Bullizmi

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Nga nje bisede mbi bullizimin ne baze emri, ? mendova pse mos ta sjell si teme tani edhe te shohim
-A kemi bullizuar ndknjehere ne vete, apo a jemi ndjere ndonjehere te bullizuar?!
- Nese po, ne cfare baze?
Prejardhje, emri,paraqitja, aftesia?...etj.
- Si mendoni se mund ta sherojme shoqerine tone nga efektet e bullizmit.
 

Vajza

Rehearsal
Staf në FV.AL
Adm
Të kem bullizuar në jetën reale Kurr smë ka ndodh.
Të kem qen bullizuar po, në klasën e 6 kur ndrova klasën, dhe kjo u bë shkak ose arsye që ato të më quajn "tradhtare". Dmth klasa e vjetër më quajtën tradhtare pse ika nga klasa e tyre,kurse klasa e re nuk i pranonin hyrjet e reja :p. Pas 4 muajve filluan të më duan sepse i ndihmoja në kopjimin e testeve lool.
Bullizmi nuk besoj që shërohet, sepse disa njerëz e kanë të lindur. Sa do që t'i fliste mësuesja për mua që duhet të më pranojnë në rrethin e tyre, ato vazhdonin me të tyren, deri sa paven një lloj interesi nga unë. Sepse me mësimet isha shkëlqyeshëm. E dija që e ato më vonë që filluan të më bëhen shoqe, jo se më donin në të vërtet, thjesht interesi i lidhte, por që po bëja sikur skuptoja vetëm se mos rri pa shoqe lool
 

Ragnar

Anëtar i ri
E cka kam heq une ne shkoll, shkum shok ne banjo dhe duke urinu, ma kishte pare njeri anakonden dhe wow po thot e gjitha rrita te paska shku ne anakond, tani e murren vesh gjitha klasa, vajzat e klases ishin shum kurreshtar me pa, por i thoja jo se po ta shohesh ka efekte anesore. Shum kam heq edhe une, keq me qene i dalluar.
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
Hahah me kujtohet perputhen ku per cdo kritike i thonin njeri-tj ti me bullizove.
Dmth ne ate moshe dhe as qe ja kishin idene se ca ishte.
Nk e kam hasur askund deri me tani, dhe as nk e kam bere.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Sme bullizon (ca fjale) dot njeri se jam plak i eger. Gjuj me bastun tak fak :p
Haha. Dhe ne keto vitet e fundit e mesuam se o jemi shajt e jemi ofendu e jemi cenu sa me ska ketu e 20 vite. Por kush e dinte qe ishte bullizim ?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Jam bullizuar qe cke me te femije! dmth nja 2 here me ka ndodhur 🤣 Por, falenderoj Zotin qe mka pas dhene 1 mendje pike dhe gjuhe brisk, se te kisha qene tip i ndrojtur dhe e urte do me ndikonte shume keq ne te ardhmen! 🙄
 
Top