• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

BE, Barroso rikonfirmohet president

redi-

Anëtar i Respektuar
Hose Manuel Barroso rikonfirmohet president i Komisionit Europian. Barroso merr mandatin e dyte, fale 382 votave ne favor te tij, ndersa 219 eurodeputete votuan kunder. 117 te tjere abstenuan.
Edhe pse ajo e ish-kryeministrit te Portugalise ishte e vetmja kandidature, polemikat nuk kane munguar.

Politikani 53-vjecar i krahut te djathte, Barroso iu desh te luftoje per postin qe e ka mbajtur vete 5 vjetet e fundit.

Kritiket nga e majta e kane akuzuar ate se ka kenaqur qeverite e vendeve te fuqishme, perfshire Britanine e cila e mbeshtet kandidaturen e tij, dhe se ka reaguar dobet ndaj krizes ekonomike.

Sipas BBC, per te bindur kundershtaret e tij, Barroso ka premtuar te perqendrohet me shume te politikat sociale, te luftoje papunesine dhe te manovroje me shume ne tregun europian te punes
 
Private conversations
Help Users
    Top