• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Besoni se ekzistojne fantazmat ?

kitrra 123

plak gjufurrak
Ketu ne forum a? S'ma merr mendja!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Besoj, i ke ne forum plot
 
Ekzistenca e tyre edhe nese nuk mund te shihet vizuelisht apo te preket me duar nga ana juaj ata/ato ekzistojne ne mesin e juaj fatkeqesisht .

Nga ajo cka kam lexuar dhe nga informacionet rrethe tyre nga praktika qe na ofron jeta , e qe kam rr3the botes se tyre , mund te theme qe qellimi paresor " i fantazmave" eshte qe , sa me shume te behet perzierja e gjinive te kunderta .Dhe nese kjo arrihet tek deshirat e tyre , pastaj ata ne theks te veqant i pari i tyre me ushtrine e vete te kordinuar ne menyre perfekte manovron shume lehte tek jerezit .

Eshte e logjikeshme ekzistimi i tyre vetem ndalu dhe logjiko pak , njeriu edhe pse krijesa me e dalluar e Zotit qe posedon mendje e arsyeje , cfare veprash bene ne token ne te cilen jeton !?
Nese nje njeri bene vrasje , krime te ndryshme ne toke, a nuk eshte shenderruar ne fantazme reale dhe te dukshme ? Nese e besoni kete fakt , fantazmat jane po krijesa te tilla te cilat veprojne vetem te keqen , sepse keshtu jane betuar deri sa te ekziston fundi i kesaj jete .
Ne fund nje fakt te tyre profetik tia permendi ato qarkullojne ne trupin e juaj sic qarkullon gjaku ne damret tuaj ! Por, fantazmat me te permendurit e Zotit ato largohen nga trupi , kurse aftesia e qarkullimit te tyre ne bote eshte e pakonceptushme nga mendja e njeriut . Edhe pse kane kete pushtet te manovrimit eshte Zoti ai i cili me Fuqine absolute te Tij qe Sundon boten dhe menaxhon fuqine e tyre .
Ne fund Zoti e mallkoft ushtrine e tyre se bashku me shefin e tyre qe e besojne ne vend Zoti , amin .
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Nese e ka thene ky me siper, atehere ato ekzistojne.
 

Moonshine

Sunshine mixed with a little hurricane
Per mua s'eshte aspak "mister"
Me mbajn zgjuar naten.
🤦‍♀️
Kam periudha qe ju afrohem dhe momente qe largohem sepse mbyllem ne vetvete.
 

Moonshine

Sunshine mixed with a little hurricane
E mja lugat se kam frike une
Po flisja per veten...do me kene bere mua magji te zeze
Fantazmat sbojn magji🙃
Mund te te ngacmojne... te bejn favore.. ose thjesht sta fusin fare npordh 😂
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Titulli: Besoni se ekzistojne fantazmat ?

Everything monique, everything!!!

hajduti
I dashur partner per i dite e gjys, e ma men kur ishe moderator i fantazmave?
Qe ath shkite e s'u ktheve dot ne formen tende te meparshme
Dhe themi nuk ekzistojne fantazmat..... @Darius eshte njeri prej tyre lool
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
Une nuk mund te pranoj ekzistencen e tyre...iluzione po ..keto prodhohen nga truri I robit
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Fotoja me poshte jep nje koncept paksa abstrakt te shpirtave njerzor, por te percjell shume mire artistikisht.
Besonj qe njerzit tane te dashur,dhe pse vdesin,nje pjese e hijes se tyre ,gjendet,rrin prane nesh ne forma te tjera,qe ne s`jemi ne gjendje ti shpjegojme,ti kuptojme,te pakten ne nje forme racionale dhe egzistente.
 

Monique

Inhale the future, exhale the past!
Staf në FV.AL
Se di por kte termin "vdesin" spara e perdor ,pervec rasteve kur e them me sens humori
Ne pergjithesi them "eshte larguar nga jeta "

Gjithsesi eshte festa e shpirtrave e cila mbart nje histori brenda saj...
 

Abisi

Staf në FV.AL
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
 

Moonshine

Sunshine mixed with a little hurricane
Nje fantazem e embel eshte kjo @DeliriumMind qe kur fillojme telin e mbyllim vetem kur zbardhet drita ......fantazma ime ti 🦋🦋🦋🦋
Me mungojne ato telefonatat .... ne ballkon ne te ftoht, mbrapa rrobave te ndeme dhe veshur me t shirt te holle ahahah ❤
 

Moonshine

Sunshine mixed with a little hurricane
Shume histori me kane treguar per ekzistencen e tyre.Por,nuk besoj.Gjithcka e krijon mendja e nje njeriu te frikesuar.
Secili prej nesh eshte i lire te besoj ne cfare do, ama te siguroj qe egzistojn njerez qe jan te lidhur me dimensionin tjeter... kush me shum e kush me pak. Por ne jemi aq te angazhuar me problemet tona, sa qe shum gjerave as nuk i a vejm veshin 😊
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Se di nese egzistojne.
Por ne momentet qe humbim njerez te dashur,e ke te nevojshme te besosh,ose me sakte ti e ndjen energjin e shpirtit tyre rreth teje,
Eshte kaq qetesuese here here.
 
Private conversations
Help Users
    Top