• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bayern fiton ligen e kampioneve

MasteR

I'm offline


Bayern Munchen është fitues i Ligës së Kampionëve, për sezonin 2012/2013. Ekipi bavarez në finale mundi rivalin Borussia Dortmund, me rezultat 2:1.

Pjesa e pare ndërmjet këtyre dy ekipeve ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Në fillim të ndeshjes, skuadra e Dortmundit dominoi në fushë, derisa kishte disa mundësi të mira të kaloj në epërsi, por këtë nuk e lejoi portieri Manuel Neuer.

Pas këtij dominimi edhe Bayern morri vetën, derisa tentoi të shënoi gol e epërsisë por pa sukses.

Në pjesën e dytë, të dyja skuadrat krijuan raste për shënim, derisa në minute e 60-të Mario Mandzukiç, arrti ta kaloi në epërsi 0:1 Bayernin.

Por, gëzimi i bavarezëve nuk zgjati shumë, pasi turku Gundogan, tetë minuta më vonë, barazoi rezultatin në 1:1, pasi ishte i sakët nga pika e bardh.

Pas golit, të pësuar Bayerni morri iniciativën në fushë duke kërkuar golin e avantazhit, dhe këtë e arritën në minute e 89-të, me golin e Robbenit.

Ndërkohë, në këtë takim, për Bayernin nuk është aktivizuar fare ylli kosovar, Xherdan Shaqiri.

Ky është trofeu i pestë i Bayern Munchenit në Ligës e Kampionëve, sa ka edhe Liverpool.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Urime urime sidomos kitrres,
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy sa mir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Edhe pse Shaqiri do me gezonte me shum te mbante flmurin kuq e zi aty.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Urime Bayernit fitorja dhe titulli. Mendoj se e ka merituar pergjate tere gares se sivjeme te LK, dhe ne vecanti edhe sonte.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern
 
Last edited by a moderator:

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern
Nuk a I magjupve flamuri eshte I falem tek hashimi & co e prishi pak ta mbante te zvicerrs vetem se kishte ngjyre te kuqe megjithate nuk do ta lene me kaq ashtu e ka ndje te ndjehet magjup

Sa I perket bayren I lumte e meritoj
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Nuk a I magjupve flamuri eshte I falem tek hashimi & co e prishi pak ta mbante te zvicerrs vetem se kishte ngjyre te kuqe megjithate nuk do ta lene me kaq ashtu e ka ndje te ndjehet magjup

Sa I perket bayren I lumte e meritoj
tradhtari ska nder per ate vdekje tradhtareve
 
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

F** bayern me beri kuzhinier sonte plus ai ndyresira me flamur te zvicres edhe ate flamurin e magjupeve te kosoves festonte i hate bayern
Po te me kishe pyet mu o Xhebro :) si e paske ba ket gabim te dyshosh ne futbollin dhe birren bavareze lol
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Po te me kishe pyet mu o Xhebro :) si e paske ba ket gabim te dyshosh ne futbollin dhe birren bavareze lol
Nuk dyshova ne futbollin gjerman nuk desha ta fitoj Championsin njeriu qe refuzoi kombetaren ton per zvicren aty ishte halli...
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Bayern fiton ligen e kampioneve

Me ne fund, 4 vitet e fundit 3 finale mendoj se e meritoi.
 
Top