• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Betejat e Shqiponjës së Detit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Shqiponja e Detit është një ndër simbolet kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Kureshtja për të parë këtë shpend krenar shtyu një fotograf amerikan të Milestone Media të sfidojë temperaturat disa gradë nën zero në brigjet e Alaskës.

Sakrificat dhe rreziku ia vlejtën. Fotografi dokumentoi imazhe të rralla të këtyre shpendëve në betejën për sigurimin e ushqimit. Këto shqiponja ushqehen kryesisht me peshk, të cilin e kapin me kthetrat e tyre falë shikueshmërisë së fortë nga qindra metra lartësi.

Me të pikasur viktimën e tij, kjo shqiponjë zbret rrufeshëm drejt ujërave të oqeanit dhe shpesh qëllon edhe të kridhet në të për disa centimetra, aq sa janë të nevojshme për të kapur peshkun.Por “lufta” për mbijetesë zhvillohet edhe mes llojit. Në fotografi u kapën edhe imazhe që tregojnë dyluftime ajrore mes shqiponjave, në përpjekje për t’u zhvatur ushqimin njëri-tjetrit.T.C


 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Betejat e Shqiponjës së Detit

Sa e bukur!
 
Private conversations
Help Users
    Top