• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Bota e femrës.

Lauri

Anunnak
Ata që mendojnë se femrat janë seksi më i dobët gabohen. Të jetosh një jetë si grua kërkon shumë më tepër forcë dhe vendosmëri sesa ajo e një burri, sepse gjithmonë ajo kërkon që të vërtetojë se është në krye të detyrës suaj.
Një grua mund të jetë e ëmbël dhe e butë, por kjo nuk do të thotë që ajo nuk mund të jetë edhe e fortë, e guximshme në të njëjtën kohë.
Femra ka çdo të drejtë të shprehë aspektin e saj si Përendeshat e mitologjisë së lashtë. E lehtë dhe joshëse si Venera, e respektuar si donte Hera [ ;) ], mund jetë mirë vetëm si Estia, e pavarur dhe kurajoze si Artemisa, e mençur dhe diplomatike si Athena, e ndjeshme dhe introspektive si Persefone, dhe po aq e zhytur në mendime sa Demetera. :)

By lauri annunaki
FB_IMG_1584982967960.jpg


Ka kundërshtime?
 

Lauri

Anunnak
Bëra krahasimet e femreve toksore (adamite) me Përendeshat.
Deshironin të respektoheni ashtu si Perenditë respektonin Përendeshat apo jo?
Lexoni mirë temën :)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Bëra krahasimet e femreve toksore (adamite) me Përendeshat.
Deshironin të respektoheni ashtu si Perenditë respektonin Përendeshat apo jo?
Lexoni mirë temën :)
nuk eshte ceshtje deshire your highness!
Nje femer sjell ne jete nje mashkull sjell ne jete nje femer tjeter .... gives life
Ajo automatikisht eshte perendeshe

what’s ur superpower ?:p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Mendoj qe kohet kur femra behej mitologji e se fortes se mires,,etj etj,per shkak te diskriminimit qe behej nga sho-qeria patriarkaliste tashme kane mbaruar.
Nje femer tashme se ka te nevojshme shume auroren mbrojtese te nje `mashkulli`.
Ajo eshte nje qenie indipedente dhe e vet permbushur po aq sa gjinia e tjeter mashkullore.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Femrat jetojne ne te njejten bote me meshkujt, por femra e zbukuron vendin ku jeton, zbukuron deri edhe veshjen e saj per te zbukuruar vetveten ne rradhe te pare e pse jo edhe per te bere meshkujt telespektatore te asaj bote...
Duhet ta perceptoni nje bote tjeter kur na pershendetni, kur duart e juaja takojne brishtesi, finese,delikatese,kur shikimi juaj humbet ne syte tane,ne floket,ne trupin..ne ecjen tone, duhet te perceptoni nje bote tjeter kur ndjeni tingullin tone melodioz....
Duhet te ndiheni ne boten tone kur ju perkedhelim,kur ju "sherbejme",kur ju duam,kur ju respektojme
Duhet te njihni boten tone kur mallengjehemi,kur ankohemi,kur kembengulim,kur qajme...
Duhet te dini qe bota jone behet egzistuese per ju nese ju keni pak po fare pak vemendje mbi ne..
Bota e femres hte si ylber, eshte si pranvere,eshte si uragan, eshte stuhi, ndonjeher e erresojme fare boten tone per tu bere ne spektatore te enderres suaj!!!
 
Femrat jetojne ne te njejten bote me meshkujt, por femra e zbukuron vendin ku jeton, zbukuron deri edhe veshjen e saj per te zbukuruar vetveten ne rradhe te pare e pse jo edhe per te bere meshkujt telespektatore te asaj bote...
Duhet ta perceptoni nje bote tjeter kur na pershendetni, kur duart e juaja takojne brishtesi, finese,delikatese,kur shikimi juaj humbet ne syte tane,ne floket,ne trupin..ne ecjen tone, duhet te perceptoni nje bote tjeter kur ndjeni tingullin tone melodioz....
Duhet te ndiheni ne boten tone kur ju perkedhelim,kur ju "sherbejme",kur ju duam,kur ju respektojme
Duhet te njihni boten tone kur mallengjehemi,kur ankohemi,kur kembengulim,kur qajme...
Duhet te dini qe bota jone behet egzistuese per ju nese ju keni pak po fare pak vemendje mbi ne..
Bota e femres hte si ylber, eshte si pranvere,eshte si uragan, eshte stuhi, ndonjeher e erresojme fare boten tone per tu bere ne spektatore te enderres suaj!!!
sa bukur flisni ju artist... mishi lekur kaposhi kur i heqin puplat mu be 😘
 
Top