• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bayern turpërohet nga Bate Borisov, vuan Juventus, vetëm barazim me Shakhtar

cent

...Lontano
LIGA E KAMPIONEVE - Seria e fitoreve e Bayern Munchen ka marrë fund të martën mbrëma. Bayerni është turpëruar në Bjellorusi, pasi ka humbur nga kampionia e këtij vendi Bate Borisov me shifrat 3:1, në ndeshjen e Grupit F të Ligës së Kampionëve.
2bqvya.jpg
Për Baten, që është vetëm edicioni i dytë në Ligën e Kampionëve, kjo është fitorja e dytë në dy ndeshjet e para të fazës së grupeve. Bate në ndëshjën e parë arriti të mposht edhe Lillen 3:0, ndërkohë që për Bayernin kjo është humbja e parë këtë sezon, pas një serie prej nëntë fitoreve në të gjitha garat.

Bayerni tentoi të nxjerrë një barazim në çastet e fundit të takimit, pasi ngushtoi epërsinë në 2:1 përmes Franck Riberys (90'), por shpejt reagoi ekipi vendas duke shënuar dhe golin e tretë.

Mesfushori kosovar Xherdan Shaqiri asistoi në golin e Riberys, por nuk mjaftoi për të shmangur disfatën.

Alyaksandr Pavlov (23'), Vitali Rodionov (78') dhe Renan Bressan (90'+4) shënuan për fitoren e Bates.Juventusi vuan në shtëpi, përsëri barazim

Zonja e Vjetër nuk ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë të fazës grupore, bardhezinjtë kanë barazuar me rezultat 1-1 kundër Shakhtar Donetsk.
Juventus zhvilloi një të dobët, ndërkohë që ukrainasit u treguan mjaft të rrezikshëm gjatë gjthë takimit.

Në minutën e 23-të kur pas një presioni të ekipit ukrainas, Alex Teixeira shënoi një gol të bukur (23’).

Mirëpo, epërsia e Shakhtarit zgjati shumë pak. Një skemë të përgatitur nga Andrea Pirlo, e konvertoi në gol brilant mbrojtësi Leonardo Bonucci (25’).

Edhe pjesa e dytë, po ashtu si e para, vazhdoi me epërsinë e Shakhtar të cilët realizuan edhe dy shtylla me anë të Adriano. Juventus në pjesën e dytë pati vetëm një rast me anë të Kualiarelës.

Pas dy ndeshjesh, Juventusi ka grumbulluar dy pikë, ndërsa Shakhtar Donetsk ka katër pikë.


Fitore e lehtë për Barcelonën

Barcelona është lidere e Grupit G pas fitores prej 2-0 në Portugali ndaj Benficas, teksa nga ana tjetër Celticu ka mposhtur Spartak Moskën në Rusi me rezultat 3-2.
Ndeshja nga fillimi ishte dinamike, me të dyja skuadrat që filluan të shfaqin futboll të bukur në Estadio da Luz.


Ishte Barcelona që shfrytëzoi fillimin e takimit për të realizuar dhe këtë e bëri me anë të Alexis Sanchez (6’), i cili u tregua i sakt pas pasimit të bukur të Lionel Messit.

Në vazhdim Benfica u tregua e rrezikshme duke kërkuar golin e barazimit, por Valdes ishte më meritori që vendasit mbetën pa shënuar.

Në pjesën e dytë Barca tregohet përsëri konkrete. Cesc Fabregas (56’) e dyfishoi epërsinë, duke garantuar në njëfarë mënyre lidershipin e Barcelonës.

Vendasit tentuan të barazojnë, por ato tentime ishin të kota dhe sfida përfundoi me rezultat 2-0 për katalanasit.

Pas dy ndeshjeve Barcelona ka gjashtë pikë në Grupin G dhe e kryeson atë, ndërsa vijohet nga Celtic që ka katër pikë dhe Benfica që ka vetëm një pikë. Spartaku është pa pikë


Në ndeshjet e tjera Manchester United, ndonëse me vështirësi, fitoi në Rumani kundër kampionit të këtij vendi Cluj 2:1. Kampioni i Evropës, Chelsea ka shënuar fitoren e parë në këtë sezon të "Championsit". Londinezët fituan në Danimarkë kundër ekipit kampion të këtij vendi, Nordsjaelland 4:0.
Rezultatet e ndeshjeve të dyta në grupe të Ligës së KampioneveGrupi E
Nordsjelland - Chelsea 0-4
Juventus - Shakhtar 1-1

Grupi F
Bate Borisov - Bayern München 3-1
Valencia - Lille 2-0

Grupi G
Benfica – Barcelona 0-2
Spartak Moskow – Celtic 2-3

Gupi H
CFR Cluj - Manchester United 1-2
Galatasaray – Braga 0-2

/a.k
 
Top