• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare do thoje ne varrimin tim?:P

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Sdramatizohuni pak sepse eshte teme tek humori :p
Pra cfare do thonit tek varrimi i anetarit siper ose me deshire te nje x anetari

Po e nis une.
Tek varrimi i evit psh :

Ke qene nje njeri i mire dikur. Mbaj mend sa here jemi zene
e doja te thoja qe sjam penduar per asnjehere te vetme :)
Ok do na mungojne oret e kreativi8-it qe ti ben...ama gezohem qe te kam njohur.
Per emrin Morena per gallatat tek sofra vlonjate etj etj
Ah dhe dicka te fundit strnz nese sdo vdisje ti do te vrisja une thjeshte na lehtesove pune lol

Mos kini seder por shprehuni :p
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Nicktjeter... ne varrimin tend :p ndoshta sdo flisja fare thjesht do lusha duret me te hap e mbyll sa me shpejt gropen lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

hahahahahahaha smbaj dot te qeshuren me lot :p

Ne varrimin e Nicktjeter do thoja :p

Gjallu Nick qe te na ngjallesh :))
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Do ta beja nje LIKE :p
 
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Natyrisht paj ketij monologu per Nicktjeter do vdisja edhe une :zemerthyer:


Amore mio, mia sposa!
La morte che ha succhiato tutto il miele
del tuo fiato,
non ha ancor trionfato di tua beltà,
non t'ha ancor conquistata!
Ancor sulle tue labbra e le tue guance
risplende rosea la gloriosa insegna della bellezza tua:
su te la Morte non ha issato
il suo pallido vessillo.
Tebaldo,
tu che te ne stai là in fondo
nel tuo bianco lenzuolo insanguinato,
qual maggiore tributo posso renderti
che spezzare con questa stessa mano
che ha spezzato la tua giovane vita
quella dell'uomo che ti fu nemico?
Perdonami, cugino!
O mia Giulietta,
perché sei tanto bella ancora, cara?
Debbo creder che palpita d'amore l'immateriale
spettro della Morte?
E che quell'aborrito, scarno mostro
ti mantenga per sé qui,
nella tenebra,
perché vuol far di te la propria amante?
Per tema, io resto qui con te, in eterno;
e più non lascerٍ questa dimora della notte,
qui, qui,
voglio restare insieme ai vermi,
tue fedeli ancelle,
qui fisserٍ l'eterno mio riposo,
qui scrollerٍ dalla mia carne stanca
il tristo giogo delle avverse stelle.
Occhi,
miratela un'ultima volta!
Braccia,
carpitele l'estremo amplesso!
E voi,
mie labbra,
porte del respiro,
suggellate con un pudico bacio
un contratto d'acquisto senza termine
con l'eterna grossista ch'è la Morte!
Vieni,amarissima mia scorta, vieni,
mia disgustosa guida.
E tu, Romeo,disperato nocchiero,
ora il tuo barco
affranto e tormentato dai marosi
scaglia contro quegli appuntiti ronchi
a sconquassarsi.
Ecco, a te, amor mio!
O fidato speziale!
Le tue droghe
sono davvero rapide d'effetto.
Cosى, in un bacio, io muoio.


PS-Pak si makaber kjo tema!!!
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Avashni avashni jo vetem per mua :p

Per Monique... I njohem vetem anen egersire :( gjynah :p
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Lol,veq ty te bien ne mend te hapesh tema te tilla :)

Sa keq qe iku kaq e re ,te kisha fol te pakten me shpesh me te...dhe jo veq 1 here ne vit :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Avashni avashni jo vetem per mua :p

Per Monique... I njohem vetem anen egersire :( gjynah :p
Uhh sa me dhimti kjo e vertet e hidhur....
edhe pse me sy myll une perceptoj fort. Isha e re mi dhe askush nuk njohu anen time me te bukur...qorraaa!!
lol

Per voy

U vdeksh qe nuk vdes...apo vdiqe?
Vdiq voy ..admiruesi im i heshtur....gjec belane atje ku do vec
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Kjo do ishte per LM
I ndjeri ish guhak, por donte grada
Kerkoi ne ferr nga djalli dekorata
Tha djalli: Jo!... i lig je mish e kocke
Dhe qejf te kam.., por fara s'ke ne koke

Lol
 
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Uhh sa me dhimti kjo e vertet e hidhur....
edhe pse me sy myll une perceptoj fort. Isha e re mi dhe askush nuk njohu anen time me te bukur...qorraaa!!
lol

Per voy

U vdeksh qe nuk vdes...apo vdiqe?
Vdiq voy ..admiruesi im i heshtur....gjec belane atje ku do vec
Kurse une do te te pergjigjesha nga brenda arkivolit-Kurre mos ti pafsha me syte lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Sme pelwen kjo tema:p

gjths.nje koment te shkurter meqe hyra. Per levoy:
Si je me intuiten atje ne varr?:p
 
Last edited:

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Soul ja vlen nganjehere te qeshesh edhe me vdekjen...tek e fundit eshte ajo cka na pret te gjithve....
jam kurioze c'epitaf do vinin mua miq e shok qe me njohin ...dhe vetem egersire sme cilesojne lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

gjths.nje koment te shkurter meqe hyra. Per levoy:
Si je me intuiten atje poshte?:p
Ku moj? :gazet::habit::habit:
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Jo, une veq kisha vizatu ndonje gje ;)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Tani une ne te tjerve se di .por ne timin,duke u bere nje besimtare qe besoj ne pertejshmerin e kesaj jete.:)
Do ngrihesha fantazem aty rrotull varrit e do i thoja trupit tim biologjikisht te vdekur..:p
Ishe rob i mire shume,gjynah tek perendia qe te mori :p ahhahahahahahah
 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Ne varrimin e Monique's!

Ti nuk ke vdekur dhe un sot nuk te pershendes
Sepse jam i sigurte qe do jesh cdo dite mes nesh!
Dikur te njoha ty nuk mu duke femer fantastike..
Me pelqeve shum per vet faktin se ishe thjesht Unike!
Neqoftese vendose te ikesh diku..
Doja thjesht te te thoja te me presesh edhe mu!
Per te gjith ata qe nuk te kan njohur dhe te quajne egersire..
Un do i them sot vetem keto fjale "Ti ishe njeriu me i mire"!!
:D :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Soul ja vlen nganjehere te qeshesh edhe me vdekjen...tek e fundit eshte ajo cka na pret te gjithve....
jam kurioze c'epitaf do vinin mua miq e shok qe me njohin ...dhe vetem egersire sme cilesojne lol
E di e di...
NE fakt un kam pershtypjen qe pas vdekjes askush s'do flase keq. DHe ne realitet te gjithe pasi vdes dikush flasin fjale te mira. Ndonese ne shpesh tallemi qe po po pas vdekjes krejt mir flasin, ama them qe mund te jene te sinqerta reagimet. Une s'para kam perjetuar vdekje shume, ama 2 persona te afert deri diku, E di qe kur kane qene gjalle shpesh mund tme kene merzitur apo ka pas gjera qe si pelqej, ama pas vdekjes mbeten vetem ato mendime pozitive, dhe po tme pyesesh sot, sme kujtohet ndonje gje e keqe e tyre.

E meqe erdha serish:
Ne varrim te Nick do thoja: Si do shtyhet FV pa ty tani ? :( :p

p.s. Kitrra: Poshte ne varr e pata fjalen.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Nje fjalim per kitren :

Me shume se cdo gje do na mungoje fakti dhe menyra se si godet injorancen :)
Mendoj se duke qene shtylle e forumit do na mungosh edhe si mik :)
Per te tjerat meriton ferrin shpirt zi lol


p.s Soul nicku sic ia ka bere here te tj qe nuk hynte me muaj kur kish burrin xheloz :p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

 

Devil

Anëtar i Nderuar
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

o LoSsT lol
Ne varrimin e "atij" shokut tone do thosha:

"Shyqyr qe shpetoi nga kjo bote e padenje per te"

HAhahahahhaaha
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Per Aver
Sa mire ike nga kjo bote oi oi oi
Lumturove dynjane oi oi oi
Nuk do e ndjeme mungesen tende oi oi oi
Rri aty sa me gjate oi oi oi

Na fal qe sbeme rime oi oi oi
Nga ty mbajm mend detyren qe nuk e kryeje ndonjehere oi oi oi
Kishe sy vetem per kritike oi oi oi
Tani te gjithe ne stafi do jemi rehat pa premtimet e cdo jave oi oi oi

Vazhdon here tj oi oi oi :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Per Aver
Sa mire ike nga kjo bote oi oi oi
Lumturove dynjane oi oi oi
Nuk do e ndjeme mungesen tende oi oi oi
Rri aty sa me gjate oi oi oi

Na fal qe sbeme rime oi oi oi
Nga ty mbajm mend detyren qe nuk e kryeje ndonjehere oi oi oi
Kishe sy vetem per kritike oi oi oi
Tani te gjithe ne stafi do jemi rehat pa premtimet e cdo jave oi oi oi

Vazhdon here tj oi oi oi :p
hahahahahahahahaha me fale per citimin e vdekjes se te tjerve por srrija dot pa qesh ..

Ma bani hallall oi oi oi ..:p
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Dhe pse e kuptoj konteksin e temes mua sinqerisht sme duket gallate.Sot isha ne 1 varrim po mendoja a do ishte per te qeshur fjalet qe u thane per 1 person qe iku nga kjo bote 35 vjec.

Gjithesesi argetim te kendshem :)
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Per nevin ....A e re ka ik e gjora :respekte: iku pa ja pa njeri fetyren ! aa ca shpin se kishte :dylbi:
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Arfe fol per vete ti :p

Per Neven...si do ia bej pa ty qe me je bere si buka e perditshme lol
 

Aver

VIP
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Per Aver
Sa mire ike nga kjo bote oi oi oi
Lumturove dynjane oi oi oi
Nuk do e ndjeme mungesen tende oi oi oi
Rri aty sa me gjate oi oi oi

Na fal qe sbeme rime oi oi oi
Nga ty mbajm mend detyren qe nuk e kryeje ndonjehere oi oi oi
Kishe sy vetem per kritike oi oi oi
Tani te gjithe ne stafi do jemi rehat pa premtimet e cdo jave oi oi oi

Vazhdon here tj oi oi oi :p
ncncncnc :D

Nese, sipas teje, une = i keq, atehere populli thote se "te keqinjte jetojne gjate". Qe dmth se jam une ai qe do te percjell ty per ne ate bote. :p

Se cfare do te them te varri yt... tu pa tu bo. :p
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Cfare do thoje ne varrim tim?:p

Arfe fol per vete ti :p

Per Neven...si do ia bej pa ty qe me je bere si buka e perditshme lol
Po tema eshte per antarin moj dreq:esp:

Per nick...Iku edhe kjo pse qysh kur si ?me ke iku .ca bejm ne pa te :viol:
 
Top