• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Bota e femrës.

Lauri

Anunnak
Ata që mendojnë se femrat janë seksi më i dobët gabohen. Të jetosh një jetë si grua kërkon shumë më tepër forcë dhe vendosmëri sesa ajo e një burri, sepse gjithmonë ajo kërkon që të vërtetojë se është në krye të detyrës suaj.
Një grua mund të jetë e ëmbël dhe e butë, por kjo nuk do të thotë që ajo nuk mund të jetë edhe e fortë, e guximshme në të njëjtën kohë.
Femra ka çdo të drejtë të shprehë aspektin e saj si Përendeshat e mitologjisë së lashtë. E lehtë dhe joshëse si Venera, e respektuar si donte Hera [ ;) ], mund jetë mirë vetëm si Estia, e pavarur dhe kurajoze si Artemisa, e mençur dhe diplomatike si Athena, e ndjeshme dhe introspektive si Persefone, dhe po aq e zhytur në mendime sa Demetera. :)

By lauri annunaki
FB_IMG_1584982967960.jpg


Ka kundërshtime?
 

Lauri

Anunnak
Bëra krahasimet e femreve toksore (adamite) me Përendeshat.
Deshironin të respektoheni ashtu si Perenditë respektonin Përendeshat apo jo?
Lexoni mirë temën :)
 

Hera

Βιβλίο φάγος
Sme takon mua ❤ @Lauri te shkruaj ketu 😊
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Bëra krahasimet e femreve toksore (adamite) me Përendeshat.
Deshironin të respektoheni ashtu si Perenditë respektonin Përendeshat apo jo?
Lexoni mirë temën :)
nuk është ceshtje deshire your highness!
një femer sjell ne jete një mashkull sjell ne jete një femer tjeter .... gives life
Ajo automatikisht është perendeshe

what’s ur superpower ?:p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Mendoj qe kohet kur femra behej mitologji e se fortes se mires,,etj etj,per shkak te diskriminimit qe behej nga sho-qeria patriarkaliste tashme kane mbaruar.
një femer tashme se ka te nevojshme shume auroren mbrojtese te një `mashkulli`.
Ajo është një qenie indipedente dhe e vet permbushur po aq sa gjinia e tjeter mashkullore.
 

Lauri

Anunnak
Këtu nund të gjindeni vetëm ju femrat ne tiparet dhe karakteret e Përendeshave.;)
 

MrsA

Mr. A
nuk është ceshtje deshire your highness!
një femer sjell ne jete një mashkull sjell ne jete një femer tjeter .... gives life
Ajo automatikisht është perendeshe

what’s ur superpower ?:p
Une per vete mendoj se kemi pjalmin per superpowerin e femrave 😄
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Femrat jetojne ne te njejten bote me meshkujt, por femra e zbukuron vendin ku jeton, zbukuron deri edhe veshjen e saj per te zbukuruar vetveten ne rradhe te pare e pse jo edhe per te bere meshkujt telespektatore te asaj bote...
Duhet ta perceptoni një bote tjeter kur na pershendetni, kur duart e juaja takojne brishtesi, finese,delikatese,kur shikimi juaj humbet ne syte tane,ne floket,ne trupin..ne ecjen tone, duhet te perceptoni një bote tjeter kur ndjeni tingullin tone melodioz....
Duhet te ndiheni ne boten tone kur ju perkedhelim,kur ju "sherbejme",kur ju duam,kur ju respektojme
Duhet te njihni boten tone kur mallengjehemi,kur ankohemi,kur kembengulim,kur qajme...
Duhet te dini qe bota jone behet egzistuese per ju nese ju keni pak po fare pak vemendje mbi ne..
Bota e femres hte si ylber, është si pranvere,është si uragan, është stuhi, ndonjeher e erresojme fare boten tone per tu bere ne spektatore te enderres suaj!!!
 

Endrra

VIP
Femrat jetojne ne te njejten bote me meshkujt, por femra e zbukuron vendin ku jeton, zbukuron deri edhe veshjen e saj per te zbukuruar vetveten ne rradhe te pare e pse jo edhe per te bere meshkujt telespektatore te asaj bote...
Duhet ta perceptoni një bote tjeter kur na pershendetni, kur duart e juaja takojne brishtesi, finese,delikatese,kur shikimi juaj humbet ne syte tane,ne floket,ne trupin..ne ecjen tone, duhet te perceptoni një bote tjeter kur ndjeni tingullin tone melodioz....
Duhet te ndiheni ne boten tone kur ju perkedhelim,kur ju "sherbejme",kur ju duam,kur ju respektojme
Duhet te njihni boten tone kur mallengjehemi,kur ankohemi,kur kembengulim,kur qajme...
Duhet te dini qe bota jone behet egzistuese per ju nese ju keni pak po fare pak vemendje mbi ne..
Bota e femres hte si ylber, është si pranvere,është si uragan, është stuhi, ndonjeher e erresojme fare boten tone per tu bere ne spektatore te enderres suaj!!!
sa bukur flisni ju artist... mishi lekur kaposhi kur i heqin puplat mu be 😘
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
sa bukur flisni ju artist... mishi lekur kaposhi kur i heqin puplat mu be 😘
Sjam artiste enderr e bukur merrem me nr... e shume po shume larg atyre qe i japin nr fitues te perqafoj 😍
 

Endrra

VIP
Sjam artiste enderr e bukur merrem me nr... e shume po shume larg atyre qe i japin nr fitues te perqafoj 😍
Mos me kundershto kur kam te drejte .. je artiste .
profesjoni me shpirtin jane dy gjera qe njera se perjashton tj 😘
Por profesjoni qe ke te ndihmon tu japesh strukture mendimeve .. edhe kete e shoh..
Do thusdh ti nga e di 🤔
Ja te te le me pyetje ne koke tani 😂😂😘
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Mos me kundershto kur kam te drejte .. je artiste .
profesjoni me shpirtin jane dy gjera qe njera se perjashton tj 😘
Por profesjoni qe ke te ndihmon tu japesh strukture mendimeve .. edhe kete e shoh..
Do thusdh ti nga e di 🤔
Ja te te le me pyetje ne koke tani 😂😂😘
Ja një copez e botes se femeres.. te qenit kurjoz,te lenit te hamendesosh, te pasurit te drejte,mospranimi i kundershtimeve ..

Ps. Enderr dikure une e ti kemi qene cift .. 😘😘😘😘
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
po e paske.. po do thuash me kete se tkam ren ne sy ...
öo kjo loja Cift spo me kujtohet 🤗🙄
Sh kohe me pare por bukurite e shakase lene shenje...
 
Top