parasysh dhe e pesoi.
Mire mo mire , por me shpejtesi pse ec ?????
 
Top