• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Burri nga Peshkopia me dy gra dhe 7 fëmijë ..

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ndodhemi në Selishtë të Peshkopisë, pranë familjes së Ilaz Laskaj. Në vitin 2001 Iliazi u martua me Anifën, në vitin 2005 ai lidhi një kurorë të dytë me Manushaqen. Iliazi ka 7 fëmijë dhe paraprakisht që sugjeron të bëhet baba për herë të 8.“Martesa ime e parë qe me Anifen, por nuk po bëheshim prind kështu vendoset që në familje të merret edhe Manushaqen. Sot të dyja janë nëna, Anifja është bërë për herë të parë prindër. “, Thotë Iliazi.

GAZETARJA: Anife si e prite vendimin e Iliazit?

A.LASKAJ: Kur më shumë që të bëj nuse tjetër pasi nuk bëj fëmijë, unë tha se Iliazit nuk jam këtu këtu. Kështu vendosem që të vinte Manushaqja, deri tani tani shkojmë shumë mirë.

GAZETARJA: Manushaqe si ishte dita e parë nuse në këtë shtëpi. Çfarë mendove kur më shumë vesh që Iliazi ka pasur një grua në shtëpi?

M.LASKAJ: Unë jam shumë mirë që në ditën e parë. Kur më shumë se Iliazi ishte i martuar nuk mendova gjë. Për herë të parë Iliazin dhe Anifën e pashë kur erdhën më kërkuan dorën.

GAZETARJA: Si i ndani punët bashkë?

M. LASKAJ: Deri më tani nuk bën punë ndaj punës që bën fuqi.

GAZETARJA: Iliaz nuk bën më shumë nga dy gratë?

I.LASKAJ: Të dyja dua shumë, nuk ka dallim.

GAZETARJA: Si i ndan?

I.LASKAJ: Me radhë. 5 ditë njëra 5 ditë të tjera.

GAZETARJA: Ndodh që të flesh ndonjërën 6 ditë?

I.LASKAJ: Po të ndodhë pasi të ketë ndonjë sëmundje tjetër.

GAZETARJA: A jeni xheloze?

I.LASKAJ: Po të bëhesh xheloze nuk do të rrinim 13 vite bashkë.

Selishta, ky fshat i larguar 6 muaj i vitit është bllokuar nga bora. Të ardhurat e familjes ai Ii siguron nga bimët medicinale që ndodhin në mal. Jeta për 11 anëtarë dhe një familje tjetër është. Vajza më e madhe e shtëpisë Blerina, veten e shikon menjëherë si mësuese. Sot ajo duhet të jetë në vitin e parë të shkollës së mesme, në qoftë se ekziston një ekonomi ekonomike dhe ndërprerje e ndërgjegjës së saj në mes. Në emër të familjes 13 vjeçarja kërkon ndihmë.

“Unë jam Blerina duhet të isha në shkollë të mesme por babi nuk ka para se të shkojë në Peshkopi për vazhdimin e shkollës. Lutem që bën të bëjë vetë

b..magazina shqiptare.


 

Hope

◕‿◕
Shiko cfar buzqeshje nuset se🤣
Po kur burri eshte i lumtur, dhe gruaja eshte e lumtur, se eshte nje, dy ose 3 gra ska rendesi... rendesi ka qe burri te lulezoj e te shumezohet e te shumefishohet e te ndricoj lumturja ne surrat e shpirtin e tij :lol:
 
2 gra e 7 femije????😯😯😯
O shoku ku shkon ti keshtu?
Jazek te qofte.
Nuk behet dicka e tille.
7 gra e 2 femije po , keshtu do ma kishte qejfi mua🤣
 

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Nuk mundem t'i talle keto femra, gra nena, me vjen keqe qe jane pjes e nje shoqeri injorante, mendjengushte, dhe jetojne me njerez maskarenje,ku ende e shohin gruan si lope, si mjet prodhimi... Bohh fukarallek, skamje, dhe para femijeve biseda te tipit "5 dite te njera dhe 5 dite tek tjetra". Ketij tipit I duhet pa tjeter prezervative, ste ben dora kurr ti japesh leke dhe ndihme ketij qe shkon sa tek njera sa tek tjetra.
Kjo gjendje eshte per te qare kur e kupton se deri ku ka mberri injoranca e njerezve.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nuk mundem t'i talle keto femra, gra nena, me vjen keqe qe jane pjes e nje shoqeri injorante, mendjengushte, dhe jetojne me njerez maskarenje,ku ende e shohin gruan si lope, si mjet prodhimi... Bohh fukarallek, skamje, dhe para femijeve biseda te tipit "5 dite te njera dhe 5 dite tek tjetra". Ketij tipit I duhet pa tjeter prezervative, ste ben dora kurr ti japesh leke dhe ndihme ketij qe shkon sa tek njera sa tek tjetra.
Kjo gjendje eshte per te qare kur e kupton se deri ku ka mberri injoranca e njerezve.
Po me mir ti merr dy si puna e tij..qe behet me marveshje dhe pajtim ..se nje ne shpi e 3 ne te zezen🤦‍♀️
 

Vajza

Copy
Staf në FV.AL
Po me mir ti merr dy si puna e tij..qe behet me marveshje dhe pajtim ..se nje ne shpi e 3 ne te zezen🤦‍♀️
Secili e ka jeten e vet,une flas per injorancen ne kulm dhe biseda e pahijshme qe behet pran femijeve.
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Vidion s'e pashe por lexova lajmin siper. Fjalite ishin pak si lemsh, apo ashtu flisnin?!
C'ka me thene?! Gjithkush e di vete! Qofshin te lumtur. E vetmja gje qe me vjen keq eshte varferia. Ajo i ka detyruar mos me u arsimu, ndoshta dhe me u martu.
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Hallall, ai Noja futi ne sherr dy femra qe nk jetojne bashke, kurse ky tjetri i paska edhe ne shtepi dhe jetojne te lumtur :d
 
Private conversations
Help Users
    Top