• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfarë bënte Hitleri para se të ushqehej…

Nuk do ta besoni çfarë bënte Hitleri para se të ushqehej…
Postuar më: 29 December 2016 11:54
Foto 1 nga 21

Adolf Hitler, që udhëhoqi Gjermaninë për shumë vjet dhe thirrej “fuhrer”, duke pushtuar një pjesë të madhe të Europës dhe Afrikën Veriore gjatë Luftës së Dytë Botërore, kishte një veti të veçantë në ushqim.

Hitleri ishte vegjetarian, që thuhet t’i ketë mbetur më shumë nga arsyet ideologjike dhe gjithçka që ka ngrënë ka qenë pure patatesh dhe supë të thjeshtë.

Ai kishte një ekip të testuesve për ushqim. Ekipi përbëhej nga 15 persona dhe para se Hitleri të hante një ushqim, ata duhet ta hanin të parët dhe nëse pas 45 minutave asnjëri prej testuesve nuk vdiste, atëherë ushqimi konsiderohej “OK” për t’u ngrënë.

Mapo
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfarë bënte Hitleri para se të ushqehej…

Po te ishte gjall Hitleri do ishte shum i privilegjuar .. aqe shum flasim per emrin sa po lem shum gjera me te rendesishme pa nxer ne drite.. duke u mar me nje diktator.
 
Titulli: Cfarë bënte Hitleri para se të ushqehej…

Arfe,
Hitleri do te ndjehej i privilegjuar? lol
Me duket se ke njohuri jo fort te thella mbi Hitlerin sepse nuk ka qene vetem diktator por edhe statist i zoti.
Nejse,
Une te lutem ty dhe te tjereve ti sillni keto temat serioze dhe qe meritojne postimin ne fv.
Do te ndjehesha i nderuar te dija cfare ja vlen sipas mendimit tend te postohet.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfarë bënte Hitleri para se të ushqehej…

Arfe,
Hitleri do te ndjehej i privilegjuar? lol
Me duket se ke njohuri jo fort te thella mbi Hitlerin sepse nuk ka qene vetem diktator por edhe statist i zoti.
Nejse,
Une te lutem ty dhe te tjereve ti sillni keto temat serioze dhe qe meritojne postimin ne fv.
Do te ndjehesha i nderuar te dija cfare ja vlen sipas mendimit tend te postohet.
Se kush ishte Hitleri e muar veshe tani edhe femija i djepit e jo me gjysherit tane.Aqe shum eshte politizu emri ti, sa nuk ka dite se nuk na servohet ni lajm per Hitlerin.
un nuk tu referova ty.se dhe un kam sjell shume here lajme per Hitlerin, pastaj dhe librine e ti Mein Kampf, e kam prit deri ka ren pak ne lirim e kam ble:eek:hhPor po habitem me mediat qe shum po i japin hapsir edhe disa gjera shum te pa dobishme(mendimi im) jo vetem per Hitlerin por edhe per shum e shum fetyra tjera publike..nejse akoma besoj ka info per Hitlerin:hmm:

e sa per tema; me mundesi dhe kohe kuptohet.. dhe nuk mundemi ti numrojm temat se jan aktuale per ti diskutu..sidomos ne vendet shqiptare ku duke u nise nga kreret me te lart te shteti e deri e ato temat socjale.
 
Top