• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Cfare gatuat sot?

Darius

DENY IGNORANCE
@Marla si mendon do te shkonte midhjet te sherbyera brenda nje fokaçie ?! Kjo foto eshte prova e pare, por forma e fokaçies do te jete me fine, mendo fokacia e ngrohte..etj
3244DB73-895D-4BF2-BE99-965E3959998F.jpeg

26BFE1ED-01B7-4B79-BC38-BC7D57FAD8AE.jpeg
 

Darius

DENY IGNORANCE
Super duket :)

Vetem ki parasysh qe midhjet e butrintit deri bga dt 20 hahen pastaj nuk i ke me te mira bie cilesia
Ne dimer, do te ishte super, sepse koha e ftohte, dhe ne momentin qe te vjen fokacia e sapo dale nga furra, avulli i midhjeve, ai lengu me pak vere te bardhe, keput nje cope, ta ndyje me lengun, do ishte super.
Jam pak skeptik per tani ne Vere. Gjithsesi, neser do te dal te shikoj per nje tave dheu, per ti dhene formen ne pjekje, jam i bindur qe edhe tava do ta pjeke me mire dhe nga brenda, sikurse do ti japi edhe shije.
Por, po e provoja me Chefin, eshte shume e vecante dhe normalisht shume e shijshme fokacia.
 

Marla

Rootless Tree!
Ne dimer, do te ishte super, sepse koha e ftohte, dhe ne momentin qe te vjen fokacia e sapo dale nga furra, avulli i midhjeve, ai lengu me pak vere te bardhe, keput nje cope, ta ndyje me lengun, do ishte super.
Jam pak skeptik per tani ne Vere. Gjithsesi, neser do te dal te shikoj per nje tave dheu, per ti dhene formen ne pjekje, jam i bindur qe edhe tava do ta pjeke me mire dhe nga brenda, sikurse do ti japi edhe shije.
Por, po e provoja me Chefin, eshte shume e vecante dhe normalisht shume e shijshme fokacia.
Bravo chefi

Do kaloj patjeter ta provoj :)
 
Top