• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

çfarë është Psikologjia???

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Qe je i shkare je...por asnje injorant nuk është i shkare qe ta dish. Ata jane thjeshte te lumtur. Ndersa ti je kaos e krijon kaos 😋
mua me pelqen te testoj njerezit te eksperimentoj edhe ne rrethin virtual dhe e di c'rezultat kam nxjerre? 90% nuk jane vetja por nxjerrin ne pah vetem anet pozitive si mashtrues, te shtirur , te pavendosur, te dobet emocionalisht 😀
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Qe je i shkare je...por asnje injorant nuk është i shkare qe ta dish. Ata jane thjeshte te lumtur. Ndersa ti je kaos e krijon kaos 😋
ti bere një nenkuptim te fjalise asnje injorant nuk eshtei shkare dmth cdo injorant është i shkare indirekt me shave dhe mua. 😀
Une jam injorant por injorant i zgjuar😉😂
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
ti bere një nenkuptim te fjalise asnje injorant nuk eshtei shkare dmth cdo injorant është i shkare indirekt me shave dhe mua. 😀
Une jam injorant por injorant i zgjuar😉😂
Jo te thashë asnje injorant seshte i shkare.
Pra skane dilema. Jane mjaft te lumtur ne ate cf kane dhe i rrethon. Por ne kete rast seshte ofendim. është thjeshte qe injoron shume gjera fakte etj.

Ndersa per ty te thashë te kunderten...ta pranojme. Te dy e dime qe je pak i shkare perndryshe sdo i hyje psikologjise ne kerkim te pergjigjeve. Dhe se keto i kerkon ne "eksperimente" virtuale apo jo,crendesi ka :)
 

Ridexxx

Antarë i Respektuar
Jo te thashë asnje injorant seshte i shkare.
Pra skane dilema. Jane mjaft te lumtur ne ate cf kane dhe i rrethon. Por ne kete rast seshte ofendim. është thjeshte qe injoron shume gjera fakte etj.

Ndersa per ty te thashë te kunderten...ta pranojme. Te dy e dime qe je pak i shkare perndryshe sdo i hyje psikologjise ne kerkim te pergjigjeve. Dhe se keto i kerkon ne "eksperimente" virtuale apo jo,crendesi ka :)
Ok i shkare ne sensin pozitiv per shkak te asaj qe une kerkoj.Mire
Degjo, te jem i qarte, nuk kam hyre ktu per eksperimente thjesht per kuriozitet kam perdorur metoda ngacmues-reagim per te njohur me shume karakterin e njerezve qe fshihen pas virtualitetit. Dhe çfarë pashe, ndryshe nga ditet e pare kur une u regjistrova ketu si anetar me priten mire, ngrohte dhe isha i vleresuar...Sot gjendem para një fakti te kryer ;1 ignore 2 unfollow, ndryshim sjellje ne me çfarë isha per ta, heshtje injoruese.😆 çfarë do te thote kjo? Qe sjellja apo fjalet ndikojne ne opinion dhe nga ky opinion krijon një pershtypje se nuk e kishe ne fillim. Problemi është se un ndryshova sjellje me qellim te shkaktoja efekt te kto dhe arrita një klonkluzion duke percaktuar karakterin e ketyre emrave njesoj sic ndodh ne realitet. Qe disa gjera e marrin te mireqene sepse kujtojn se une jam ndryshe ne profil te ato qe kane ndertuar ne mendjet e tyre pa e ditur qe një loje eksperimenti per ti njohur me shume.😉
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Ok i shkare ne sensin pozitiv per shkak te asaj qe une kerkoj.Mire
Degjo, te jem i qarte, nuk kam hyre ktu per eksperimente thjesht per kuriozitet kam perdorur metoda ngacmues-reagim per te njohur me shume karakterin e njerezve qe fshihen pas virtualitetit. Dhe çfarë pashe, ndryshe nga ditet e pare kur une u regjistrova ketu si anetar me priten mire, ngrohte dhe isha i vleresuar...Sot gjendem para një fakti te kryer ;1 ignore 2 unfollow, ndryshim sjellje ne me çfarë isha per ta, heshtje injoruese.😆 çfarë do te thote kjo? Qe sjellja apo fjalet ndikojne ne opinion dhe nga ky opinion krijon një pershtypje se nuk e kishe ne fillim. Problemi është se un ndryshova sjellje me qellim te shkaktoja efekt te kto dhe arrita një klonkluzion duke percaktuar karakterin e ketyre emrave njesoj sic ndodh ne realitet. Qe disa gjera e marrin te mireqene sepse kujtojn se une jam ndryshe ne profil te ato qe kane ndertuar ne mendjet e tyre pa e ditur qe një loje eksperimenti per ti njohur me shume.😉
Mos mendo se e bere vetem ti :)
 

Desa

Temet Nosce
mua me pelqen te testoj njerezit te eksperimentoj edhe ne rrethin virtual dhe e di c'rezultat kam nxjerre? 90% nuk jane vetja por nxjerrin ne pah vetem anet pozitive si mashtrues, te shtirur , te pavendosur, te dobet emocionalisht 😀
I nderuar, nuk të kundërshtoj por do shtoja një shprehje:
‘Ti e sheh atë që unë lejoj ta shohësh’
Mbase nuk vlen për të gjithë, por jo ç’do kënd mund ta lexosh si libër të hapur.
Pastaj do ishte pak sa e vështirë me introvertët 😉🤗
 
Last edited:

Ridexxx

Antarë i Respektuar
I nderuar, nuk të kundërshtoj por do shtoja një shprehje:
‘Ti e sheh atë që unë lejoj ta shohësh’
Mbase nuk vlen për të gjithë, por jo ç’do kënd mund ta lexosh si libër të hapur.
Pastaj do ishte pak sa e vështirë me introvertët 😉🤗
Desa ne rregull
Une kam theksuar secdo njeri ketu zgjedh gjerat qe do ti shfaqe vete dhe kategorizoj njerez qe nuk jane vetvetja per me teper qe kjo i jep mundesine te fshehin anet e tyre negative. Pra nuk them tregoni te gjitha çfarë keni dhe zbuloni veten por tregojne ato gjera qe nuk jane ataqe ne mendojme vertete por ndryshe nga c'jane dhe hiqen ne te vertete.
 

Lauri

Anunnak
Na doli një psikolog që teston antaret e forumit.
Ai që është prezantuar si më i mençur ka dalë me bisht ndër shalë nga ktu.
Kam pasur shancin të shoh mijëra antar që hyjnë e dalin që ktu, dhe them me plot bindje që ata më inteligjentët nuk e kanë treguar vetën si të tillë. Por kanë "luajtur" në nivelet e mesatares se shoqërisë ktu. Pra nuk kanë treguar anën e tyre të vërtetë.
Një i zgjuar ka gjithmonë diçka për të mos thënë. Thotë proverbi.
 
Last edited:

Ridexxx

Antarë i Respektuar
O artist!!! Po flet per një njeri qe ka studiuar krimiologjine,psikologjine, sociologjine. është ceshtje prirjeje, dhunti qe e kam nga natyra. 😀
Kujt ti djege le ta mbaje😆
 
Top