• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Barrot: Vizat me Shqipërinë do të hiqen në 2010

redi-

Anëtar i Respektuar
Zëvendëspresidenti i Komisionit Europian, Jacques Barrot ka konfirmuar gjatë një takimi për çështjet e brendshme dhe të drejtësisë për Ballkanin, ku ka marrë pjesë edhe ministri i Brendshëm shqiptar, Lulzim Basha, se Shqipëria ka përshkuar rrugën e duhur për përmbushjen e kushteve lidhur me liberalizimin e vizave. Duke nënvizuar këtë fakt, ai shprehu besimin se vizat me Shqipërinë do të hiqen në vitin 2010.
Jacques Barrot, komisionier për drejtësinë dhe punët e brendëshme
"Ne do të dërgojmë ekspertë të Komisionit Europian dhe të shteteve anëtare për të verifikuar që kushtet janë përmbushur, por rruga që Shqipëria ka përshkuar deri tani tregon, se ne mund të arrijmë në heqjen e vizave në 2010."
Zoti Barrot i ka konfirmuar ministrit Basha, se Komisioni Europian do të dërgojë ekspertët e këtij institucioni për të kontrolluar standartet për pasaportat biometrike në 14 dhjetor. Ndërsa kreu i dikasterit të Brendëshëm e ka siguruar zëvendëspresidentin e Komisionit Europian, se Shqipëria ka bërë hapa gjigande në përmbushjen e kritereve teknike të përcaktuara në udhërrëfyesin për heqjen e vizave.
Para nisjes në Bruksel, ministri Basha deklaroi se në përgjithësi, Shqipëria i ka përmbushur të gjitha standartet teknike për heqjen e vizave. Ndërsa të hënën, europarlamentarja Tanja Fajon, në një intervistë për Tv Klan tha se heqja e vizave për shqiptarët në korrik të vitit 2010 është një realitet, nisur nga ecuria e Shqipërisë në plotësimin e standarteve.
 
Private conversations
Help Users
    Top